Jump to content

CCD


Guest Mitek
 Share

Recommended Posts

Guest Mitek

Właściwie to zadnych konkretów w tych linkach sie nie doszukałem, poza tym ,ze kamera ma cholernie marna obutowe, ci to sie chyba nigdy tego nie nauczą :angry: bardzo tego nie lubie..... przydały by sie jakies konkretne zdjecia z tej kamerki robione przez naszych kolegów np z tego forum :Beer:

Edited by Mitek
Link to comment
Share on other sites

Guest Mitek

No właśnie Mirek można prosic o fotki w tym wątku :icon_question: Zastanawiam się ostro nad kupnem czegos do DS rozważam zakup przerobionej kamerki , kamerki o której mowa w tym wątku no i o 300d :szczerbaty:

 

ps DODAM ZE POSIADAM TELESKOP 114\900 TYLKO - TO MOZE BYC WAZNA WSKAZÓWKA (CIEMNY TELESKOP CZULSZA KAMERA <_< )

Edited by Mitek
Link to comment
Share on other sites

jeśli mógłbym Ci radzić, to chyba nawet najlepsza kamera nie pomoże w tym teleskopie i nawet nie chodzi tu o jego jasność, a przede wszystkim o prowadzenie.

 

i trochę chyba szkoda pieniedzy na kamerę za ponad 1500 zł do takiego teleskopu?

może jednak przemyśl, aby kupić np jakiegoś webcama np. vestę, a resztę pieniędzy przeznaczyć na wymianę teleskopu, chociaż o 1,2 numery większego?

 

bo jak sądzę montaż tego newtona masz na poziomie eq2 i o posadzeniu na nim np. eosa 300D też raczej zapomnij, moje próby robienia zdjęć w ognisku głównym eosem 350D, który jest przecież mniejszy lżejszy od 300D, sporowadzały się raczej do tego by się ten układ raczej nie przewrócił, niż na zachowaniu jako takiego prowadzenia :ha:

 

kamera jest mniejsza, lżejsza, dużo lepiej wychodzą zdjęcia planet niż aparatem, lecz niestety podstawą w astrofoto jest solidny montaż

pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

Guest Mitek

coz tego ze to eq3, wiem ze Heniek prowadził na nim 20cm teleskop więc czemu miał by byc za słaby do 114 :icon_question:

Link to comment
Share on other sites

Guest Mitek

Adam z tego co zauwazyłem bawisz sie w focenie planet, ja też luknij sobie w moja galerie tam masz fotki Antka i planetki :Beer::D

Link to comment
Share on other sites

Zdjęć nie pokażę bo nie robiłem. Tę kamerkę kupiłem do guidowania. Obudowa wcale nie jest kiepska (aluminium). SDI Meade jest alternatywą dla przerabianych webcamów nie dla 300D to są dwa zupełnie rózne sprzęty. Powiem tak gdybym miał kupić SDI za 1500zł to kupił bym Canona za 2300. Ja kupiłem SDI za 900zł wtedy Canony kosztowały ponad 3000zł. Dodać należy ze w komplecie z SDI otrzymuje program typu planetarium, program do guidowania, program do obsługi kamerki i program do składania fotek, komplet kabelków oraz ring parafocalny do okularu. Kamerak SDI jest wyposażona w filtr IR, który łatwo się wyjmuje.

Link to comment
Share on other sites

Mirek jakies konkrety sfoce cos tym teleskopem 114\900  :icon_question:

 

Jasne, że coś sfocisz. Pamiętaj, że to nie sprzęt foci tylko człowiek foci. Jak masz możliwość kupinia w usa za 300USD to kupuj jak nie to kup 300D za 2300 w Polsce. Tylko do 300D trzeba ciemnego nieba w mieście szybko wychodzi zaczerwienienie.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mitek

Wiesz Mirek jakos nie lubie kupować uzywanych aparatów cyfrowych zawsze to może upaść komuśc czy coś, nowy Canon kosztuje ok. 3000 kamerke moge zakupic za 1\2 tej ceny :banan: szkoda tylko ze niemasz fotek z tej kamerki :mellow:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 58 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.