Skocz do zawartości
  • 0

NEQ6 problem


Kajojk

Pytanie

Witam wszystkich

 

Kupiłem NEQ6 bez pilota synscan. O ile  podłączenie do NINY bądź EQMODE nie sprawiło mi kłopotu to mam jedno pytanie.

Czy da radę zrobić Motor Controller Frimware  z poziomu eqmode ??? Próbowałem programem od Sky-watcher ale tam potrzeba pilota bądź modułu WIFI.

Może ktoś obszedł to??

Czy taki dźwięk to normalka :

https://drive.google.com/file/d/1aezPViTL37Tpm92x1L6o25e4J4ZBmMnW/view?usp=sharing

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kajojk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tak, do aktualizacji silników komputer łączy się bezpośrednio z montażem. Pilot normalnie daje się w tryb pc drect mode, czyli wtedy przekazuje on sygnał jak przejściówka - jest zasadniczo zbędny. Włącz program do aktualizacji firmware, wybierz port com i powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, MateuszW napisał(a):

Tak, do aktualizacji silników komputer łączy się bezpośrednio z montażem. Pilot normalnie daje się w tryb pc drect mode, czyli wtedy przekazuje on sygnał jak przejściówka - jest zasadniczo zbędny. Włącz program do aktualizacji firmware, wybierz port com i powinno działać.

Ale ja nie mam pilota Synscan. I nie mogę bądź nie umiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I nie potrzebujesz go. Podłączasz kabel EQMod, odpalasz program Motor Controller Firmware Loader, możesz odznaczyć auto detect i wybrać swój port com kabla, jaki masz. Zostaw zaznaczone "using synscan pc direct mode". I powinno działać. Tylko że musisz mieć wersję co najmniej 2.00, bo starszych nie da się akualizować - sprawdzasz to przyciskiem MC Version.

 

Co do dźwięku, to jest on normalny. Warto zrobić regulację luzów, wtedy dźwięk się poprawia, ale przede wszystkim montaż będzie lepiej prowadził (głównie z guidingiem ma to znaczenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, MateuszW napisał(a):

I nie potrzebujesz go. Podłączasz kabel EQMod, odpalasz program Motor Controller Firmware Loader, możesz odznaczyć auto detect i wybrać swój port com kabla, jaki masz. Zostaw zaznaczone "using synscan pc direct mode". I powinno działać. Tylko że musisz mieć wersję co najmniej 2.00, bo starszych nie da się akualizować - sprawdzasz to przyciskiem MC Version.

 

Co do dźwięku, to jest on normalny. Warto zrobić regulację luzów, wtedy dźwięk się poprawia, ale przede wszystkim montaż będzie lepiej prowadził (głównie z guidingiem ma to znaczenie).

Siema

Coś takiego się wyświetla nie chce iść dalej. MC Version 2.4

 

image.png.b357479ca86a6272e73155988531738a.png

 

Jak biorę update wyskakuje coś takiego.

image.png.7664a416485861633d67986a4c000a45.png

Edytowane przez Kajojk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, MateuszW napisał(a):

No to odczytał numer wersji, więc komunikacja działa. Klikasz Update i tylko tyle się dzieje? Plik jest na pewno do dobrego montażu?

Dzięki za pomoc.

Wiesz co na stronie jest mnóstwo tego . Mam nadzieję że do dobrego :)

Może wiesz jaki powinienem ściągnąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pewnie to głupie pytanie, ale czy nie masz przypadkiem już wgranej najnowszej wersji sterownika silników i dlatego nie chce pójść dalej?

 

Co do filmiku, tu

ktoś w komentarzach pisze że to normalne, znów tu:

Pracuje nieco inaczej, acz w tytule filmiku jest o "belt mod" - i tu pytanie od laika, czy to jest to słynne "opaskowanie" monta? :)

Edytowane przez Lootzek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Kajojk napisał(a):

Jak biorę update wyskakuje coś takiego.

Komunikat mówi dokładnie w czym problem - plik jest niepoprawny. Czyli albo uszkodzony, albo niezgodny dla Twojego montażu - podejrzewam to drugie. Widzę na screenie, że próbujesz wgrać plik 339, czyli zapewne: Firmware: Universal Stepper Motor Driver with Built-in USB port, Version 3.39. Na filmie nie masz zielonych podziałek, więc montaż starszy, więc mała szansa, że masz najnowszą wersję z portem USB. Ale potwierdź, bo polegam tu na dochodzeniu CIA i mogę się mylić :) Właściwy plik to Firmware: EQ6 GO-TO Mounts, Version 2.04, a sądząc po Twojej odczytanej wersji 2.4.00, prawdopodobnie masz ją już wgraną (trochę mylące są te zera w innych miejscach).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.