Skocz do zawartości

Kabel zasilania-przedłużka 12v 5A do AsiAir+ nie działa


Afur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

proszę was o pomoc. 
Chciałem przedłużyć kabel zasilania do AsiAir plus. (dla lepszej organizacji kabli) 


Mam zasilacz Zwo i zastosowałem przedłużka do zasilania 12v 5A -3mb przeznaczona do zasilania kamer CCTV. Ale nie chce to poprawnie działać. 
Asiair załącza się, ale nie do końca bo nie działa wifi. Widać, że palą się diody Led ale nie słychać charakterystycznego dźwięku beep przy starcie i nie działa wifi. Dlaczego ? 
 

Spadek napięcia na łączeniu ?

Edytowane przez Afur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczę aktualnie z podobną przedłużką, która podłączam do HEQ5. Z jej użyciem montaż się uruchamia, ale silniki się nie kręcą. Bez przedłużki, kiedy zasilacz jest podłączony bezpośrednio wszystko hula bez problemu. 

 

Już udało się mi się ustalić, że muszę ją skrócić do niezbędnego minimum. Może w tym wątku jeszcze jakieś inne propozycje się pojawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie no na kiepskiej jakości przedłużki nie ma innej rady, niż zastąpić je czymś solidniejszym. Najprościej i najpewniej jest wyciąć większość kabla z zasilacza i zastąpić go dłuższym i grubszym kablem głośnikowym. Przy całkowitej długości 3m, prądzie 5A i dozwolonym spadku 0.3V, jeśli mnie kalkulator nie myli, to kabel miedziany musi mieć przekrój przynajmniej 1.5-2mm2, aluminiowy 4. Jeśli w przedłużce jest niewiele tej miedzi, to cudów nie ma. Dodatkowo złącza DC, te z bolcem centralnym, są jednymi z najgorszych w takich zastosowaniach i wprowadzają dodatkowy opór. Dużo dłuższe przewody trzeba w niektórych zastosowaniach dodatkowo kompensować pojemnym kondensatorem w pobliżu wtyczki.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio uświadomiłem sobie, że mój kabel do zasilania z samochodu ok 5m daje spadek prawie 1,5V :) W niczym to nie przeszkadzało, aż podłączyłem AM5, który ma bardzo upierdliwy buzzer, sygnalizujący obniżone napięcie.

Ale w AsiAir i tak jest przetwornica na 5V, więc sam komputerek powinien być niewrażliwy na spadki 12V. 12V idzie tam głównie na wyjścia i może coś jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z AM5 miałem to samo. Podłączenie do akumulatora przez ASIair i wyje jak potępieniec. To samo gdy ASIair podłączałem przez montaż - wył. Pomagało puszczenie dwoma kabelkami osobno do monta i osobno do ASIair.

Aby szło po jednym kablu niezbędne było po prostu kupienie grubszego kabla.

Nie miałem takiej orkiestry z CEM26 i ASIair, ale nie wiem czy dla tego, że mont brał mniejszy prąd, czy też dla tego, że ten mont wyjca nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.