Skocz do zawartości

M82


Wojsa

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z "super zimowego sezonu astro" fotka sprzed 10 miesięcy.

M82 oddalona o 12 mln lat świetlnych i jasności 8,4 mag. W galaktyce dzieją się najróżniejsze cuda, które po krótce opisuje wikipedia.

Fotografowane z miejskiego archipelagu światła nocnego czyli Śląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

SW200/1000, ASI 290MC, 1185*6s  (ok.2h) wiem że materiału za mało ale na razie jeszcze mam głód galaktyk i żal mi poświęcać kilka nocy na jeden obiekt.

obróbka GIMP, Raw Therapee

M82_4.thumb.jpg.c0b98713bde7c9f1f78ff7dc9978ac7b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyszło.

Trochę - moim zdaniem - przeprocesowałeś. Czasami lepiej mniej niż więcej.

Też ostatnio bawię się (nazwijmy to Lucky Imaging) i tez na M82, ale jeszcze nie czas na pokazywanie efektów :)

Ja ze stacka zrobiłbym to - fotka poniżej (w Pixie: STF i HDR na galaktyce i ABE), na resztę nie mam czasu, a poza tym nie lubię obrabiać nie swojego materiału. Każdy setup ma coś w sobie, że trzeba podejść indywidualnie.

 

m82stak_ABE.thumb.jpg.935c2c76dd8b98b27c05371c0c5c190e.jpg

Edytowane przez Bartosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartosz napisał(a):

Bardzo fajnie wyszło.

Trochę - moim zdaniem - przeprocesowałeś. Czasami lepiej mniej niż więcej.

Też ostatnio bawię się (nazwijmy to Lucky Imaging) i tez na M82, ale jeszcze nie czas na pokazywanie efektów :)

Ja ze stacka zrobiłbym to - fotka poniżej (w Pixie: STF i HDR na galaktyce i ABE), na resztę nie mam czasu, a poza tym nie lubię obrabiać nie swojego materiału. Każdy setup ma coś w sobie, że trzeba podejść indywidualnie.

 

 

Chciałem pokazać więcej koloru to przesadziłem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tuvoc napisał(a):

I dlatego tak wyszło.

 

Poniżej to co wycisnąłem z tego stacka. Ciągnięte za uszy.

 

Image15.png.1c0622ebabf44ec25af849c8ac950abe.png

Super, Pewnie jakiś pix . Ja obrabiam w budżetowych programach ale pewnie i z nich też można wyciągnąć więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wojsa napisał(a):

Super, Pewnie jakiś pix . Ja obrabiam w budżetowych programach ale pewnie i z nich też można wyciągnąć więcej

Obróbkę mogę Ci zrobić też w GIMP albo w PS. Jak już pisałem, więcej materiału, dithering (można ręcznie co kilkaset klatek). Zbierz 3-4 razy tyle i będzie przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Wojsa napisał(a):

No ale Tobie fajnie wyszło nawet z takiej ilości materiału;)

Dzięki, tylko popatrz jak daleko od fajnie jest taka ilość materiału. To moja stara fota M82. U Ciebie mogłoby być dużo więcej detalu niż tam.

 

M-81_82_corr_color2_sb.png.8d5d601d9a15ca32c73b6198fd453562.png

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.