Skocz do zawartości

Problem z XP


Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest Blaster... On wywolywal blad w usludze RPC.

Zainstaluj porzadny firewall i wszystkie poprawki (poprzez Windows Update). Powinno pomoc.

http://agnitum.com/download/outpost1.html

Oczywiście że to nie blaster, masz do czynienia z wirusem typu saser wejdź na stronę http://www.mks.com.pl/wirusy.html odnajdź swoją wersję wirusa i poczytaj jak go usunąć.

 

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Sasser, który wywala serwer LSA, odpowiedzialny między innymi za obsługę połączeń po SSL-u, przez co nie wchodzą na przykład strony banków internetowych. Na Symantec'u jest gdzieś programik FxSasser, którym usuniesz szkodnika, ale wcześniej wgraj odpowiednią poprawkę z MS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem problemy z win a antywirus nic nie wykrywał to syn kasował wszystkie temp , historię , ciasteczka , programy szpiegujące . Odinstalował tez ostatnio instalowaną grę . Nie wiem co ale pomoglo . Chyba jeszcze dal starą kopię rejestru .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bracie masz wirusa nazywa sie "BLASTER" pewnie jakis lamer bawil sie exploitem w sieci.

1.Wiec tak uzyc szczepionki ktora znajdziesz tu

2. sciagnac z strony Microsoftu Serwis paki

ktore zablokuja exploity uzywane przez lamerow.

3.Serwis paki zgrac na CD najlepiej.

4.Odpiac kabelek z neta.

5.Sformatowac caly dysk twardy.

6.Zainstalowac System

7.Zainstalowac Serwis paki.

8.Dopiero teraz mozesz wlaczyc wtyczke z neta do kompa.

9.Tera przydal by Ci sie dobry anty wir znajdziesz go tu AVAST

Jak go zainstalujesz bedziesz widzial IP tego kogos kto chce sie wlamac.

 

 

 

Juz dawno mial bys po klopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po pojawieniu się komunikatu o zamknięciu systemu zmień czas na powiedzmy, o 1h-2h wcześniejszą. To da Ci czas na zainstalowanie krytycznych poprawek. Zakładam, że masz dostęp do internetu ( w przeciwnym razie komunikat by się nie pojawił) mam także nadzieję, że masz dosyć szybkie łącze, bo poprawek może być nawet kilkaset mega np. SP2 dla systemu XP i SP4 dla Win2K . Oczywiście zainstalowanie firewall`a jest dla mnie czymś oczywistym ( jak kolimacja Newtona po transporcie). Polecam Zone-Alarm lub Kerio Firewall . Sama instalacja nie zwalnia jednak od myślenia przy odpowiadaniu na pytanie firewall`a dotyczące dostępu programów do sieci internet ... Ja także polecam gorąco program AVAST - darmowy dla użytku domowego , małe i częste aktualizacje definicji wirusów małe obciążenie wirusów . Dla pewności jednak raz w tygodniu skanuje system skanerami mks-online lub panda-online ( AVAST wykrywa ją jako uwaga .. wirusa, dlatego trzeba go na czas sprawdzenia dezaktywować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz dawno mial bys po klopocie.
NIe koniecznie!!!! Po ponownym polaczneiu sie z internetem prawdopodobnie wirus znowu by zaatakowal. Niestety to co piszesz potwierdza opinie, ze poziom wielu nauczycieli informatyki w szkolach jest "nienajwyzszy".

 

Zone Alarm nie polecam - podobno dosc latwo sforsowac jego zabezpieczenia (choc przed wirusem na pewno ustrzeze). Na pewno warto zainstalowac Kerio czy Outposta.

Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniales dodac ze strony www nie chodza to niby jak ma sciagnac.

Przynajmniej ja tak mialem jak mialem blastera nie chodzily mi stronki www znaczy nie wszytskie sie otwieraly.

Jesli ktos zglasza problem na forum, to calkiem prawdopodobne, ze ma dostep internetu (chocby z innego komputera) i moze sciagnac poprawki. Nagrywarki pozatym sa ostatnio rowniez calkiem popularne. Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I apeluje do wszystkich - nie formatujcie dysku z byle powodu - to nie ma najmniejszego sensu! Ja dysku z XP nie formatowalem od 3 lat! Wystarczy tylko dbanie o "higiene" systemu i umiejetna naprawe w razie awarii.

W pełni się zgadzam . Najprościej jest od czystego dysku , ale ....

Nie wiem jak w XP ale w 98 jak zmienie nazwe win.ini ,win.com to można przeinstalować win . Tak za bardzo nie pamietam juz jakie jeszcze pliki .

:Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe koniecznie!!!! Po ponownym polaczneiu sie z internetem prawdopodobnie wirus znowu by zaatakowal. Niestety to co piszesz potwierdza opinie, ze poziom wielu nauczycieli informatyki w szkolach jest "nienajwyzszy".

 

Zone Alarm nie polecam - podobno dosc latwo sforsowac jego zabezpieczenia (choc przed wirusem na pewno ustrzeze). Na pewno warto zainstalowac Kerio czy Outposta.

 

 

Przeczytaj to jeszcze raz !

 

3.Serwis paki zgrac na CD najlepiej.

4.Odpiac kabelek z neta.

5.Sformatowac caly dysk twardy.

6.Zainstalowac System

7.Zainstalowac Serwis paki.

8.Dopiero teraz mozesz wlaczyc wtyczke z neta do kompa.

9.Tera przydal by Ci sie dobry anty wir znajdziesz go tu AVAST

Edytowane przez LuKaNOoS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się zgadzam . Najprościej jest od czystego dysku , ale ....

Nie wiem jak w XP ale w 98 jak zmienie nazwe win.ini ,win.com  to można przeinstalować win . Tak za bardzo nie pamietam juz jakie jeszcze pliki .

:Boink:

Chyba nawet nie trzeba reinstalowac - o ile dobrze pamietam wystarczy uzyc polecen spod DOSu - program automatycznie odszuka uszkodzone pliki i je podmieni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.