Skocz do zawartości

długie czasy, a diody w pryzmacie


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

natknąłem się podczas chodzenia po internecie na takie oto stwierdzenie, że jakoby lustrzanki z elektronicznymi wskaźnikami w wizjerze nie nadają się do astro. dlaczego??? przeczież w momencie robienia fotki lustro podniesione jest góry i pomiędzy soczewką obiektywu a kliszą nie ma prawa (!) być nic poza promieniami światła, które to utrwalamy ( ku chwale potomnych ;D ) na tejże kliszy.

zagadnienie jest dla mnie o tyle ważne, że mam canona t70(trudno kupić wężyk do serii t xx ) i zenita ET. nie wiem do którego mam teraz w końcu się ukłonić ;), a którego "sprywatyzować"

pozdrawiam

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Zrób ślepą próbę i ekspozycję bez zdejmowania dekla lepiej w nocy z 10 minut na 800 ASA i zobaczysz czy nie zaświetla kadru diodami czy też jest nie za dobrze uszczelniony na nie korpus 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZe

ja mam lustrzanke z elektronicznym wyswietlaczem ( Dynax5) i faktycznie w nocy wyswietlacz ostro daje po oczach ale odnosze wrazenie ze po podniesieniu lustra to sie wylacza . bo na expozycjach od 30 sek do 15 minut jakie robilem ( z wezykiem) na pewno powstaly by jakies żółte zaswietlenia .to tyle jesli chodzi o nowszy sprzet

 

Z tego co sie orientuje to mowisz chyba o jakims zenicie ktory mial diodke od swiatlomierza i powodowal wspomniane zaswietlenia (tez gdzies znalazlem na stronce ktos przed tym wlasnie ostrzegal jesli chodzi o astrofoto zenitem) . mysle ze to latwo dalo by sie obejsc wyciagajac z niego baterie ( w nocy swiatlomierz i tak nie jest Ci potrzebny a ZENKI maja ta przewage ze kpia sobie z pradu i wszystko sie tam robi recznie (zenek do astrofoto dobry jak kazdy inny manual a lepszy od nowych aparatow bo nie zre baterii jak ma otwarta migawke co jak sie raz kiedys przekonalem WAZNA RZECZ )

 

pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób ślepą próbę i ekspozycję bez zdejmowania dekla lepiej w nocy z 10 minut na 800 ASA i zobaczysz czy nie zaświetla kadru diodami czy też jest nie za dobrze uszczelniony na nie korpus 8)

 

10 min na 800 ASA o rany jakie to beda szumy i hot pixele i wogole ;D ;D ;D ;D

 

jesli korpus jest nieszczelny to dodam tylko ze zaswietlenia beda w postaci kresek (przewaznie ) i beda nawet na perforacji , ale czy wyjda w nocy ??

 

pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

itak muszę to sp rawdzić, a co do ZENKA, to ja takiego problemu nie mam. w moim egzemplarzu gdzieś wyleciała ztyczka od baterii i światłomierz nie działa ;D

jak by ktoś miał na sprzedanie (lub nawet pożyczyć wężyk do T70 będę zobowiązany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie wygląda fotka zrobiona Zenkiem i zaświetlona diodami światłomierza:-) Początki zawsze bywają trudne :-)

 

krecil10.jpg

Wystarczy baterie wyjąć i jest OK

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojejej PiotrPe ale ładną zorzę walnąłeś tym Zenkiem ;) ;) ;)

Ano takie były początki :-) To mmoje pierwsze zdjęcie kosmosu odajże z 1999 roku.

Marcin, do Zenka 12XP wężyk nie jest konieczny. Sam spust ma blokadę na czasie B. W tym aparacie lustro tak telepie, ż wężyk tu nie wiele pomaga. I tak trzeba otworzyć migawkę przy zakrytym obiektywie a później go delikatnie odsłonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.