Skocz do zawartości

Statyw


Flowenol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jeśli masz zamiar go dopiero kupić to ja bym polecał kupic żurawia ale jesli masz już tego to może być :rolleyes: tylko będziesz się musiał schylać jak coś bedzie np. w zenicie , a jak kupisz żurawia to bedzie bardziej wygodne przy obserwacjach tego typu :Salut: Osobiście mam do czynienia z podobnym statywem i szczeże mówiąc to do lornetki to się nie nadaje za bardzo :unsure: ( moje zdanie ) zobaczymy co inni forumowicze powiedzą :Beer:

 

Zostaje tylko jedno pytanie ?? Czy żuraw wutrzyma lornetke 25x100 bo ona troszke waży ?? :D

Edytowane przez Bobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żuraw i owszem ale po sporych przeróbkach (większe przeciwwagi i inny montaż lornetki) a w tym Goliacie brakuje śruby statywowej a poza tym jest spoko :Salut:

Cena kup teraz 500 zł jest atrakcyjna jak na jego stan ogólny B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten statyw wyglada na bardzo stabilny :)

 

lecz przy obserwowaniu lornetką, za pomocą takiego statywu, występuje problem przy obserwacjach blisko zenitu;

 

stąd lepszym rozwiązaniem jest statyw lornetkowy np. taki :) :

 

http://statyw-lornetkowy.teleskopy.pl/

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :D

Janusz jeśli uda się kupić tego Goliata bez śruby to gdzie zdobyć taką śrubę mocującą :icon_question: .

Co do obserwcji w zenicie to przydałoby się takie coś jak poniżej, nie pamietam gdzie to widziałem, ale cena była oszałamiająca :icon_eek: (coś ok. 400$) :blink: .SR_lg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce dostaniesz podobny ale za 400 zł a nie dolarów :Salut:

Z koniecznymi zmianami i liftingiem usztywniającym jego cena dojdzie do około 500 zł wraz ze statywem oczywiście do dużej lornety klasy 100mm :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce dostaniesz podobny ale za 400 zł a nie dolarów :Salut:

Z koniecznymi zmianami i liftingiem usztywniającym jego cena dojdzie do około 500 zł wraz ze statywem oczywiście do dużej lornety klasy 100mm :Salut:

Tak sobie myślałem o Poruczniku po liftingu ale, na początku odradzano takie postępowanie <_< . No dobra, w takim razie co proponujesz lepiej wybrać taki liftingowy statyw czy ww. Goliata bo nie wiem czy mam jakby co licytować dalej :scratchhead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam np takiego Goliata:

goliat2.JPG:)

 

To statyw studyjny określany przez fotografików jako "Mentor" od wielkoformatowej kamery jaka na nim zwykle spoczywała.

Jest niższy, nie ma przechylnej kolumny i ma mniejsze możliwośći od Goliata ale też jest sztywny i solidny, nadaje się tylko na równy teren bo nie ma regulowanej długości nóżek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
yy to jest temat ze stycznia 2005 :szczerbaty:

 

Nie zawiera on jednak kluczowej dla sprawy informacji, że lorneta tej klasy - ważąca ponad 5 kg - nie nadaje się na nadmieniony w pierwszym reply'u statyw. Wiadomo - nawet z kaczki można zrobić Prezydenta - tak samo to bino wejdzie na ten montaż, ale po co, skoro jest wiele lepszych od niego rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwojne ramiona w pionie na pewno zwiekszaja sztywnosc ukladu .

Aby calosc byla sztywniejsza to dlugie ramiona dalbym z gory a krotkie z dolu . . Mamy wtedy klasyczne ramie ale wzmocnione i duzo lepiej tlumiace drgania .

Pion statywu jest utrzymywany na klocku, do ktorego mocujemy lornetke niezaleznie od zmiany wysokosci ramienia.

Przynajmniej tak to widze.

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.