Jump to content

Everest 12x60WA ?

Guest
 Share

Recommended Posts

Szanowne koleżeństwo!

Jakiś czas temu kwitła na forum tem dyskusyja, w której pojawiły się głosy pochwalne na temat wspomnianey w temacie lornetki, drzewiej binokularem zwanej. Stąd też proźba moja, by po czasie minionem i doswiadczeniu zebranem posiadaczej jej orzec zechcieli, czy nabycie jej głupotą a pospolitactwem zwyłkem nie jest, tudzież kasy wywaleniem w kupę substancyi całkiem niezacney? Jako człek w sferach niebieskich (choć od milicyji odległych) niebywały, tak oto zastanawiam się, któryż to nabytek grzeczniejszym będzie w ramach sakiewki odgórnie zadanej? Binokular taki, czy też od Moskali sprowadzon komplecik: Imć Plossla 10mm okular wraz z Jegomościa Barlowa lunetką 2x do Tal-a mojego 100R (do którego to Tal-a mam już wszem znane 25 i 6,3mm okulary)?

Cośbyście Waszmosciowie wiedzieli o dwóch tych rzeczach, piszcie ochotnie, a wielkie wam będę wdzięczen dzięki!

Guest Janusz_P.

Optyka na osi na 4+

Optyka na brzegu na 3 na szynach

Winietowanie na 4

Białość obrazu na 4+

Trwałość obudowy 3 na szynach

Trwałość plastikowego mostka okularowego dwuja

Oceny w skali szkolnej od 1 do 5

Daje sie to justować i jest w miarę tanie i lekkie jak na klasę 60mm

Z Low budget zakupów raczej polecam z zastrzeżeniem nietrwałości plastikowej obudowy i koniecznie z niebieskimi lub zielonkawymi warstwami :'(

Guest Andrzej

To jest tania lornetka również o "tanim" wykonaniu. Może powiem tak: moim everestem 7X50 bawi się teraz dziecko. Tzn. optyka autentycznie jest całkiem przyzwoita, ale mechanika pozostawia b.wiele do życzenia. Przełożenie apertura-cena b.atrakcyjne ale...

Lepiej wybrać BPC-zdecydowanie!

Pozdr.

Guest Janusz_P.

Masz rację Andrzeju ja też nie bardzo lubię namiastki i substytuty zamiast prawdziwych produktów ;)

Słyszałem że jej max. rozstaw centrów okularów to 65mm. To trochę mało dla komfortowej obserwacji, ja np. potrzebuję co najmniej 70mm. Czy moja informacja na temat tej lornetki jest prawdziwa?

Guest Andrzej

Ja miałem w 7x50 rozstaw max dokładnie 70mm, ale to trochę za mało. Autentycznie lepiej zainwestować w 20x60 lub jak ma się trochę więcej kasy w 26x70.

P.s. Achtung!: przy takich parametrach (duży power) najmniejsze błędy w kolimacji "wyjdą" w postaci bólu głowy!

Hej.

A mi sie spodobalo bardziej to:

http://www.oberwerk.com/bigbinos/22100.htm

Az sie nie chce wierzyc, ze to prawda. Wedlug nich lornetka 22x100 cala w metalowej

obudowie, z pryzmatami BaK-4 i wszystkimi powierzchniami szklo-powietrze pokrytymi

warstwami MC oraz z zamontowanym aluminiowym wyjsciem na statyw za 400 USD...

Arek

Guest Janusz_P.

No cóż Arku? cena jej mówi wszystko o jej jakości, no coments :-*

Do oberwerka mam pewien uraz i drugi raz nie dam się nabrać na super parametry katalogowe :'(

cena atrakcyjna bo koszty produkcji to "kilka misek ryżu"

oczywiście to przenośnia literacka :D

nie ma co się spodziwać super parametrów za taką cenę, ale popularna 12x60 EVEREST ma bardzo przyzwoity stosunek ceny do jakości....więc może i taka 22x100 będzie super !!! (oczywiście za te pieniądze)

m

dodam że od jakiegośczasu noszę się z zamiarem kupna

właśnie 22x100 bin. szkoda że nie ma okularów 45st

Guest Janusz_P.

No niestety stary, nie w tej klasie cenowej, z kątowymi okularmi Oberwerk militarny stoi sporo ponad 1000 USD, za komfort się słono płaci jak widać nawet w tej klasie econo :-

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Our picks

• Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
      Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
        • Thanks
        • Like
      • 60 replies
    • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
      Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 48 replies
    • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
      Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
      Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
      W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
      Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 73 replies
    • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
      Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.

W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.

Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 17 replies
    • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 43 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.