Skocz do zawartości
  • 0

Pomoc w identyfikacji.


Dawid.

Pytanie

Witam !!!

 

Jestem osobą która dopiero zaczyna przygodę z meteorytami.

Na zdjęciach są 3 (meteoryty) które zostały znalezione wykrywaczem metali.

Oraz jeden kamień nad którym się zastanawiam czy to nie jest meteoryt kamienny w co powątpiewam, jego powierzchnia jest szorstka

i miejscami widać małe rdzawe  punkciki (minerałów)  chociaż na sam kamień nie reaguje wykrywacz (painpointer) tak samo nie przyciąga magnesu.

Na zdjęciu kolor kamienia jest inny iż na żywo i wpada on bardziej w zieleń jeśli będzie taka potrzeba albo bynajmniej będzie miało to sens to wstawie jego fotki w świetle słonecznym. 

 

Jeśli kamień nie jest meteorytem moim zdaniem i tak było warto go podnieść ponieważ w takim przypadku sam w sobie jest naturalnie ładny.

 

 

 

IMG_20220313_182540_HDR.jpg

IMG_20220313_182707_HDR.jpg

IMG_20220313_182721_HDR.jpg

IMG_20220313_182815_HDR.jpg

IMG_20220313_182834_HDR.jpg

IMG_20220313_182936_HDR.jpg

IMG_20220313_183049_HDR.jpg

IMG_20220313_182750_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak już wcześniej wspominałem jestem osobą początkującą i moja wiedza o meteorytach i ich wglądzie jest naprawdę jak narazie bardzo skromna

Dodaje dopisek dla osób które chcą pi pomóc w weryfikacji

Apropo szorstkości  Kamienia i w jaki sposób mógł stracić gładką skrupę obtopieniową
 jeśli to możliwe w przypadku meteorytu.
Na teorję takiego zmiany powierzchni kamienia wpadłem gdy odnalazłem kamienną
 konstrókcje astronomiczną którą odkryłem przypadkiem Trafiając na kubki głazów i
 zmierzyłem ich położenie kompasem względem siebie. Na jednym z kamieni kupki za
 których uznałem za punkt odniesienia zauważyłem nienaturalne wyżłobienia w których 
kiedyś pierwotni ludzie mogli wyrabiać oraz wycierać narzędzia. Z tego co mi wiadomo 
takie kamienie powinny być wyślizgane a nie mieć szorstką strukturę. Biorąc pod uwagę
 w jakim żyjemy w klimacie gładka wytarta powierzchnia mogła ulec zmianie poprzez wodę
 która mogła zamarzac w mikropęknięć  w zimę i rozsadzać stopniowo i powoli gładką
 powierzchnię kamienia przez tysiące lat i w takimi czasie i sposób mogła ona ulec zmianie.
 Urządzenie astronomiczne zgłosiłem dla archeologa i uznał kamieną konstrukcję za
stworzoną w czasach nowożytnych oraz potwierdził moją teorię że na jednym z nich mogły
 być wycierane narzędzia chociaż teorię niektórych ludzi których przeczytała w internecie
 stwierdziły że takie kamienie powinny być gładkie poniżej zamieszczono zdjęcie
 kamienia z konstrukcji o której wspomina

IMG_20200624_154851.jpg

IMG_20200624_154906.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.