Skocz do zawartości

Korektor komy 3" 0,85x - czy ktoś używał?


Marcinos

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

 

Zastanawiam się nad przesiadką z 2,5" na 3".

 

Aktualnie w 16" Newtonie użytkuję korektor TS 2,5" 0.92x, jednak nie kryje on w zadowalającym stopniu klatki FF.

 

Najpierw na rynku pojawił się w.w. korektor pod marką TS. Teraz widzę, że pojawiły się jego klony w bardziej atrakcyjnej cenie: Artesky oraz Sharpstar MPCC.

https://teleskopy.pl/Sharpstar-0,85x-MPCC-korektor-komy-(SKU--CRC3085)-teleskopy-6805.html

 

Wyglądają bardzo podobnie do tego sprzedawanego w TS czy APM.

 

Czy ktoś go użytkował?

 

Zastanawiam się czy iść w tą stronę czy kupić od razu markowy korektor np ASA. 

 

Wspomnę tylko, że ten 2,5" TS miał soczewki ułożone do góry nogami :laughing1:, ale co tam- po operacji ma się całkiem dobrze, więc jak by co to jestem przygotowany na przygody z TS ;)

 

Pozdrawiam

M

Edytowane przez Marcinos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ma się Twój teleskop w stosunku do tego:

 

"czteroelementowy korektor komy dedykowany do reflektorów o ogniskowych 200 - 800 mm"

 

Powiem szczerze, że szukam czegoś podobnego do swojej "czternastki" :)

 

EDIT: a może to chodzi o apertury? Bo jakoś mi ciężko wyobrazić sobie reflektor o ogniskowej 200mm

Edytowane przez Lukasz83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Przemo23 napisał:

Jeszcze jest 3'' Paracorr - tylko cena...

No tak, jest ich kilka na rynku.

Faktycznie, trochę kosztuje.

Tu akurat nie cena jest problemem a jego powiększenie.

Zależy mi aby miał jak najmniejszą krotność.

 

@Lukasz83

Na stronie FLO jest poprawny opisy:

Designed for full-frame imaging with f/3-f/6, 8"-32" Newtonian Reflectors.

Czyli można powiedzieć sprzęt przyszłościowy, nawet jak zmienisz 14" na 32" to nadal możesz śmiało używać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcinos napisał:

Widziałem ten opis :D tak to jest jak się tworzy opisy produktów poprzez kopiuj-wklej. To jest moim zdaniem na 100% błąd w opisie.

Łukasz też szukasz stricte pod FF?

 

Cześć, tak pewnie przejściowo będę pracował na ASI1600 ale docelowo myślałem o ASI2600

I w zasadzie ta krotność idealnie by mi pasowała dając ogniskową 1190mm i f/3,4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.