Skocz do zawartości

Minolta AF i Antares 230/1200


Nasir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów.

 

 

Ostatnio naszła mnie myśl aby podłączyć aparat Minolta Dynax 5 do mojego Antaresa. :)

 

Czy taka sztuka się komuś udała. Jeśli tak to jakie złączki mam dokupić.

Na pewno przejściówka z Minolty AF na gwint m42 ale nie wiem czy to wszystko.

Nie chciałbym aby po kupieniu owej przejściówki okazało się to niemożliwe, dlatego proszę o poradę.

 

pozdraiwam serdecznie

arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokup jeszcze przejściówkę m42/1.25 lub 2 cale.

Możesz jeszcze sprawdzić na "sucho" czy ogniskuje ci obraz w aparacie.

 

Właśnie mam taką przejściówkę na do aparatów z bagnetem m42, ale to jest tylko pierścień z gwintem. Po przystawieniu aparatu ( na styk ) mogę ostrzyć wyciągiem teleskopu ale tylko od pewnej odległości. Na pewno nie ostrzy na nieskończoność. Napisałem tego posta bo myślałem że czegoś może jeszcze brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam taką przejściówkę na do aparatów z bagnetem  m42, ale to jest tylko pierścień z gwintem. Po przystawieniu aparatu ( na styk ) mogę ostrzyć wyciągiem teleskopu ale tylko od pewnej odległości. Na pewno nie ostrzy na nieskończoność. Napisałem tego posta bo myślałem że czegoś może jeszcze brakuje

 

to wygląda na to, że masz chyba "za długi" wyciąg, może skontaktuj się z Januszem_P z Astrokraka, a zapewne Ci pomoże

pozdrowienia

 

a tak patrząc na zdjęcie wyciągu antaresa, czy czasem nie jest tak, że po odkręceniu części tulei wyciągu, do reszty wyciągu, powinieneś dokręcić złączkę fotograficzną M42, którą powinieneś mieć w komplecie?

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak patrząc na zdjęcie wyciągu antaresa, czy czasem nie jest tak, że po odkręceniu części tulei wyciągu, do reszty wyciągu, powinieneś dokręcić złączkę fotograficzną M42, którą powinieneś mieć w komplecie?

Tak przynajmniej u mnie jest w Polluksie 150/750 jeżeli to jest nowy antares to tak jest na 100% a jeżeli starszy typ ze starszym wyciągiem to wtedy różnie może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przynajmniej u mnie jest w Polluksie 150/750 jeżeli to jest nowy antares to tak jest na 100% a jeżeli starszy typ ze starszym wyciągiem to wtedy różnie może być

 

Antaresa Dostałem we wrześniu 2004 , zamówiłem w kwietniu 2004.

Robię tak jak piszesz. Wyciągam tuleję 1,25 i doczepiam złączkę na m42 (jest to tylko pierścień z gwintem - nie doszedłem do czego gwint służy) , niestety muszę ją trzymać bo nie da się przykręcić do wyciągu. Potem przystawiam samo body aparatu.

Edytowane przez Nasir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie masz czasem takiego wyciągu?:

wyc_new.jpg

bo jeżeli tak, to chyba odkręcasz tę tuleję nad zgrubieniem, a zamiast niej wkręcasz złaczkę M42, i zostanie Ci do kupienia przejściówka minolta/m42, ale nigdy nie miałem tego wyciągu w rękach, więc tylko tak podejrzewam

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie po głównej linii wątku, ale zastanów się nad zewnętrzym źródłem zasilania do Dynaxa. Na bulbie baterie są wręcz wysysane, a do tanich nie należą.

Jak masz gripa z accu to nie ma problemu.

Ja do swojej wystrugałem sobie symulator baterii i wyprowadziłem dwa przewody do zasilenia z 6V. Ale w sumie nigdy nie użyłem, bo upgradowałem się do 300d.

 

pozdr

th

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie masz czasem takiego wyciągu?:

post-984-1119622883_thumb.jpg

bo jeżeli tak, to chyba odkręcasz tę tuleję nad zgrubieniem, a zamiast niej wkręcasz złaczkę M42, i zostanie Ci do kupienia przejściówka minolta/m42,  ale nigdy nie miałem tego wyciągu w rękach, więc tylko tak podejrzewam

pozdrowienia

 

 

Tak zgadza się. :)

Nie doszedłęm że tutaj też można wykręcić.

Dzięi serdeczne za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.