Skocz do zawartości

Jestem zielony w temacie raczej...


tczewiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem zdecydowanym początkującym jeśli chodzi o astro

Trochę ostatnio czytam o obserwacji nieba i o sprzęcie.

Chciałbym spróbować, kupić jakiś teleskop itp.

 

I tu jest problem:))

 

Nie wiem na jaki się zdecydować , bo poprostu nie mam pojęcia czy na naprzykład teleskop z Allegro za 200 zł na początek wystarczy :)))

czy nic przez niego nie zobaczę i rzucę to wszystko w śmieci.

 

Czy lepiej od początku zainwestować więcej w lepszy sprzęt ( jaki?)

 

Liczę na pomoc doświadczonych praktyków, może jakieś ciekawe linki do poczytania:))))))

 

Z góry dziękuję

 

Tczewiak :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla początkujących jest cały dział na tym forum - poszukaj.

Już parę dobrych lat wszyscy piszą na ten temat, o który pytasz.

Jak poczytasz - a zajmie Ci to więcej niż tydzień, to wtedy pytaj. :Beer:

A może rozwiane zostaną wszystkie twoje problemy.

Po co ciągle pisać o tym samym w kółko. :rolleyes:

Jeżeli temat nie zaspokoi Twojej chęci dowiedzenia się czegoś więcej i będziesz miał jakieś nowsze pytania niż te które już wielokrotnie padły to każdy z chęcią na nie odpowie.

B)

P.S.

Pamiętaj tylko o jednym - " Pośpiech jest złym doradcą" - wszyscy Ci to powiedzą.

Pobądź trochę tu na forum, zaprzyjaźnij się z towarzystwem i pojaw się na jakimś zlocie a coś w końcu sobie wybierzesz. W przeciwnym wypadku będziesz się motał. :banan:

Edytowane przez Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum......

 

Zajrzyj tu: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=1561

albo do działu "Producenci" lub .......no właśnie tyle już postów na ten temat napisano :blink:

 

żadnego teleskopu z allegro!!! radzę zacząć od lornetki (cały czas zbierając na telep) zapoznać się z niebem a później dopiero zastanowić się nad wyborem teleskopu

 

i żadnych z supermarketów - no może oprócz SkyLux`a :D

 

Tak jak radzi Hery,,,zacznij od dobrej lornetki......

znajdziesz na forum astro-amatorów ze swych stron, tak że , dobrze byłoby się "podłączyć" do nich na jakąś obserwację......

Wytłumaczą i pokażą........

To, że nie masz sprzętu astro NAPEWNO Cię nie dyskwalifikuje.......

a rozsądnie wydasz ciężko uskładaną kasę na dobry sprzęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam jestem początkujący więc moje rada jest jadna jeżeli naprawde zaczynasz czyli nie znasz gwiazdozbiorów itd punkt pierwszy dobra literatura i dobra lornetka sam tak właściwie od tego zaczynałem.

nie wiem z kąd jestes ale na prawde skontaktuj się z najbliszaą grupą astro to wiele ci wyjasni i pomoże i wyjasni, może mam niewielkie doświadczenie ale rady doświadczonych kolegów naprawde bywają bezcenne.

chyba że w twoim rejonie nikt nie iest z naszego kregu zainteresowań. to w tedy masz na forum taki dział o producętach teleskopów przejżyj go dobrze.

 

pozdrawiam i życze miłych wrażeń na bezchmurnym niebie nocą :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak ktoś zadaje pytanie dotyczące "sprzętu dla początkujących" itp. odzywają się głosy - "skorzystaj z opcji szukaj", "ten temat był już poruszany wiele razy" itp. Poczym i tak się okazuje że dla każdego przypadku (mimo że pozornie podobnego do innych) wywiązuje się osobna dyskusja...wniosek- astro - towarzystwo to zespół naprawdę życzliwych ludzi, mało jest takich stowarzyszeń z taką atmosferą...

Wracając do teamatu - spróbuj wybrać się na jakiś zlot - pooglądasz wtedy niebo przez najróżniejsze sprzęty, ocenisz, zdcydujesz. Koniecznie kup sobie dobrą mapę nieba, poczytaj dokładnie forum i... nie śpiesz się. :Salut::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lornetka 20x60 + cierpliwość + minimum 0,5 -1 roku na Forum + zloty i zdobędziesz na tyle doświadczenia, że bedziesz sam wiedział czego chcesz i jaki sprzęt kupić/zrobić .Wiem to po sobie. Jeszcze rok temu miałem zupełnie inne plany co do sprzętu i wyobrażenie o nim. Pozdrawiam i witam na Forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko: teleskop z allegro za 200 złotych odpada.

A ja powiem inaczej, nie widzialem na Allegro teleskopów za 200 zł :Salut:

 

Zanim kupisz teleskop odpowiedz sobie na pytanie jakie warunki do obserwacji posiadasz. Czy masz możliwość zakupić mniej mobilny sprzęt, czy też będzie to w rodzaju obserwacja z balkonu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.