Skocz do zawartości

Everest 12x60WA ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowne koleżeństwo!

Jakiś czas temu kwitła na forum tem dyskusyja, w której pojawiły się głosy pochwalne na temat wspomnianey w temacie lornetki, drzewiej binokularem zwanej. Stąd też proźba moja, by po czasie minionem i doswiadczeniu zebranem posiadaczej jej orzec zechcieli, czy nabycie jej głupotą a pospolitactwem zwyłkem nie jest, tudzież kasy wywaleniem w kupę substancyi całkiem niezacney? Jako człek w sferach niebieskich (choć od milicyji odległych) niebywały, tak oto zastanawiam się, któryż to nabytek grzeczniejszym będzie w ramach sakiewki odgórnie zadanej? Binokular taki, czy też od Moskali sprowadzon komplecik: Imć Plossla 10mm okular wraz z Jegomościa Barlowa lunetką 2x do Tal-a mojego 100R (do którego to Tal-a mam już wszem znane 25 i 6,3mm okulary)?

Cośbyście Waszmosciowie wiedzieli o dwóch tych rzeczach, piszcie ochotnie, a wielkie wam będę wdzięczen dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Optyka na osi na 4+

Optyka na brzegu na 3 na szynach

Winietowanie na 4

Białość obrazu na 4+

Trwałość obudowy 3 na szynach

Trwałość plastikowego mostka okularowego dwuja

Oceny w skali szkolnej od 1 do 5

Daje sie to justować i jest w miarę tanie i lekkie jak na klasę 60mm

Z Low budget zakupów raczej polecam z zastrzeżeniem nietrwałości plastikowej obudowy i koniecznie z niebieskimi lub zielonkawymi warstwami :'(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tania lornetka również o "tanim" wykonaniu. Może powiem tak: moim everestem 7X50 bawi się teraz dziecko. Tzn. optyka autentycznie jest całkiem przyzwoita, ale mechanika pozostawia b.wiele do życzenia. Przełożenie apertura-cena b.atrakcyjne ale...

Lepiej wybrać BPC-zdecydowanie!

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że jej max. rozstaw centrów okularów to 65mm. To trochę mało dla komfortowej obserwacji, ja np. potrzebuję co najmniej 70mm. Czy moja informacja na temat tej lornetki jest prawdziwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej

Ja miałem w 7x50 rozstaw max dokładnie 70mm, ale to trochę za mało. Autentycznie lepiej zainwestować w 20x60 lub jak ma się trochę więcej kasy w 26x70.

P.s. Achtung!: przy takich parametrach (duży power) najmniejsze błędy w kolimacji "wyjdą" w postaci bólu głowy!

Hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie spodobalo bardziej to:

http://www.oberwerk.com/bigbinos/22100.htm

 

Az sie nie chce wierzyc, ze to prawda. Wedlug nich lornetka 22x100 cala w metalowej

obudowie, z pryzmatami BaK-4 i wszystkimi powierzchniami szklo-powietrze pokrytymi

warstwami MC oraz z zamontowanym aluminiowym wyjsciem na statyw za 400 USD...

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

No cóż Arku? cena jej mówi wszystko o jej jakości, no coments :-*

Do oberwerka mam pewien uraz i drugi raz nie dam się nabrać na super parametry katalogowe :'(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena atrakcyjna bo koszty produkcji to "kilka misek ryżu"

oczywiście to przenośnia literacka :D

nie ma co się spodziwać super parametrów za taką cenę, ale popularna 12x60 EVEREST ma bardzo przyzwoity stosunek ceny do jakości....więc może i taka 22x100 będzie super !!! (oczywiście za te pieniądze)

 

 

m

 

dodam że od jakiegośczasu noszę się z zamiarem kupna

właśnie 22x100 bin. szkoda że nie ma okularów 45st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

No niestety stary, nie w tej klasie cenowej, z kątowymi okularmi Oberwerk militarny stoi sporo ponad 1000 USD, za komfort się słono płaci jak widać nawet w tej klasie econo :-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.