Skocz do zawartości

Sprzęgło w eq6 i siła docisku


Kriss2022

Rekomendowane odpowiedzi

Ma, jeśli zrobisz to za luźno. Z tego co pamiętam jak rozbierałem EQ5 do smarowania to sprzęgło dociska gumowy element osadzony na obudowie (nie wiem jak to inaczej nazwać, chodzi o zewnętrzny biały element głowicy) do cylindra, który jest napędzany silnikiem.

Najlepiej to widać na tym filmiku (to co nazwałem cylindrem to właśnie ten aluminiowy element, który wyjmuje autor filmu w 12:55)
https://youtu.be/IfW_Wrq2K-M?t=772

 

 

Jeśli zrobisz to za lekko to te dwa elementy będą się ślizgały i teleskop i napęd mogą mieć inną prędkość. Raczej nie da się docisnąć za mocno (chyba, że tak za mocno, że złamiesz czarną plastikową dźwigienkę sprzęgła).

Edytowane przez WojtasSP320
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być ani za słabo, ponieważ grozi to poślizgiem. Z drugiej strony, nie powinno być za mocno, ponieważ nie chcesz zmieniać geometrii ściskając bardzo mocno.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Miesilmannimea napisał(a):

IMHO byle były pewnie zablokowane i nie urwane pokrętła...

Wlasnie ciekawe rzeczy się dzieja z  tymi sprzęgłami, dlatego pytam. 

Wykres z dowalonym sprzęgłem  i drugi wykres z luźniejszym (pomijam czas naswietlania) IMG_20230709_014124.thumb.jpg.012009f2244be32730557679f5eba2a4.jpgIMG_20230611_000234.thumb.jpg.cd80a3200adc1c617ee1c6a6d2b8336d.jpg

Edytowane przez Kriss2022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynika, że najlepiej gdy sprzęgła są zaciśnięte tak, że niewiele siły potrzeba, żeby obrócić oś ręcznie. Wtedy wydaje się działać najlepiej. Mój montaż jest jednak wyregulowany bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

received_1931159740590915.thumb.webp.fc5c3abe6b9cd678a05ee087991217b2.webp

14 minut temu, Herbert West napisał(a):

Z mojego doświadczenia wynika, że najlepiej gdy sprzęgła są zaciśnięte tak, że niewiele siły potrzeba, żeby obrócić oś ręcznie. Wtedy wydaje się działać najlepiej. Mój montaż jest jednak wyregulowany bardzo dobrze.

Dzięki. Co tzn wyregulowany bardzo dobrze.? Ja mam wyregulowany tak że asystent gudingu wskazuję na bardzo małly luz (108ms} więc uważam, że przy takiej regulacji  powinien jechać lepiej. Oczywiście bywają dni że jedzie mi później 0,6px ale często mam nagły skok i szatkuje. I bywa tak że z 5kaltek 3 sa na śmietnik. 

Edytowane przez Kriss2022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wyregulowany- pozycje ślimaka i ślimacznicy są na tyle dobre a luz na tyle mały na ile pozwala je docisnąć jakość ich wykonania (która nie jest idealna, lekko mówiąc).

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WojtasSP320 napisał(a):

No i to błąd, żeby test był obiektywny powinieneś porównywać na takich samych czasach. 

Dzięki sprawdze choć wątpię. 

Godzinę temu, Herbert West napisał(a):

Dobrze wyregulowany- pozycje ślimaka i ślimacznicy są na tyle dobre a luz na tyle mały na ile pozwala je docisnąć jakość ich wykonania (która nie jest idealna, lekko mówiąc).

No to wygląda że mi się udało opanlwac luz. 

 

Bardzo mnei tylko niepokoja te nagle skoki. Ślimaki nowe oba wiec chyba zostaje slimacznica do wymiany. Według mnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.