Jump to content

Pathfinder

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  148
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Pathfinder

 1. W temacie dostępności : Współcześnie chyba już się nowych, porządnych Kellnerów nie produkuje. Są Levenhuki ale to tandetna chińszczyzna. Natomiast na anglojęzycznych giełdach od czasu do czasu latają stare, rasowe kellnery, huygensy, ramsdeny itp. Mi się trafił się taki gagatek razem z teleskopem. 25 mm Kellner metalowy, ładnie wyczerniony w środku. Wygląda na przed-chińską robotę albo przynajmniej początki produkcji w ROC. Obrazy też niczego sobie chociaż u mnie raczej kurzy się w pudełku:
 2. Bresser sprzed wykupu przez jeszcze amerykańskie Meade był samodzielną firmą. Jest fajny artykuł sprzed kilku lat o zawiłych losach Meade, autorstwa bodajże Paethera. Gdybyś miał jakieś wątpliwości co do Bressera to spójrz na oznaczenia poszczególnych modeli, a następnie zrób to samo z produktami Meade lub chociażby Explore Scientific. To już raczej nie są "anonimowe" marki. Jakościowo zapewne wszystko to jeden pies rodem z Chrl.
 3. Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Chyba jednak wybór jeśli już to padnie na bino denkameier lub zeissa. I podwójnie dzięki za link do recenzji @bartolini
 4. Cześć, ktokolwiek obserwował przez lub ktokolwiek wie i może poradzić cokolwiek na temat nasadki bino od Tele Vue? Używam refraktora (101/540) również od TV i to w zestawie z tą lunetą chciałbym wspomnianej nasadki używać. Interesuję się głównie obserwacjami DS gdzieś wyczytałem że 1.25" nasadki nie nadają się do DSów ale większej TV nie produkuje. Jak to w ogóle jest z nasadkami bino na DSach? Dzięki z góry za wszelkie odpowiedzi.
 5. Cześć, poszukuję okularów Naglera od Tele Vue najbardziej interesuje mnie ogniskowa 9 mm Pozdr Mikołaj
 6. Cześć, jak w temacie na sprzedaż leci tani filterek svbony moon. Stan jak nowy/mało używany. Szału ani cudów nie ma chociaż jak za tą cenę naprawdę zaskakuje zwłaszcza przy księżycu lub zanieczyszczeniu światłem sodowym. Mój „rewir” jest niestety wciąż oświetlany lampami HPS i naprawdę widać różnicę po założeniu filtru. (Svbony moon na zdjęciach to ten fioletowy oczywiście) cena: 49 zł
 7. Dobry wybór - nie wspierający chińskiej ekspansji gospodarczej :p
 8. Najpewniej białe są na rynek chiński natomiast niebieskie docelowo na eksport do US and A ewentualnie reszty świata. Przyglądałem się temu od dawna, miałem tą samą sytuacje z dwoma esami 82° 30 mm jeden z ali drugi z polskiego sklepu.
 9. I teraz wszystko powinno być jasne. Dzięki!
 10. Zdaję sobie sprawę że są oba, natomiast ciekawi mnie które się sprzedaje w polskich sklepach. W USA każda seria jest w kolorowych pudłach nie widziałem żadnego w białym.
 11. Cześć i czołem, potrzebuję odpowiedzi od amatorów astro-sprzętu „marki” Explore Scientific, zakupionego u polskiej dystrybucji (tpl/DO/astroshop) To nie aprilisowy żart, proszę o sensowne odpowiedzi: W jakim kolorze są opakowania okularów/złączek/soczewek/filtrów itp? Niebieskie z czarnym paskiem czy w całości białe? Pozdrawiam
 12. Facebook: “Skywatcher - najwyższa półka”
 13. Jaką mapę nieba polecacie?

  Najważniejsza jest dla mnie dokładność i czytelność. 

  Mam pewne wątpliwości co do mapek za 20 zł i mniej...

  1. flamezz

   flamezz

   Mega dokładny Periapsis autorstwa @bartoszw

  2. piotrkusiu

   piotrkusiu

   Taki's star atlas

  3. astrokarol

   astrokarol

   Pocket Sky Atlas. Bardzo czytelny, odporny papier na warunki atmosferyczne (po za okładką). Dobry na początek lub dla niezaawansowanych obserwacji lornetkami. Potem brakuje albo zasięgu albo katalogów albo jednego i drugiego ...

 14. Ile może być warta używka Astronomik UHC 1.25" ?

  Mam opcję kupić za 170 zł ale nie wiem może jakiś bait? 

  1. Marek_N

   Marek_N

   Na pewno nie chodzi o UHC-E?
   Stare roczniki UHC były szersze (~35nm) i miewały problemy z odblaskami.
   Ale nawet gdyby to była starsza wersja UHC to 170 zł jest atrakcyjną ceną.
    

  2. Pathfinder

   Pathfinder

   No właśnie grzech nie kupić. Stan jak nowy i napewno UHC. 

   Blokuje mnie tylko ograniczone zastosowanie filtru 1.25"  

 15. Hej, poszukuję filtru Astronomik UHC w oprawie dwu calowej. Pozdr
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.