Skocz do zawartości

[S] Baader SII 7nm 1.25" - bardzo dobra sztuka


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w tym momencie dwie sztuki filtrów SII 7nm 1.25": rewelacyjnego Optolonga i bardzo dobrego Baadera, więc ten drugi ląduje na giełdzie. Ogólnie nie jestem wielbicielem Baadera, ale w tym przypadku udało się producentowi zrobić naprawdę udany filtr z bardzo dobrą transmitancją i dużą rezerwą na "blueshift", więc poradzi sobie z bardzo światłosilną optyką. Na wykresie jego widmo ma oznaczenie OM-1255. Zwracam uwagę, że z trzech mierzonych egzemplarzy ten ma najlepsze gradienty, czyli najbardziej strome brzegi pasma transmisji. Szczerze polecam. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszam do wysyłania PW.

 

I jeszcze wyjaśnienie czemu w tytule ogłoszenia napisałem 7nm, a na wykresie widnieje 8nm. Otóż dlatego, że ten egzemplarz, mimo iż formalnie ma w nazwie 8nm, to zmierzoną szerokość pasma ma 7.2 nm. Jak już pisałem jest to bardzo udana sztuka :)

 

Cena: 450 zł. Odbiór osobisty w Krakowie lub wysyłka do paczkomatu InPost 15 zł.

 

image.png.376312bc0ef30c5c7ed1916bc71ae262.png

Edytowane przez dobrychemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.