Skocz do zawartości

Pomoc przy napedzie do EQ3


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

a.jpg

 

Po mojemu u ciebie bedzie tak. I to jest wersja oficjalna, powinno byc ok. Ja mam ten problem, ze u mnie jakims cudem jest 2x mniej miejsca niz przy twoim silniku. Wszystko jest jakos blizej glowicy. Jak wezme sprezynke tak jak ofic. pokazuja manuale to mi dotyka do zebatki. Wyglada na to, ze bede musial zastosowac tam jakis patent.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym zdjeciu powyzej zebatka silniczka w/g mnie jest z złej strony , powinna być z przodu i wtedy bez problemu zamocujesz sprężynką . Jak oś co na niej jest duża żębatka / mylą mi się nazwy /wycelujesz w gwiazdę Polarną to montaż sledzi ruch gwiazd . Jak kręci się w drugą stronę to może daj odwrotnie obroty silniczka . Może odwrotnie ustawiasz montaż na gwiazdę Polarną ? Nie tą osią tylko tą co jest nachylona ok 51 st . Wtedy odwrotnie się kręci .

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym zdjeciu powyzej zebatka silniczka w/g mnie jest z złej strony , powinna być z przodu i wtedy bez problemu zamocujesz sprężynką . Jak oś co na niej jest duża żębatka / mylą mi się nazwy /wycelujesz w gwiazdę Polarną to montaż sledzi ruch  gwiazd . Jak kręci się w drugą stronę to może daj odwrotnie obroty silniczka . Może odwrotnie ustawiasz montaż na gwiazdę Polarną ? Nie tą osią tylko tą co jest nachylona ok 51 st . Wtedy odwrotnie się kręci .

:Beer:

 

Z przodu??? Kurde, obadam. Ale co do tego gdzie dotkniesz jedna zebatka do drugiej, to nie ma to znaczenia dla kierunku obrotu.

 

x.JPG

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obroty chyba nie beda odwrotne . U mnie jak patrzę na zębatkę silnika z góry to kręci się ona w lewo , odwrotnie do wskazówek zegara . Oś biegunowa czy jak ją zwać musi właściwie być ustawiona . W montażu U - słupie wygodniej mi tą drugą oś / do ktorej jest mocowana tuba ale gdy jest w płaszczyznie osi ok 51 st ./ ustawić na gwiazdę Polarną . Wtedy obroty były by odwrotne . Może też tak ustawiasz na oko montaż ?

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig. Nie beda! Beda zawsze w jednym kierunku jezeli silniczek tez kreci sie w jednym kierunku. Nie wazne do ktorej czesci zebatki slimacznicy go przytkniesz. Kurde, a moze mi sie juz zupelnie popier... Nie rozumiem co masz na mysli. Chlapnij jakis rysunek to mnie moze oswieci.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację nie będą . A czy u Ciebie są w złą stronę . Jak patrzysz na zebatkę silnika to maszw prawo ? Możesz na zasilaniu zmienic aby silniczek kręcił się w lewo .

Poprzednio napisałem obroty odwrotne bo strzałki na duzych kołach powinny być odwrotne .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.