Skocz do zawartości

Moja skromna Ameryka, NGC 7000.


AOA Deneb

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Chcę wam przedstawić moje zdjęcie mgławicy Ngc 7000 i okolic.

Będę wdzięczny za porady i konstruktywną krytykę :)

 

Technikalia: Iso 1600, czas 29x1min, 5x Flat, bias, dark.

Sprzęt: Canon eos 4000d nie mod. Obiektyw Tamron di ld macro 70-300mm f4.5 @135mm f4.5,prowadzenie: SWSA

Soft: DSS, Gimp, PSExpress.

Zdjęcie z opisem dzięki stronie nova.astrometry.

Pozdrawiam! 

PSX_20200808_215029.jpg

4450741.jpeg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ten obiektyw cierpi na tak samo denerwującą aberrację, jak jego canonowski odpowiednik. Ja dość szybko przerzuciłem się z takiego zooma na Taira 3s i po przymknięciu do f/5.6 aberracja była już akceptowalna. Co do zdjęcia to za mało materiału jak na niemodowany aparat i mgławicę emisyjną. No i na twoim miejscu przymknąłbym trochę obiektyw, powinno pomóc trochę z aberracją.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tayson napisał:

Oczywiście niektore sprawy mozna skorygowac w czasie obrobki, ale nie zmieni to faktu lipnej jakosci szkla.

 

PSX_20200808_215029.jpg.bdad330d9b2539e6c0efbf356332f608.jpg

Wow! Aż tyle da się z tego wyciągnąć?

Możesz Powiedzieć jak to zrobiłeś i przy pomocy jakich programów. Fakt obiektyw nie jest najlepszy. Oczywiście mam w planach dozbieram tak około 3h materiału minimum 

Edytowane przez AOA Deneb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tayson napisał:

Raw Camera w Ps -  redukcja obwodek, redukcja szumu

astroakcje w PS - redukcja poziomego bandingu, redukcja gwiazdek.

Bardzo dziękuję. Niestety PS nie mam, jutro pomęcze jeszcze materiał, może znajdę jakieś pluginy do gimpa. 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2020 o 00:11, AOA Deneb napisał:

Bardzo dziękuję. Niestety PS nie mam, jutro pomęcze jeszcze materiał, może znajdę jakieś pluginy do gimpa.

Ja się obywam bez pluginów :) Poniżej masz fajny poradnik. Wprawdzie akcje typu przesuwanie histogramu prawym suwaczkiem w levelsach, oraz wyrównywanie pików histogramów są wg mnie dyskusyjne, ale jest fajnie pokazane jak ogarniać astrofotkę w GIMPie. Jeszcze rok-dwa temu nie było takich poradników dot. GIMPa, a teraz się tego zrobiło całkiem sporo. Ten sam koleś ma też trochę innych ciekawych filmów na swoim kanale, a jak wpiszesz w Youtube "GIMP astrophotography", to sporo innych filmów wyskoczy  :)
 

 

Edytowane przez Piotr K.
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.