Skocz do zawartości

Sprzedales cos na Allegro? Zaplaciles podatek?


Rekomendowane odpowiedzi

Proponuje placic podatek od pieniedzy niewydanych, bo jak nie wydales, tzn. ze zarobiles, wiec do pit'u :)

 

Ciesze sie, ze juz wszystko z finansami panstwa i w ogole z ministerstwem finansow jest idealnie, bo rozumiem, ze minister juz sie nudzi i nie ma powazniejszych rzeczy na glowie. Zastanowcie sie, ile moze na takiej akcji budzet zarobic, a co stracic. Zarobi pewnie z 1 mln. zl. Wiecej kosztuje jeden samochod dla premiera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Benedykt
Sprzedaje i kupuje, naszczescie nie hurtowo... A ta informacja powyzej to znak ze niedlugo bedziemy placic podatek od darowizny gdy kumpel postawi nam piwo...

 

Adamie,

 

my patrzymy na Allegro poprzez pryzmat drobnego sprzedającego/kupującego. Ktoś kupi teleskop, ktoś sprzeda lornetkę, wystawi na aukcję okular.

Zwróć uwagę, że na Allegro jest masa ofert - co by tu nie mówić - o regularnym charakterze handlowym. Jeśli ktoś wystawia w ciągu miesiąca dziesiątki czy setki ofert sprzedaży, to pachnie to działalnością handlową. I powinien zapłacić w takim wypadku podatek - tak samo jak płacę go ja, Ty czy wielu innych.

Ja nie wychodzę z założenia: dlaczego innym ma być lepiej niż nam?

Niemniej jednak skoro mamy taki ustrój podatkowy jaki mamy (tutaj głęboki i do samej ziemi ukłon dla naszych kochanych posłów i urzędników tworzących przepisy podatkowe - :notworthy::angry: ), to powinien obowiązywać on wszystkich bez wyjątku.

Dla odmiany proponowałbym prześwietlenie samej wierchuszki - posłów, senatorów, ministrów - jeśli wszyscy okażą się być ludźmi kryształowymi, to proszę bardzo - niech się zabierają wtedy za allegrowiczów, babcie klozetowe i sprzedawców marchewki.

 

Tak na marginesie - to polskie prawo podatkowe jest złe, ponieważ jest niejednoznaczne. Przepisy mogą być interpretowane na różne sposoby. Poza tym urzędnicy skarbowi nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za stawiane niezasadne zarzuty.

Klasycznym przykładem jest Pan Kluska z Optimusa, który został oskarżony przez urząd skarbowy o wielomilionowe wyłudzenia podatku VAT. Jakiś baran w urzędzie skarbowym - nie wątpię, że pod naciskiem kogoś wpływowego - oskarża bezpodstawnie faceta o przestępstwo. Facet się broni i udawadnia, że prawa nie złamał. Sąd przyznaje mu rację, a urzędas (sam słyszałęm wypowiedź w radio) twierdzi, że sąd nie ma racji i urzędnicy skarbowi doskonale wiedzą, że Pan Kluska popełnił przestępstwo podatkowe.

 

Życzę wszystkim urzędnikom skarbowym wszystkiego najlepszego i sukcesów podczas kontroli allegro, targowisk we wsiach zabitych dechami itp.

 

P.S.

Adamie - zlikwiduj lepiej część ASTRO-FORUM dotyczącą kupię - sprzedam - zamienię. Może się okazać, że zostaniesz wezwany na dywanik i odpowiesz za pomoc w organizowaniu nielegalnego handlu. :D:blink:

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może fiskus trafił na ten "genialny" pomysł za sprawą tego rankingu: http://www.biskupi.pl/ranking.php

o którym było dość głosno jakiś czas temu

 

a na marginesie, kiedyś uważałem się, jeszcze w szkolych latach, hmm powiedzmy za patriotę, lecz odkąd po raz pierwszy, przyszło mi płacić podatki, nagle stwierdziłem (nie bez pewnego zdziwienia :D), że państwo jest moim wrogiem, a widząc w mediach, coraz bardziej brudne interesy ludzi ze szczytów władzy i jednocześnie takie właśnie pomysły skarbówki, coraz bardziej się w tym przekonaniu utwierdzam

 

I właśnie dlatego, może nawet przede wszystkim, tak lubie spoglądać w niebo, aby uciec od tych wrednych myśli n.t. naszej przyziemnej rzeczywistości

 

I dlatego drogi Adamie, ja Cię bardzo proszę :) może lepiej nie poruszaj takich wrażych tematów, a tym forum, gdzie być może, każdy w jakiś sposób, chciałby uciec od tej aferowo-podatkowo-malwrsacyjno-małostkowej paskudnej rzeczywistości :)

pozdrowienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

P.S.

Adamie - zlikwiduj lepiej część ASTRO-FORUM dotyczącą kupię - sprzedam - zamienię. Może się okazać, że zostaniesz wezwany na dywanik i odpowiesz za pomoc w organizowaniu nielegalnego handlu.  :D  :blink: 

 

;)

 

:naughty: A skad ja bede wtedy zlomy do ATMu i okulary bral? :oco:

 

VETO! Nie kasowac mi marketu :rolleyes:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co mi się udało wypytać w US, to wygląda to mniej więcej tak:

- należy odprowadzać podatek od czynności cywilnoprawnych przy sprzedaży powyżej 1000zł (2% od wartości RYNKOWEJ !!!) w terminie 14 dni od sprzedaży – potem naliczane są odsetki ustawowe :blink:

- Jeśli coś sprzedamy w okresie krótszym niż 6 miesięcy od momentu nabycia to uwzględniamy to na rozliczeniu rocznym :blink:

 

Trochę można znaleźć tu---->http://www.wcip.pl/info_content.php?id=4&p=1#1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Benedykt
Z tego, co mi się udało wypytać w US, to wygląda to mniej więcej tak:

- należy odprowadzać podatek od czynności cywilnoprawnych przy sprzedaży powyżej 1000zł (2% od wartości RYNKOWEJ !!!) w terminie 14 dni od sprzedaży – potem naliczane są odsetki ustawowe :blink:

- Jeśli coś sprzedamy w okresie krótszym niż 6 miesięcy od momentu nabycia to uwzględniamy to na rozliczeniu rocznym :blink:

 

Trochę można znaleźć tu---->http://www.wcip.pl/info_content.php?id=4&p=1#1

 

Ale to doWCIPne ! :szczerbaty::blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to pisalicie o podatku dochodowym ,czy połacie skarbowej .

Od lat jest przepis lecz mało stosowany o podatku wat od sprzedaży nawet pojedyńczej rzeczy gdy kupiło się ją z zamiarem odsprzedania . :D . Mimo ,że nie jest się płatnikiem WAT . Przy sprzedaży dwóch podobnych rzeczy dobry urzędnik skarbówki zgodnie z przepisami może naliczyć WAT czyli 22% z wartości . Droższe rzeczy warto trzymać pół roku .

Wartość transakcji rynkową US ustalają na podstawie swoich tabel nie ile zapłacono .

Kupiłem auto za 1100 a opłatę mam zapłacić od 10000 bo tak mają w tabelach .

Aby niezależnie z czego i z każdej strony płacić -to jest tylko jeden naród co tak kombinuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.