Skocz do zawartości

Problem z aktualizacją z PixInsight


kruzd

Rekomendowane odpowiedzi

Za hajs z krypto pokusiłem się na PI wraz z BlurXTerminatorem, niestety napotykam problem bliźniaczy do tego z tego wątku na forum PI LINK.

Po pobraniu wszystkich paczek, zamknięciu PI, pokazuje się komunikat o aktualizacji, jednak nic dalej się nie dzieje. 

W wątku jest jakaś wzmianka o możliwości problemu z "non-latin letter" w nazwie konta, w moim przypadku występuje "ś". Czy ktoś spotkał sie z podobnym problemem? Jest jakaś opcja w Windowsie by zmienić nazwę folderu użytkowanika w "C:\Users\<username>\AppData\Local\Temp\PixInsight64-update"?? Nazwę konta można bezproblemu, ale nie wpływa to na nazwę już utworzonego kiedyś folderu. W najgorszym wypadku będzie trzeba zapewne zrobić reinstall systemu. 

Ewentualnie może istnieje jakaś opcja ręcznego uruchomienia skryptu do aktualizacji po tym jak pobiorą się paczki?

Będę wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez kruzd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, kruzd napisał(a):

Po pobraniu wszystkich paczek, zamknięciu PI, pokazuje się komunikat o aktualizacji, jednak nic dalej się nie dzieje. 

W wątku jest jakaś wzmianka o możliwości problemu z "non-latic letter" w nazwie konta, w moim przypadku występuje "ś". Czy ktoś spotkał sie z podobnym problemem?

 

Miałem dokładnie ten sam problem i chyba pisałem już o tym na forum. PIX w nazwach katalogów nie toleruje polskich znaków. A ponieważ w Win nazwa katalogu użytkownika jest domyślnie tożsama z nazwą użytkownika (konta), to jest problem. Zmień nazwę katalogu użytkownika, usuwając z niej polskie znaki i po problemie.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, diver napisał(a):

 

Miałem dokładnie ten sam problem i chyba pisałem już o tym na forum. PIX w nazwach katalogów nie toleruje polskich znaków. A ponieważ w Win nazwa katalogu użytkownika jest domyślnie tożsama z nazwą użytkownika (konta), to jest problem. Zmień nazwę katalogu użytkownika, usuwając z niej polskie znaki i po problemie.

 

Też o tym pomyślałem, żeby to zrobić w taki sposób. O ile nazwę konta oraz komputera udało się bezproblemowo o tyle juz sam folder nie idzie łatwo zmienić. Nadal jest z polskim znakiem, a z menut kontekstowego nie ma opcji zmiany nazwy folderu.

 image.png.90618de7a9163a6575e2abacdd751e65.png

W jaki sposób więc to zrobić? Total commander, jakiś program, próba z zmiany z innego konta administratora?

Edit. rozwiązanie z wątku na forum pomogło.  Dla potomnych - Można przenieść sieżkę downloadu do innego folderu. EDIT - GLOBAL PREFERENCES - DIRECTIORIES AND NETWORK i tutaj usuwamy scieżkę do Tempu i ustanawiamy ją poza folderem uzytkownika na dysku systemowym, który w nazwie ma polski znak.

Edytowane przez kruzd
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.