Skocz do zawartości

Problem z XP


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z XP, po jakimś czasie od uruchomienia pojawia mi sie komunikat o błedzie z jakims plikiem, po czym pojawia sie następny komunikat że sytem zostanie zamknięty. Na komunikacie widac odliczanie od jednej minuty po czym system sie restartuje. Próbowałem instalować Windowsa ponownie ale problem nie znika. Czy ktoś miał podobny problem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bracie masz wirusa nazywa sie "BLASTER" pewnie jakis lamer bawil sie exploitem w sieci.

1.Wiec tak uzyc szczepionki ktora znajdziesz tu

2. sciagnac z strony Microsoftu Serwis paki

ktore zablokuja exploity uzywane przez lamerow.

3.Serwis paki zgrac na CD najlepiej.

4.Odpiac kabelek z neta.

5.Sformatowac caly dysk twardy.

6.Zainstalowac System

7.Zainstalowac Serwis paki.

8.Dopiero teraz mozesz wlaczyc wtyczke z neta do kompa.

9.Tera przydal by Ci sie dobry anty wir znajdziesz go tu AVAST

Jak go zainstalujesz bedziesz widzial IP tego kogos kto chce sie wlamac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bracie masz wirusa nazywa sie "BLASTER" pewnie jakis lamer bawil sie exploitem w sieci.

1.Wiec tak uzyc szczepionki ktora znajdziesz tu

2. sciagnac z strony Microsoftu Serwis paki

ktore zablokuja exploity uzywane przez lamerow.

3.Serwis paki zgrac na CD najlepiej.

4.Odpiac kabelek z neta.

5.Sformatowac caly dysk twardy.

6.Zainstalowac System

7.Zainstalowac Serwis paki.

8.Dopiero teraz mozesz wlaczyc wtyczke z neta do kompa.

9.Tera przydal by Ci sie dobry anty wir znajdziesz go tu AVAST

Jak go zainstalujesz bedziesz widzial IP tego kogos kto chce sie wlamac.

 

Hmmm ile ty masz lat?

Jakbys sie troszke znal na rzeczy to bys moze takich glupot nie pisal... (<-- to do Lukanosa)

 

Wystarczy:

A) Sciagnac fixblasta, jakims programem antywirusowym (jest wiele i wiekosc komercyjne wiec trudno mi tu uprawiac jakas kryptoreklame) oczyscic dysk.

 

B) Jesli masz "oryginalnego" MS. Winows (czyli z kodem aktywujacym lub z poprawna licencja) to bez problemu mozesz sciagnac Service Packi (SP1 i SP2) ktore z reguly lataja krytyczne bledy w tymze systemie operacyjnym.

 

C) Nie bede pisal jak sie to robi z pirackimi kopiami :)

 

Pozdrawiam

Ax

Edytowane przez ax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To któraś z licznych odmian blastera.

Najlepiej zainstalować jakieś oprogramowanie antywirusowe bo blasta i temu podobne łapie się z sieci w 5 minut. Ja używam bezpłatnego avasta - roczna licencja do użytku domowego, z upgrade'ami.

Program do usuwania tego wstrętnego blasta można też ściągnąć z symanteca.

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja cie prosze Ax

Zapomniales dodac ze strony www nie chodza to niby jak ma sciagnac.

Przynajmniej ja tak mialem jak mialem blastera nie chodzily mi stronki www znaczy nie wszytskie sie otwieraly.

I najlepiej zrobic tak jak ja napisalem.

Tak mi poradzil facet z imfy.

Wiec pozdrawiam Cie ax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po diabła formatować dysk? Przecież blastera łatwo jest usunąć. Tylko że czasem nie wystarczy raz przeskanować dysk bo zostają niedobitki.

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I najlepiej zrobic tak jak ja napisalem.

Tak mi poradzil facet z imfy.

http://www.wsp.krakow.pl/techsupp/blaster-virus.htm

http://www.mks.com.pl/baza.html?show=description&id=2417

Na szczescie nauczyciele informatyki sa omylni ;-)

Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dokladnie komunikat ci sie pokazuje? Masz SP2?

