Skocz do zawartości

EQ5 i ZWO mini w guidingu


Piotyr

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, szukam pomocy. próbuje wykorzystać ZWO mini do guidingu z EQ5 przez ASIStudio. Niestety połączenie nie działa (ZWO + komputer; ZWO + EQ5). Przeszukiwałem ZWO w poszukiwaniu sterowników .... nic nie znalazłem. Może ktoś przerabiał taką konfigurację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ze strony ZWO nie udało się załadować driverów ascom. poszukałem i załadowałem najpierw platformę ascom, potem sterowniki ze strony ZWO już poszły bez błędów. teraz chyba muszę podłączyć kompa bezpośrednio z EQ portem USB? ... tak wnioskuje z Twojej podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montaż nie "dogada" się z kamerą żeby guidować ...

 

musisz połączyć kamerę i montaż z laptopem z platformą ASCOM

potrzebujesz jeszcze  program PHD2 , on kalibruje i obsługuje   guiding 

poszukaj tutoriali o PHD2

 

Edytowane przez mirek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, mirek01 said:

montaż nie "dogada" się z kamerą żeby guidować ...

 

....

 

 

A może kolega @Piotyr kombinuje z wyjściem ST4 i łączy kamerę przez ten właśnie port bezpośrednio z montażem? Jeśli tak to wywal ten kabel i zapomnij o ST4. Nikt tego obecnie chyba już nie stosuje. Odpal ASCOM a kamerę łącz tylko z komputerem przez USB.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest łatwo.

co mam:

1) EQ5 PRO który podłączyłem przez pilota portem USB B do komputera

2) zainstalowałem PHD2

3) w PHD2 podałem w montażu ASIMount (ASCOM)

4) przy połączeniu otwiera się apka ASIMont, łączy portem, po czym zrywa połączenie i ponownie próbuje

5) mam komunikat o jakimś błędzie/wyjątku

 

i utknąłem

 

może dodam porty jakie wykorzystuje w montażu. w pilocie są 3, ten do sterowania ręcznego pozostawiam podłączony do montażu w standardzie, wykorzystuje skrajny prawy USB B. Próbowałem też USB B bezpośrednio z modułu EQ + komp ale komp kompletnie nie widział tego połączenia - przez pilota przynajmniej próbuje się łączyć.

Edytowane przez Piotyr
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowniki do EQ załadowane, są na liście wyboru. mam właściwie już jedną wątpliwość. generalnie  połączenie montażu z kompem powinno się odbyć przez port auto guider i USB B zlokalizowane nad nie jest dobrym wyborem? przy próbie połączenia dostaje komunikat o błędzie Connect Error: Port Not Available

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem wątpliwość ?

(zdjecie /screen pomagają w orientacji i rozwiązaniu problemu )

 

Masz nowy montaż z portami USB, więc nie wiem jak u Ciebie w starych trzeba przejściówki USB/rs232. I większość  użytkowników jesli podłącza kompa do montaży robi to bez pośrednictwa pilota. Pilot wędruje do walizki a całe sterowanie jest z komputera.

Edytowane przez mirek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzucę Wam krótkie info o sytuacji - może będzie pomocne dla innych.

 

Podłączyłem nowy kabel USB i odłączyłem pilota od montażu. Nie zadziałało, dalej nie miałem połączenia. Poszperałem po forach i znalazłem sugestie, że problem może tkwić w porcie - wszedłem na stronę sky-watcher i pobrałem sterownik https://inter-static.skywatcher.com/downloads/pl2303_prolific_driverinstaller_v1100.zip

W ustawieniach PHD2 zmieniłem port na COM4 i baund 115200.

Eureka, poszło połączenie - niestabilne, wystarczy podłączyć pilota i całość zdechła. Musiałem reinstalować sterownik jako naprawa i odpaliło ponownie .... mogłem wstępnie pobawić się PHD.

Słyszałem montaż ale nie do końca czułem, że działa po ustawieniach guidingu ... kolejny temat do rozkminy czy oby jest OK z tym połączeniem czy czegoś po prostu nie zrobiłem z tej radości że zadziałało połączenie z montażem (nie założyłem darków, po uruchomieniu guidingu nie uruchomiłem z schift)

 

podsumowując udało mi się odpalić połączenie - dzięki waszej inspiracji. dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.