Skocz do zawartości

Ioptron SkyGuider + statyw drewniany


poldip

Rekomendowane odpowiedzi

Na sprzedaż wystawiam tracker Ioptron SkyGuider wraz dedykowanym statywem drewnianym. Jest to starsza wersja trackera, moim zdaniem solidniejsza i z lepszą mechaniką niż nowsza. Z czasów kiedy celem projektantów nie była minimalizacja rozmiarów ale maksymalizacja stabilności.

Nie jestem pierwszym właścicielem. Ioptron jest u mnie od półtorej roku. Sprawuje się dobrze. Jedynym powodem sprzedaży jest relokacja środków po zakupie AM5.

Nie jest to nówka z fabryki. Nosi ślady używania, ale nic drastycznego. Zwyczajowe zabrudzenia, obtarcia czy ryski wynikające z normalnego użytkowania. Mocowanie 3/8. Zasilanie 12V. Nie ma wbudowanego akumulatora. Dla mnie to plus bo i tak zawsze mam akumulator żelowy do pozostałych elementów setupu, grzałek, itp.

Od razu odpowiadam na pytanie czym się różni SkyGuider od SWA. Różni się znacząco przede wszystkim stabilnością i wewnętrzną mechaniką (mechanizm z regulowanym dociskiem ślimaka, rozwiązanie z większych montaży np CEM25). Klin paralaktyczny jest integralną częścią trackera. Do tego drewniany statyw z metalową rozpórką na śrubki robi bardzo dobrą robotę. Nic się nie ugina, nie kiwa, nie ma luzów. Po wbiciu statywu i dokręceniu całości na sztywno, zestaw jest "rock solid". Ustawianie na biegun jest lekkie, łatwe i przyjemne. I zostaje na całą noc. Na spokojnie można się pokusić o zawieszenie optyki do 5kg bez obaw że coś gdzieś się będzie kiwać.

To jest zestaw dla kogoś kto szuka sztywności i nie chce się bawić całą noc w szukanie bieguna bo coś się wciąż luzuje lub ugina. Nie dla kogoś kto szuka ekstremalnej mobilności i tak żeby mieć wszystko na baterię.

W komplecie:

 - głowica z wbudowaną lunetką biegunową z podświetleniem

 - pręt i standardowa przeciwwaga

 - dedykowana aluminiowa przejściówka do statywu

 - drewniany statyw

 - torba transportowa

 - zalaminowany manual

 

Bardziej szczegółowe dane techniczne czy użytkowe do znalezienia w sieci.

Sprzedaję tylko tracker i statyw. Pozostałe elementy (teleskop, aparat, głowica kulowa, złączki arca-swiss) są przykładowe.

Cena 1790zł. Najchętniej odbiór osobisty w Warszawie. Wysyłka jest możliwa po uzgodnieniu formy i kosztów.

 

 

 

IMG_2734.JPG

IMG_2735.JPG

IMG_2726.JPG

IMG_2736.JPG

IMG_2737.JPG

IMG_2701.JPG

IMG_2725.JPG

IMG_2711.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • Paether zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.