Skocz do zawartości

Sprzedam Teleskop Dobson Delta GSO 8"


Przemotar

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji kupna Dobsona 10", czas sprzedać Dobsona 8", który dzielnie służył mi od maja 2020 roku.

W skład zestawu wchodzą:

- Teleskop DO-GSO Dobson 8" wraz z montażem

- wyciąg Crayforda z mikrofocuserem 1:10

- szukacz prosty 8x50mm z krzyżem

- redukcja z 2" na 1.25" z gwintem filtrowym 2"

- extension tube 35mm 2" z gwintem filtrowym 2"

- okular GSO SV 30 mm 70° 2"

- okular GSO Plossl 9mm 52° 1.25" (ma naderwaną muszlę oczną, co nie wpływa jakość obrazu)

- wentylator chłodzący zwierciadło główne (bez koszyka na baterie)

Cały zestaw w bardzo dobrym stanie. Jak pisałem wyżej, użytkowałem go od maja 2020, kiedy go kupiłem. Wtedy też myłem lustro główne. Po oględzinach nie stwierdziłem żadnych wad ani rys. Mikrofocuser jak i łożyska montażu pracują bardzo dobrze. Drobne poprawki musiałem wprowadzić w szukaczu, w którym zainstalowałem dwie śrubki do regulacji (przy zakupie jeden "slot" był bez niczego, a w drugim była urwana śruba), dzięki czemu można precyzyjnie kalibrować szukacz. Dodatkowo zamontowałem nową uszczelkę między szukaczem a jego montażem (jak kupowałem teleskop to nie było jej w ogóle).

Cena jaka mnie interesuje za ten zestaw to 1300zł. Odbiór osobisty na Białołęce w Warszawie.

IMG_20210103_155123.jpg

IMG_20210103_155148.jpg

IMG_20210103_155201.jpg

IMG_20210103_155445.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.