Skocz do zawartości

QUICKCAM VC - long exp.


sp2ukx

Rekomendowane odpowiedzi

Kamera z dorobioną funkcją długich ekspozycji do fotografowania ciemnego nieba. Wyposażona jest w kolorowy sensor CCD-Sharp. Pracuje z Pentium 100, 16Mb RAM i większością programów do astrofotografii. Podłączana do portu LPT, COM i gniazda klawiatury (PS2 lub DIN). Kamera jest w oryginalnej obudowie (z dorobionym mikroprzełącznikiem), z której można oczywiście wykręcić optykę i zastosować inną (lub redukcję). Przełącznik na obudowie służy do zmiany trybu pracy kamery z "normalnego" na "astro". Kamera jest w pełni sprawna, kompletna. Posiadam 2sztuki na sprzedaż. Cena 150zł/szt. Kontakt: GG-4784629, SKYPE-sp2ukx, mail-sp2ukx@op.pl, sp2ukx@torun.mm.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanka początkującego :rolleyes:

* jaka to rozdzielczość ?

* jak by się miała do mojej soczewy ?

* jak to się ma w porównaniu z kamerkami philipsa ?

* czy będę musiał dorabiać chłodzenie ?

Rozdzielczość max. 640x480 (do astrofoto polecana 320x240) 24bitowy kolor.

Nie wiem jaką masz soczewę ale i tak specjalistą w optyce nie jestem więc Ci nie odpowiem.

Porównanie z PHILIPS-em to dłuższy post. Ale generalnie Philips ma max. rozdzielczość do astrofoto 640x480 a Logitech QuickCam VC ma trochę lepszą czułość - i to są informacje sprawdzone praktycznie. No i cena Logitecha to połowa ceny Philipsa

Chłodzenie jest dobre do każdej kamerki - nie ma znaczenia czy to Philips czy cokolwiek innego. Ale czy konieczne? Myślę, że przy relatywnie krótkich czasach naświetlania obejdzie się bez chłodzenia. Z pomocą przychodzi przecież oprogramowanie do astrofoto. Ale na to pytanie niech odpowiedzą koledzy którzy zęby "w temacie chłodzenia zjedli". Uczciwie trzeba jednak przyznać, że QuickCam VC ma generalnie mniej gorących pikseli niż wczesne - tak popularne -Vesty. Co do nowych wydań Toucam-ów i im podobnych nie jestem w stanie udzielić Ci odpowiedzi. Nie mam dostępu do tego sprzętu i nie stać mnie finansowo na próby w tym zakresie. Pozdrawiam z Torunia sp2ukx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem czułości wygra z normalną Vestą, ale z Toucamem (1 i 2) przegra. Jest w nim inna, znacznie czulsza matryca. Wersja B/W tej matrycy prawie "siedzi na ogonie" Vescie SC3. Hot piksele w Vestach i Toucamch, jest to w większości szum termiczny (a nie hot piksele), który znika nawet przy chłodzeniu powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze "pisząc" chciałem kamerkę "meade", by była w pełni kompatybilna firmowo z moim refraktorem 6" achromat, ale są drogie. :unsure: w Polsce.

Myślę też o kamerce celestrona next image, ale nikt chyba jej nie sprawdzał.

Twoja oferta skusiła mnie ceną i faktem, że o foceniu na ccd nie mam pojęcia, więc na początek nic lepsiejszego pewnie mi nie trzeba.

Robiłeś tymi Quick Cam-ami jakies zdjęcia?, może masz jakieś próbki? Czy astrofotki w rozdzielczosci 320x240 nie będą zbyt "małe"? Jakim programem mógłbym ją obsługiwać, tak by zarazem sterować teleskopem?

Sorki za tyle pytań :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze "pisząc" chciałem kamerkę "meade", by była w pełni kompatybilna firmowo z moim refraktorem 6" achromat, ale są drogie. :unsure: w Polsce.

Myślę też o kamerce celestrona next image, ale nikt chyba jej nie sprawdzał.

Twoja oferta skusiła mnie ceną i faktem, że o foceniu na ccd nie mam pojęcia, więc na początek nic lepsiejszego pewnie mi nie trzeba.

Robiłeś tymi Quick Cam-ami jakies zdjęcia?, może masz jakieś próbki? Czy astrofotki w rozdzielczosci 320x240 nie będą zbyt "małe"? Jakim programem mógłbym ją obsługiwać, tak by zarazem sterować teleskopem?

Sorki za tyle pytań :szczerbaty:

Carlos proszę o pytania na priv. To nie miejsce na pogaduchy tylko na ogłoszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.