Skocz do zawartości

Slik 700dx Pro - wymiana głowicy


Matheo_89

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się poradzić o możliwość wymiany głowicy w statywie Slik 700dx Pro. Chciałbym najpierw zorientować się co i jak. Niestety statyw nie jest przystosowany do zwykłej wymiany głowicy na inną, kupowaną osobno, a przynajmniej tak mi się wydaje.

Po odkręceniu głowicy zestawowej wygląda to tak:

DSC_3741.thumb.JPG.94a9b6f57a7418e5bcabb36e90eb1e70.JPG

 

Głowice kupowane osobno są przystosowane do nasadzenia ich na wystawioną ze statywu do góry śrubę 3/8". Przykład:
 

https://www.fotoplus.pl/statywy/glowice-foto/glowica-JUNIOR-GEARED-410

 

Czyli coś jest nie halo z tym statywem. Mogę też odkręcić tę stalową "podstawę" z samej głowicy. Wtedy wygląda to tak:

DSC_3742.thumb.JPG.29b3526881c1702339dba8e68165d33b.JPG

 

Tyle, że to mi nic nie daje.

 

DSC_3744.thumb.JPG.d0ef9119d2acb74d414aaf95c71a17b9.JPG

 

Miałby ktoś jakiś pomysł jak najprościej i skutecznie zmienić głowicę w tym statywie np. na taką jak podlinkowana wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym zdjęciu masz głowicę z taką aluminiową szeroką nakrętką, która jest nakręcona na śrubę 3/8 cala. Ta nakrętka chowa się w kolumnę statywu. 

Nie wiem co tam wykręciłeś z głowicy, ale wykręć samą nakrętkę. 

EDIT i oczywiście tą śrubę 3/8 cala. 

Śrubę wkręcasz w kolumnę statywu. 

Z jednej strony śruby jest gwint 3/4, z drugiej 1/4 cala. Wkręcasz tą stroną, która pasuje pod to co tam chcesz przykręcić. 

Później zakręcasz tą szeroką nakrętkę, tak aby weszła cała w kolumnę. Później dokręcasz inną głowicę. 

Pytaj, jeśli coś niejasno tłumaczę. 

EDIT 2. To jest świetny statyw, dość lekki a jednocześnie o sporej nośności. Wieszałem na nim różne głowice i małe montaże AZ. 

Edytowane przez kjacek
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to jest połączone ze śrubą na stałe, a przynajmniej nie da się tego odkręcić. Co najwyżej być może dałoby się to "wybić" poprzez ten punkt widoczny od spodu:

P1110267.thumb.jpg.5bb870bfab1729012e5a94c0db7311d4.jpg
 

Tylko że to też na moje nic nie da, bo ta śruba kończy żywot właśnie na wysokości tego stalowego pierścienia. Nie wystaje powyżej niego.

EDIT: faktycznie tak jak piszesz, to się da jednak odkręcić, tylko trzeba było trochę siły.

 

P1110268.jpg.4919dc3001ba584335a9a023f91b5421.jpg

Edytowane przez Alice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic na siłę, wszystko młotkiem :emotion-5:

.

EDIT odkręcić to można przy pomocy takiego narzędzia do odkręcania słoików. 

Rączka z taśmą. Zresztą nie pamiętam jak to odkręciłem za pierwszym razem. 

Tych śrub mam kilka o różnych długościach, tokarz wytoczył. 

 

77202018302.jpg

772020182942.jpg

Edytowane przez kjacek
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.