Skocz do zawartości

Fotki z "pstrykacza" A75


Gość polaris

Rekomendowane odpowiedzi

Gość polaris

Czesc,

w natloku naprawde swietnych zdjec, zamieszczam niesmialo moje 4 foty ktore zrobilem na Krecie w zeszlym roku we wrzesniu.

Sa pelne szumow i hot/dead pikseli :burza: , ale... zrobilem je amatorskim Canonem A75 z uzyciem wbudowanego obiektywu...

Sa zupelnie "surowe", bez obrobek.

Nie wniosa pewnie nic nowego, mimo wszystko cos tam widac i mysle, ze jak na "pstrykacza" to aparat swietnie ostrzy i calkiem dobrze zbiera swiatlo :rolleyes:

 

Machholza tez tak pstrykalem :Boink:

I mam go choc slabiutko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris
Witam,

od czegos trzeba zaczac, a szumy mozna usunac. Dla mnie pierwszw zdjecie ma pewien urok. Warto moze podac parametry zwiazane z tymi fotami.

Pozdrawiam, Jacek R.

 

Juz spiesze:

 

1. exp 15sek, f/2.8, zoom 1x, ISO200

2. wszystko jw., ISO400

3. jak fotka 1

4. jak fotka 1

 

Niestety, A75 ma ekspozycje max 15sek co jest chyba podyktowane mozliwosciami matrycy.

 

Przy usuwaniu szumow gina niestety tez slabsze gwiazdy :-(

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polaris ja bym polecał wykonać np. 30 ekspozycji po 15s zrobić darka 15s i wszystko złożyć w registaxie bądź irisie. Wtedy zasięg by poszedł troche do góry no i po odjęciu darka to szumy były by mniejsze

 

No tak, ale do tego potrzebuje paralityka na ktorego wlasnie czekam :-)

Jak tylko dojedzie bede kombinowal i to nie tylko A75

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż paralaktyczny jest do tego niepotrzebny - przy 15 sek nawet na 3x zoomie gwiazdy nie bedą mocno poruszone. Mam blizniaczego brata Twojego aparatu - A60 i wiem że można z niego sporo wyciągnąć ale trzeba mieć jakiś materiał a nie pojednyczne klatki. 30 jak napisał Szymek to ciut za dużo - ja zwykle robie do 15 klatek i bez darków bo to i tak nic nie daje :angry:

polecam popróbować także z obróbką w PS a efekty będą jeszcze lepsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż paralaktyczny jest do tego niepotrzebny - przy 15 sek nawet na 3x zoomie gwiazdy nie bedą mocno poruszone. Mam blizniaczego brata Twojego aparatu - A60 i wiem że można z niego sporo wyciągnąć ale trzeba mieć jakiś materiał a nie pojednyczne klatki. 30 jak napisał Szymek to ciut za dużo - ja zwykle robie do 15 klatek i bez darków bo to i tak nic nie daje :angry:

polecam popróbować także z obróbką w PS a efekty będą jeszcze lepsze :D

 

Poprobuje :-)

A powiedz mi czy podlaczales swojego A60 do jakiegos obiektywu/telepa?

Bo jak mi sie wydaje, jedyna mozliwosc to projekcja okularowa, ale ciezko doczepic aparat.

A jak juz doczepiam to widac baaardzo niewiele i stranie winietuje.

Experymentowales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Experymenty to podstawa w astrofoto i nie tylko B) Przez "telepa" (76/700 :)) robiłem tylko księżyc bo tam już musi być paralaktyk ale często foce w projekcji okularowej przez TAIR'a 4,5/300 w ekspozycjach do 8s tylko <_< Doczepiony mam na stałe za pomocą plytki aluminiowej (pisalem o tym na sąsiednim forum)

i sprawuje się taki zestaw nawet niezle jak na kompakt :D

Przykładowa fotka

http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=5182.0

Jeszcze kolega McArti takie cuś stosuje.

Pamiętaj że do proj okularowej raczej dobry okular musi być no i stabilny montaż (już dla ogniskowej 300mm a nawet mniej :Boink: ) Znalazłem swoją Polaris, robiona na nieco zaświetlony niebie <_<

polaris3fp.th.jpg

pozdrawiam udanych prób

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam udanych prób

 

Dzieki :Beer:

Tez mam Taira i mam tez MC 8/500 mak-cass.

Musze poprobowac.

Mam taka zlaczke na gwint 52mm ktora sie mocuje do okularu za pomoca 3 srub zabezpieczonych od strony okularu blaszka. Z Allegro...

 

Na pewno popstrykam tez analogiem Canona EOS3000, ale cyfrowka ma te przewage, ze od razu widac co i jak wyszlo :banan:

 

Jak tylko cos wymysle i pstrykne, to zmieszcze.

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawde mówiąc to zoom 3x w A75 już by trzeba prowadzić. A75 ma gęstszą matrycę i kreski wyjdą "dłuższe" niż w A60.

 

co do prowadzenia to wystarczy naprawde nawet EQ1. 15 sek to około 3 poprawienia pozycji co 5sek.

 

najlepiej mi się aparat (A60 ale A75 ma identyczny obiektyw) spasował z okularem PL32mm.

 

http://members.lycos.co.uk/arti0/sprzet/z%...zka_na_PL32.jpg

 

używam z obiektywem od szukacza 30/120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawde mówiąc to zoom 3x w A75 już by trzeba prowadzić. A75 ma gęstszą matrycę i kreski wyjdą "dłuższe" niż w A60.

 

co do prowadzenia to wystarczy naprawde nawet EQ1. 15 sek to około 3 poprawienia pozycji co 5sek.

 

najlepiej mi się aparat (A60 ale A75 ma identyczny obiektyw) spasował z okularem PL32mm.

 

http://members.lycos.co.uk/arti0/sprzet/z%...zka_na_PL32.jpg

 

używam z obiektywem od szukacza 30/120

 

Dzieki za fotke! Teraz widze idee w zamocowaniu aparatu.

A obiektyw nie dotyka Ci okularu przy zoomie?

Jak tylko bede mial AstroView to sprawdze z tym prowadzeniem :Salut:

Nie ma to jak porady doswiadczonych fociarzy :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za fotke! Teraz widze idee w zamocowaniu aparatu.

A obiektyw nie dotyka Ci okularu przy zoomie?

Jak tylko bede mial AstroView to sprawdze z tym prowadzeniem  :Salut:

Nie ma to jak porady doswiadczonych fociarzy :notworthy:

okular nie może wystawać poza gwint! jeśli tak niejest obiektyw przywali w okular. :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.