Skocz do zawartości

CCD


Gość Mitek

Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie to zadnych konkretów w tych linkach sie nie doszukałem, poza tym ,ze kamera ma cholernie marna obutowe, ci to sie chyba nigdy tego nie nauczą :angry: bardzo tego nie lubie..... przydały by sie jakies konkretne zdjecia z tej kamerki robione przez naszych kolegów np z tego forum :Beer:

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Mirek można prosic o fotki w tym wątku :icon_question: Zastanawiam się ostro nad kupnem czegos do DS rozważam zakup przerobionej kamerki , kamerki o której mowa w tym wątku no i o 300d :szczerbaty:

 

ps DODAM ZE POSIADAM TELESKOP 114\900 TYLKO - TO MOZE BYC WAZNA WSKAZÓWKA (CIEMNY TELESKOP CZULSZA KAMERA <_< )

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mógłbym Ci radzić, to chyba nawet najlepsza kamera nie pomoże w tym teleskopie i nawet nie chodzi tu o jego jasność, a przede wszystkim o prowadzenie.

 

i trochę chyba szkoda pieniedzy na kamerę za ponad 1500 zł do takiego teleskopu?

może jednak przemyśl, aby kupić np jakiegoś webcama np. vestę, a resztę pieniędzy przeznaczyć na wymianę teleskopu, chociaż o 1,2 numery większego?

 

bo jak sądzę montaż tego newtona masz na poziomie eq2 i o posadzeniu na nim np. eosa 300D też raczej zapomnij, moje próby robienia zdjęć w ognisku głównym eosem 350D, który jest przecież mniejszy lżejszy od 300D, sporowadzały się raczej do tego by się ten układ raczej nie przewrócił, niż na zachowaniu jako takiego prowadzenia :ha:

 

kamera jest mniejsza, lżejsza, dużo lepiej wychodzą zdjęcia planet niż aparatem, lecz niestety podstawą w astrofoto jest solidny montaż

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć nie pokażę bo nie robiłem. Tę kamerkę kupiłem do guidowania. Obudowa wcale nie jest kiepska (aluminium). SDI Meade jest alternatywą dla przerabianych webcamów nie dla 300D to są dwa zupełnie rózne sprzęty. Powiem tak gdybym miał kupić SDI za 1500zł to kupił bym Canona za 2300. Ja kupiłem SDI za 900zł wtedy Canony kosztowały ponad 3000zł. Dodać należy ze w komplecie z SDI otrzymuje program typu planetarium, program do guidowania, program do obsługi kamerki i program do składania fotek, komplet kabelków oraz ring parafocalny do okularu. Kamerak SDI jest wyposażona w filtr IR, który łatwo się wyjmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek jakies konkrety sfoce cos tym teleskopem 114\900  :icon_question:

 

Jasne, że coś sfocisz. Pamiętaj, że to nie sprzęt foci tylko człowiek foci. Jak masz możliwość kupinia w usa za 300USD to kupuj jak nie to kup 300D za 2300 w Polsce. Tylko do 300D trzeba ciemnego nieba w mieście szybko wychodzi zaczerwienienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Mirek jakos nie lubie kupować uzywanych aparatów cyfrowych zawsze to może upaść komuśc czy coś, nowy Canon kosztuje ok. 3000 kamerke moge zakupic za 1\2 tej ceny :banan: szkoda tylko ze niemasz fotek z tej kamerki :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.