Skocz do zawartości

Barlow Celestron Ultima 2x lub GSO 2.5


bino

Rekomendowane odpowiedzi

Bino  !   Mialem Ultime, do czasu nim przypadkowo zetknalem sie z barlowem gso 2,5x . Po porownaniu - sprzedalem Ultime na korzysc gso 2,5x  

 

Dlaczego ?  GSO w niczym nie ustepowal Ultimie, ktora swego czasu w Hameryce byla b. popularna . Moze nawet ja przebil czystoscia i jasnoscia obrazu. 

W dodatku Ultima nie ma clamping ringu i jest na rynku wtornym zapewne drozsza, niz GSO.  A ten zadziwiajco tani, ponizej 100.- zl, nowy ! 

 

 Przy okazji : ten barlow gso 2,5x jest w rzeczywistosci  2x , sprawdzilem to sobie po notce  KP z  Krakowa, ze jest  2x   !  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie wiedzialem, ze sa z rowkiem i bez !  Ja mam bez rowka, tulejka gladka jak dupcia niemowlecia  !  :)   Ale moze to byc tez tak, ze lepsze sa jedynie do obslugi, 

wkladania  i wyjmowamia -  te bez rowka ! Np.do bino wtajemniczeni wola gladkie, nie zacinaja sie, szybko mozna wymieniac... 

Tfu... to wkladanie i wyjmowanie , gladkie nie gladkie - kojarzy mi sie z  koncowka dowcipu :  ...  kriwyj bo kriwyj , jaki maju taki pchaju !   :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.