Skocz do zawartości

Refraktor Orion 80 ED


nanak

Rekomendowane odpowiedzi

Ej, TUR, była już o tym mowa, że nie robimy wiochy jak ktoś chce coś sprzedać. Takie przemyślenia to na priv wysyłamy.

 

Konsensusu w tej sprawie nie było akurat :-). Jeśli ktoś chce, uważam że może się wypowiadać w kwestii ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsensusu w tej sprawie nie było akurat :-). Jeśli ktoś chce, uważam że może się wypowiadać w kwestii ceny.

Myślę że tak właśnie, ale bez przesady, np. jeśli ktoś zauważa że taniej można kupić nowy W POLSCE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nieładne słowo :blink: "wiocha" a ta się robi właśnie z takich komentarzy w stylu "nie róbmy wiochy".

Sprzedający podał swoją cenę bo ma do tego niezbywalne prawo.

Komentator podał obecną cenę nowego produktu, też ma do tego prawo.

Prawem kupującego też jest wiedzieć ile kosztuje obecnie nowy sprzęt.

Sprzedający powinien się liczyć z utratą części wartości sprzętu przez niego używanego.

Jakbym sam chciał kupić jakąś używkę to też by musiała być wyraźnie tańsza i to sporo od nowej aby się na to skusić, to chyba oczywista sprawa i wszelkie emocje są tu zbędne B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie przesadziłem :icon_redface: ale dawno nie obserwowałem cen nowego sprzętu :blink: , a pół roku temu tyle kosztowała sama "rura" i to nie w Polsce, więc skoro miałby to być sprzęt niesprzedawalny, więc zmiana ceny i mały gratis : 2000 PLN + aluminiowy statyw fotograficzny (duży ok. 1,5 m) z głowiczką :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nieładne słowo :blink:  "wiocha" a ta się robi właśnie z takich komentarzy w

 

Przepraszam, jesli ktos poczul sie urazony, ale z drugiej strony, jest to normalny, przyjety w j. polskim zwrot frazeologiczny i na pewno nie mialem na mysli niczyjego miejsca zamieszkania, pochodzenia ani tez negatywnego stosunku do "miejscowoscji metropolitalnych inaczej".

O ile mi wiadomo, dla astromaniaka takie miejsce zamieszkania, z dala od swiatla wielkiego miasta, jest wrecz wymarzone.

Edytowane przez BBwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, TUR, była już o tym mowa, że nie robimy wiochy jak ktoś chce coś sprzedać. Takie przemyślenia to na priv wysyłamy.

 

Słuchaj, może to nie wiocha tylko negocjacje cenowe ! Skąd wiesz czy nie jestem zainteresowany :D

 

Pozdro

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie ! Przecież dzięki takiemu komentarzowi mogę uniknąć przepłacenia za dany towar. Są osoby, które mówią, żeby nie komentować ofert sprzedaży. A co by te osoby powiedziały gdyby ktoś chciał sprzedać jakiś "profesjonalny teleskop z allegro z powiększeniem 1000x"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem komentarze do ofert nie powinny być zabronione. Jednakże w swoich wypowiedziach trzeba zachować zwyczajną kulturę i powściągliwość w zapisywanych słowach.

Jeśli zainteresowany ofertą nie przeczyta postów w danym temacie dotyczącym sprzedaży, poszuka informacji gdzie indziej - przeszuka forum, użyje google lub po prostu zapyta kogoś znającego temat - najszybciej jednego z użytkowników naszego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale "chetni" robia "wioche" z tematu, jezeli ktos ma ochote kupic uzywany towar to chyba naturalna rzecza jest sprawdzenie ceny nowego, no chyba ze sie myle i jest to rzecz nienaturalna. Cena jest jaka jest i wcale nie jest jak na sprzet uzywany z takim osprzetem zla, choc super tez nie jest ale decyzja o jej wysokosci nalezy tylko do sprzedajacego. A komentarze zwlaszcza z nazwa firmy i cena sprzedawcy w watku dla sprzedajacych sa nie na miejscu, juz nie wspominajac innych aspektach sprawy. Chyba kazdy kto umie liczyc potrafi zadbac o stan swojego portfela i "nianki finansowe" sa tu zbedne...

Edytowane przez Andee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andee !

przy jedzeniu się nie gada :D

 

bez urazy ale w zeszłym tygodniu rozmawiałem z TURem o ED80 i jest on naprawdę zainteresowany kupnem a to taki mały wstęp do negocjacji i nie musi ichprowadzić na prv jeśli sprzedający sobie tego nie zastrzegł

 

Pozdrawiam i więcej entuzjazmu dla kolegów z forum :Salut:

I smacznego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że osprzet jest warty 1000zł to ile jest warta sama rura?

 

W świetle informacji o cenie ED80 i jego obecnym standardowym wyposażeniu, powinienem napisać "był warty" co niniejszym czynię, ale dla dociekliwych... i zainteresowanych samą rurą - jej cenę ustalam na 1600 zł, o pozostałych elementach zestawu mogę rozmawiać po "upłynnieniu" w/w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie aukcji wkradł się błąd : szukacz jest 9x50, a nie 7x50 jak było wcześniej.

 

Podaję również numery katalogowe Celestrona dla oferowanych w zestawie :

 

lustrzana złączka kątowa 2"/90 st. (nr kat. 93519), szukacz z uchwytem (nr kat. 93783-8).

Edytowane przez nanak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.