Skocz do zawartości

NGC 6992


Mateusz8799

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze dobrane kolory samej mgławicy, z bliska po powiększeniu widać jednak galaretę - za bardzo odszumione? Trochę jakby ostrości nie było złapanej? 

Wyrównanie tła - nie wiem czy używasz PixInsight? Poszukaj o DBE.
Jak nie, to ściągnij program "GraXPert". 
GradientXterminator - mam i nie polecam 😉 Jedyny "terminator" z kolekcji którego nie używam. 

Edytowane przez Krzysiek Gaudy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, Mateusz8799 said:

Słyszałem że gradientXterminator to dobry dodatek. 

Nie bardzo słyszałem za bardzo, żeby ktoś to używał. Dużo osób korzysta z pixinsight i DBE. Odpowiednik APP też ma narzędzie do gradientów. Warto spojrzeć do darmowego siril'a, też pewnie coś jest.

 

A fotka całkiem spoko, jak na drugie zdjęcie. Tylko słaby kadr, przyciąłbym z lewej strony i centralnie ustawił veila.

Edytowane przez tomekL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Mateusz8799 said:

Tak N.I.N.A mi to wykadrowała więc. Nie zmieniałem nic, a jak dokładnie nazywa się program do gradientów by ładnie wyrownać Tło? 

To Ty kadrujesz w NINA i ustawia tak jak Ty chcesz. Nina tylko proponuje :) Ja wejdziesz w NINA tam jest coś o nazwie Framing, i możesz sobie tam dowolnie ustawić. Jak masz wszystko dobrze ustawione to naciskając Slew and center NINA Ci ustawi dokładnie tak jak to zrobiłeś w Framing.

Program do gradientów: ja korzystam z Pixinsight https://pixinsight.com/ a tam jest proces o nazwie DBE - dynamic background extraction. Nina jest płatna, ale jest dostępna wersja free 30 dni. Do tego można dociągnąć sobie ze strony https://www.rc-astro.com te dodatki: BlurXTerminator, NoiseXTerminator, StarXTerminator, też darmowe na 30 dni. No i trzeba trcohę czasu zarezerwować, żeby się tego poduczyć. Jest dużo filmów na YT.

Edytowane przez tomekL
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomekL napisał(a):

To Ty kadrujesz w NINA i ustawia tak jak Ty chcesz. Nina tylko proponuje :) Ja wejdziesz w NINA tam jest coś o nazwie Framing, i możesz sobie tam dowolnie ustawić. Jak masz wszystko dobrze ustawione to naciskając Slew and center NINA Ci ustawi dokładnie tak jak to zrobiłeś w Framing.

Program do gradientów: ja korzystam z Pixinsight https://pixinsight.com/ a tam jest proces o nazwie DBE - dynamic background extraction. Nina jest płatna, ale jest dostępna wersja free 30 dni. Do tego można dociągnąć sobie ze strony https://www.rc-astro.com te dodatki: BlurXTerminator, NoiseXTerminator, StarXTerminator, też darmowe na 30 dni. No i trzeba trcohę czasu zarezerwować, żeby się tego poduczyć. Jest dużo filmów na YT.

Ok dziękuję bardzo na pewno skorzystam z uwag co i jak wprowadzić. 

GraXPert to chyba jest darmowe i działa Podobnie jeśli chodzi o Gradienty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc zobaczymy co pogoda przyniesie 😉 ale na pewno będę próbował. A do tego materiału podejdę jeszcze raz zobaczymy co będzie . 

Ale pytanie techniczne w którym momencie brać się za gradient tło w trakcie pracy nad materiałem obróbki?? Zaraz po zestakowaniu? 

Czy trochę później jak już coś widać więcej to mnie interesuje 

Edytowane przez Mateusz8799
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.