Skocz do zawartości

Mgławica serce (IC1805) - dozbierany materiał.


Koperson

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj udało się dozbierać prawie 3h materiału. Dodałem go do reszty i przy odrzucie 5% klatek wyszło 4.65h danych (niestety w 60s klatkach). Podoba mi się efekt, ładny detal jak na moje oko, ale proszę Was również o opinie i krytykę, bo moje oko nie jest idealne. :) 

Jedyne co zmieniłem w zdjęciu to obróciłem o 180 stopni, bardziej mi się taki kadr podoba. ;) 

 

Teleskop - TS65Q

Aparat - Canon 600d Mod

Montaż - EQ3-2 OnStep

Obsługa sprzętu - NINA

Obróbka - PixInsight

EXIF - 279x60s, ISO 800

 

892982167_IC_1805_30_1031_10.thumb.png.e66f62b7f01ba9cc9303b125365b9f41.png

 

 

Zdjęcie wraz z opisem (pozmieniałem kolorki obrysów :))

1446463633_IC_1805_30_1031_10_Annotated.thumb.png.65670149eb82eddd9f670c65c4427810.png

 

Pozdrawiam, Igor 

Edytowane przez Koperson
  • Lubię 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnięcie guidingu to byłaby najbardziej znacząca inwestycja. Bez tego pojawia się problem nie do przeskoczenia - nie można dłuższych klatek, bo rozmaże; nie można krótszych klatek, bo sygnał nie przeskoczy szumów canona; nie można filtra, bo będzie za ciemno. 
Ja używam teraz onstep z EQ5 i nie jest źle. Jadę po 6 min przy ogniskowej 750mm ze stratami 10-25%. Za guiding odpowiada szukacz GSO 8x50, kamera T7m, Kiano SlimStick 1.0. Dwa lata temu wyszło poniżej tysiąca za całość. 
Od biedy nawet filtr UHC sporo by pomógł (oczywiście nie będzie się równać z dualbandami, ale coś jeszcze wyjdzie przy minutowych klatkach).

Przy takim setupie trzymałbym się jaśniejszych rzeczy, katalogu messiera.
Poza tym spoko, moje początki były znacznie biedniejsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karp_killer napisał:

Ogarnięcie guidingu to byłaby najbardziej znacząca inwestycja. Bez tego pojawia się problem nie do przeskoczenia - nie można dłuższych klatek, bo rozmaże; nie można krótszych klatek, bo sygnał nie przeskoczy szumów canona; nie można filtra, bo będzie za ciemno. 
Ja używam teraz onstep z EQ5 i nie jest źle. Jadę po 6 min przy ogniskowej 750mm ze stratami 10-25%. Za guiding odpowiada szukacz GSO 8x50, kamera T7m, Kiano SlimStick 1.0. Dwa lata temu wyszło poniżej tysiąca za całość. 
Od biedy nawet filtr UHC sporo by pomógł (oczywiście nie będzie się równać z dualbandami, ale coś jeszcze wyjdzie przy minutowych klatkach).

Przy takim setupie trzymałbym się jaśniejszych rzeczy, katalogu messiera.
Poza tym spoko, moje początki były znacznie biedniejsze :D

Na guiding poluję od dawna, chciałem nawet mieć guiding przy 135mm na SWSA :) 

Ale była okazja żeby kupić ten montaż, to wydawało mi się lepszą inwestycją niż guiding na SWSA. Jak uda mi się dozbierać troszkę pieniędzy to na pewno coś kupię. ;)

Na tym EQ5 jaki masz błąd prowadzenia? Tak z ciekawości pytam.

Rozważam właśnie też nad CLS lub jakimś UHC, ew. l-extreme ale nie wiem czy ma on sens z DSLR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma wiatru, to może lecieć tak. Zdarzają się jednak czkawki w DEC i nie mówię tylko o ditheringu. 

 

image.thumb.jpeg.fd0d7cec1bffe94601b4b1aa78f1b2c4.jpeg

 

 

Używam el extremo z twoim canonem 600D, też zmodowanym. Po testach klatki po 6 min uznałem za optymalne przy f/5 i moim prowadzeniu. 

Z l-Extreme:

Z CLS:

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, karp_killer napisał:

Jak nie ma wiatru, to może lecieć tak. Zdarzają się jednak czkawki w DEC i nie mówię tylko o ditheringu. 

 

image.thumb.jpeg.fd0d7cec1bffe94601b4b1aa78f1b2c4.jpeg

 

 

Używam el extremo z twoim canonem 600D, też zmodowanym. Po testach klatki po 6 min uznałem za optymalne przy f/5 i moim prowadzeniu. 

Z l-Extreme:

Z CLS:

 

Z cls ładniejsze gwiazdy tak według mnie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.