Skocz do zawartości
  • 0

adapter z gwintem pod filtry 2"


orlen

Pytanie

Koleżanki i koledzy, szukam podpowiedzi odnośnie złączek do dslr, które dają mozliwość uzycia filtrów 2" bez kombinowania z kołem filtrowym.

Teleskopu jeszcze nie mam, ale celuje w dwie opcje Sw ed 80 + flattener lub ts65q(ewentualnie 71) apo. Czy flattener sky watchera pozwala wkrecic 2" filtr ? 

jak podłączyć filtr w przypadku TSów z wbudowanym ff ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Hej

Prędzej czy później będziesz potrzebował (nawet z dslr dobrze mieć) koło filtrowe więc może od razu by nie robić kilku roszad sprzętowych zaopatrzyć się w owe koło i problem z głowy. Z doświadczenia wiem, że z dslr i złaczkami z opcją wkręcenia filtra też trzeba się nagimnastykować ze zmianą filtra (a nawet w najprostszym wariancie mamy ha i RGB) więc zmiana filtra może zmienić nam kąt kadru = problem. Polecam zatem od razu zakup koła i na przyszłość zapewne się przyda :)

flattener sw nie pozwala na tą opcje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Maetrik napisał:

Hej

Prędzej czy później będziesz potrzebował (nawet z dslr dobrze mieć) koło filtrowe więc może od razu by nie robić kilku roszad sprzętowych zaopatrzyć się w owe koło i problem z głowy. Z doświadczenia wiem, że z dslr i złaczkami z opcją wkręcenia filtra też trzeba się nagimnastykować ze zmianą filtra (a nawet w najprostszym wariancie mamy ha i RGB) więc zmiana filtra może zmienić nam kąt kadru = problem. Polecam zatem od razu zakup koła i na przyszłość zapewne się przyda :)

flattener sw nie pozwala na tą opcje.

Pozdrawiam

myślałem nad takim wariantem, ale jako kontrargument rozsadek podpowiada mi, ze raczej nie bede mieszał sesji w tym sensie, że chyba dobrych warunków do palenia rgb lepiej nie uzywac do ha, które moge wypalić w duzo gorszych warunkach. Ma to sens ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 minut temu, Maetrik napisał:

Ma to sens :) jak masz dobre niebo pal od razu rgb, szczególnie jak masz mod canona do czego zachęcam. Wtedy śmiało można sobie filtry darować.

Mam moda, ale bede chciał wykorzystywac czas kiedy nie moge wyjechać z wwy i wtedy dopalac ha do hargb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.