 

B) Jesli masz "oryginalnego" MS. Winows (czyli z kodem aktywujacym lub z poprawna licencja) to bez problemu mozesz sciagnac Service Packi (SP1 i SP2) ktore z reguly lataja krytyczne bledy w tymze systemie operacyjnym.
Wystarczy sciagnac SP2 - zawiera on w sobie wszystkie poprawki z SP1. Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - nie lepiej zainstalowac RedHata czy Mandrive? :)

Jak ktoś ma w miarę mocny sprzęt to polecam. Z szybszych: Debian, Ubuntu, Yoper i nasze rodzime PLD, które polecam choćb yze względu na oczywiste dobre spolszczenie i 9cio płytowy zbiór oprogramowania. Przy okazji to jako system ratunkowy używam SystemRescueCD zajmuje 8cmm płytkę (210MB) i zawiera w sobie min. program do partycjonowania, skaner antywirusowy (łączy się z netem), programy do odzyskiwania skasowanych danych itd. Fajna sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś i u mnie to występowało.

Wystarczyło włączyć wbudowany firewall (zapora) :D .

A potem rozpocząć poszukiwaniu na dysku i w rejestrze "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run" .

Następnie wywalić podejrzane pliki i wpisy.

Polecam programy Spyboot ,Lavasoft ,Easyclean ,Microsoft AntiSpyware i antyvira, najlepiej sprawdzić wszystkimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - nie lepiej zainstalowac RedHata czy Mandrive? :)

 

Red Hat ma ta podstawowa wade, ze jest dystrybucja komercyjna, z Mandrake`m nie mialem wiele do czynienia. Knoppix ma ta zalete,ze hula z CD bezposrednio, a jak sie komus spodoba jest mozliwosc "wrzucenia" go na HDD przez co de facto uzyskujemy Debiana, i gdzie tam Xp-kowi sie rownac z jego zaktualizowanymi wyjatkami :szczerbaty: .Wybor oprogramowania dostepnego wraz z dystrybucja jest szeroki (przydac sie moze np. KStars) a w razie potrzeby mozna z netu sciagnac pakiety pod Debiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie - Blaster o ile dobrze pamietal mogl powodowac "wykrzaczenie" sie uslugi RPC poprzez zdalny atak na komputer, pomimo, ze nie "zaladowal" sie na dysk...

Sciagnij poprawke http://www.microsoft.com/downloads/details...&displaylang=pl

Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się .

Dla porównania  naciśnij sobie ctrl+alt+del iw liście procesów wyłącz usługę svchost.exe (tylko nie pamiętam którą bo jest kilka) i będziesz miał te same objawy ,czyli odliczanie do restartu.

 

Bodajrze ten proces svchost.exe ktory najbardziej zre nasza pamiec RAM.

 

Zapomniales dodac ze strony www nie chodza to niby jak ma sciagnac.

Przynajmniej ja tak mialem jak mialem blastera nie chodzily mi stronki www znaczy nie wszytskie sie otwieraly.

I najlepiej zrobic tak jak ja napisalem.

Tak mi poradzil facet z imfy.

 

No widzisz....praktyka czyni mistrza a nie papierek z uczelni zreszta czesto nic nie warty...w tym biznesie trzeba byc ciagle na biezaco.

Przez kilka ostatnich lat na kilkadziesiat komputerow z ktorymi mialem do czynienia ktore byly zawiruszone roznymi robaczkami czy innymi stworzeniami format dysku byl konieczny moze ze 2-3 razy.

Najpierw trzeba glowa ruszyc ktorym programem co usunac a pozniej myslec o formatowaniu dysku.

Jest cala masa narzedzi na http://programy.onet.pl wejdz w Bezpieczenstwo i znajdziesz tam cala mase ciekawych rzeczy - za darmo i komercyjne (np triale).

 

 

A tak poza tym...polecam http://astroknoppix.pkim.org :)

Wejsc w download, sciagnac obraz plyty i nagrac.

Mamy astro-linuxa z plytki a jak sie nam znudzi to wyciagamy plyte i restartujemy cieszac sie tym samym systemem co byl na dysku.

 

Pozdrawiam

Ax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodajrze ten proces svchost.exe ktory najbardziej zre nasza pamiec RAM.

 

A tak poza tym...polecam http://astroknoppix.pkim.org :)

Wejsc w download, sciagnac obraz plyty i nagrac.

Mamy astro-linuxa z plytki a jak sie nam znudzi to wyciagamy plyte i restartujemy cieszac sie tym samym systemem co byl na dysku.

 

Pozdrawiam

Ax

Już zasysam.

Czas nadszedł na naukę linuksa. :D

A svchost jest odpowiedzialny za wszelkie procesy w XP więc wyłączenie go w zupełność wydaje mi się niemożliwe. :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.