Skocz do zawartości

Dynax 7D dark frame


tompac [TK]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

 

Na jednym z forów internetowych gdzie Minolta ma silną grupę "wyznawców" kolega tutifruti poprosił o test bohatera tematu pod kątem dark frame.

 

 

No to zaczynamy :)))

 

ISO400_30sek_bez%20redukcji.jpg

 

ISO 400 - 30 sekund bez redukcji szumów - klata 1:1

 

 

ISO400_30sek_z%20redukcja.jpg

 

ISO 400 - 30 sekund z redukcją szumów - klatka 1:1

 

 

ISO400_300sek_bez%20redukcji.jpg

 

ISO 400 - 300 sekund bez redukcji szumów - klata 1:1

 

klatki z redukcją szumów wyglądają tak samo

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ISO800_30sek_bez%20redukcji.jpg

 

ISO 800 - 30 sekund bez redukcji szumów - klata 1:1

 

 

ISO800_30sek_z%20redukcja.jpg

 

ISO 800 - 30 sekund z redukcją szumów - klatka 1:1

 

 

ISO800_300sek_bez%20redukcji.jpg

 

ISO 800 - 300 sekund bez redukcji szumów - klata 1:1

 

klatki z redukcją szumów wyglądają tak samo

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ISO1600_30sek_bez%20redukcji.jpg

 

ISO 1600 - 30 sekund bez redukcji szumów - klata 1:1

 

 

ISO1600_30sek_z%20redukcja.jpg

 

ISO 1600 - 30 sekund z redukcją szumów - klatka 1:1

 

 

ISO1600_300sek_bez%20redukcji.jpg

 

ISO 1600 - 300 sekund bez redukcji szumów - klata 1:1

 

klatki z redukcją szumów wyglądają tak samo

 

 

pewnie się zastanawiacie dlaczego przy 300 sekundach nie ma różnicy miezy tymi bez reduckji szumu a tymi z redukcją? Odpowiedź jest dośc prosta, aparat redukował szumy tylko przez 40s.

 

No cóż przy Canonach ten Dynax wypada raczej blado i jeżeli ktos ma zamiar "uprawiać" tylko astrofoto to raczej model niezbyt godny polecenia :( Pocieszające jest to że w innych dziedzinach fotografii jest to naprawdę wyśmienita maszynka pozwalająca rozwiną skrzydła operatorowi :)

pozdr

 

 

PS Gdyby coś było nie tak z linkami albo tekstem monitujcie :))

PS2 Heniu dzięki za materiał wyjściowy !!!

Edytowane przez tompac [TK]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyby nikt nie miał żadnego komentarza do tych darków?

W prawdzie nie jestem totalnym lamerem jesli chodzi o astro ale znacznie mi brakuje do poziomu podstawowego ;) Troche lepiej znam się na fotografowaniu ale chyba tylko troche ;) Czy widzicie szanse a by wykorzystać te 30s do astro? Czy przy 30to sekundowej projekcji i obiektywie o ogniskowej 400 - 560 mm (plus krop 1,5) obiekt nie bedzie jeszcze rozmazany ruchem ziemi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy widzicie szanse a by wykorzystać te 30s do astro?

 

Jak najbardziej można. Księżyc na znacznie krótszych czasach a nawet 30 sek to już coś jeśli masz bardzo ciemne niebo.

Zobacz to

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=7365&hl=

lub to

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=6367&hl=

 

 

Czy przy 30to sekundowej projekcji i obiektywie o ogniskowej 400 - 560 mm (plus krop 1,5) obiekt nie bedzie jeszcze rozmazany ruchem ziemi?

 

Będzie na bank. Trzeba jakieś prowadzenie i nie ma zmiłuj sie

 

Pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki TOMPAC za umieszczenie na forum Dark'ów z KM 7D.

 

Prosiłbym kolegów obeznanych w temacie o wypowiedzenie się na ten temat, zwłaszcza w relacji do sprzętu Canona (niby same darki to sobie mogę porównać ale przydałoby się kilka słów fachowej oceny). Przymierzam się do zakupu w/w sprzętu (jak się ma Minoltę D7 ze przyzwoitymi szkiełkami to się o Canonie tak ochoczo nie myśli) i przymierzam się do jego użytku w astrofoto.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki TOMPAC za umieszczenie na forum Dark'ów z KM 7D.

 

Prosiłbym kolegów obeznanych w temacie o wypowiedzenie się na ten temat, zwłaszcza w relacji do sprzętu Canona (niby same darki to sobie mogę porównać ale przydałoby się kilka słów fachowej oceny). Przymierzam się do zakupu w/w sprzętu (jak się ma Minoltę D7 ze przyzwoitymi szkiełkami to się o Canonie tak ochoczo nie myśli) i przymierzam się do jego użytku w astrofoto.

 

Dzięki

 

Pewnie funkcjonalnościa i jakością wykonania D7 zabije 300d ale niestety darki to ma raczej słabe.

 

Dla przykładu załącze 387 sek (bo 300 akurat nie miałem) na iso 1600.

 

378sek.JPG

a to Twoje 300 sek na iso 1600

ISO1600_300sek_bez%20redukcji.jpg

 

Wg mnie D7 pod tym względem wypada raczej słabo ale ja expertem to nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.