Skocz do zawartości

Okolice Cariny - Statua Wolności, gromady otwarte i inne


holeris

Rekomendowane odpowiedzi

Ładnie gwiazdki i mgławicę wyglądają. Używasz photoshopa? Ciekawy jestem jakby ten rejon wyglądał po kalibracji kolorów w SPCC w pixinsight. SPCC używa katalogu z misji Gaia, aby skalibrować kolory możliwie blisko do 'prawdziwości'. Spodziewałbym się cieplejszych kolorów, tylko różnokolorowość gwiazd w gromadzie otwartej mogłaby niestety na tym stracić

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaciejW napisał(a):

Ładnie gwiazdki i mgławicę wyglądają. Używasz photoshopa? Ciekawy jestem jakby ten rejon wyglądał po kalibracji kolorów w SPCC w pixinsight. SPCC używa katalogu z misji Gaia, aby skalibrować kolory możliwie blisko do 'prawdziwości'. Spodziewałbym się cieplejszych kolorów, tylko różnokolorowość gwiazd w gromadzie otwartej mogłaby niestety na tym stracić

Przy obróbce tego zdjęcia korzystałem wyłącznie z Pixa.

Też mam wrażenie, że kolory są lekko chłodne. Ale takie właśnie wychodzą po SPCC, z którego korzystam, od kiedy mi go poleciłeś.

 

W tym miejscu chciałem wstawić zdjęcie po SPCC + STF, żeby pokazać, że faktycznie zaraz po SPCC to tak wygląda, ale jednak zdjęcie na tym etapie ma cieplejszy odcień. Coś jest na rzeczy.

 

Histogram po samym SPCC, BXT, NXT, STF, podbiciu saturacji, SCNR:

image.png.a95b8aceb6a68334439c0d13944e9279.png

 

Histogram na koniec obróbki:

image.png.f094974b84632bde78225a629c047333.png

 

Gdzieś mi się to rozjeżdża po drodze, choć nie wiem gdzie. Żadnych dziwnych rzeczy nie robię przy tej obróbce. Na początek SPCC, BXT, NXT, później 2 x GHS, a następnie rozdzielenie gwiazd od reszty. Jeszcze kilka razy GHS na mgławicach, do tego LHE, saturacja krzywymi i tyle. Na gwiazdach sama saturacja krzywymi. Później to łączę, usuwam zieleń SCNR i gotowe.

 

A może to jednak od rozdzielenia gwiazd i mgławic? Jak podbijałem saturację mgławicom, to delikatnie obniżałem CIE C* (nie wiem jak to po polsku powiedzieć, komponent chromatyczny?), ale bardzo delikatnie - jednym punktem IN: 0.37928, OUT: 0.35672 i tak dwa razy. Może to zaburzyło balans kolorów.

 

Dzięki za ten komentarz! Jeszcze się temu przyjrzę.

Edytowane przez holeris
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.