Skocz do zawartości

[S] Teleskop słoneczny 150mm/100mm/60mm


Pablito

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam na sprzedaż dedykowany teleskop słoneczny bazujący na obiektywie firmy Istar 150mm F10 optymalizowanym w paśmie h-alfa. Tubus wykonany jest z włókna węglowego pomalowany na biało dla lepszej termiki.

Sercem układu jest etalon z teleskopu Coronado SM60II wraz z filtrem blokującym BF10.

W zestawie są:
- OTA Istar 150mm F10 (rura karbonowa)
- wyciąg GSO 1:10,
- obejmy CNC z szyną Losmandy,
- SolSearcher TeleVue,
- złączki wykonane na zamówienie do montażu etalonu w odpowiednim miejscu optycznym.
- OTA Bresser Messier 102/660mm (+obejmy, dovetail)
- ERF Lunt 50mm
- teleskop słoneczny Coronado SM 60II
 
Wewnątrz tubusa Istar jest adapter do montażu ERFa 105mm (nie ma w zestawie i należy go nabyć aby bezpiecznie używać teleskop 150mm). 
 
Oprócz OTA Istar 150mm, kolejnym elementem zestawu jest teleskop Bresser Messier 102/660mm z adapterem do etalonu Coronado oraz sub-ERF'em Lunt 50mm. Jest to już pełny zestaw do obserwacji Słońca z użyciem etalonu i BF. Fotki wstawię później.

Alternatywnie można używać samego Coronado SM60 II jako poręczny trawelerek. Oryginalna walizka jest w zestawie.

Częściowe zaćmienie Słońca zbliża się wielkimi krokami więc jest okazja się dobrze przygotować na to zjawisko.

Ja obecnie skupiam się na własnym projekcie astro-biznesowym i nie mam czasu na używanie tego zacnego sprzętu.
 
Cena za wszystko: 11500zł do negocjacji. 
 
Kontakt na PW, email lub telefon.

Istar1.jpg

Istar2.jpg

Istar3.jpg

Istar4.jpg

Istar5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były zapytania więc informuję, że rozważam rozbicie zestawu na:

 

- OTA Istar, np. do użycia z Quarkiem, Luntem 50Tha, Coronado PST (jak ktoś ma) lub innych celów

- Coronado SM60 II BF10 + OTA Bresser Messier + ERF 50mm jako w pełni działający teleskop słoneczny o aperturze 102mm

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.