Skocz do zawartości

NGC6914 2.0 - reanimacja wodorowo tlenowa


wismat

Rekomendowane odpowiedzi

Nie było tak źle. Na pewno na plus, że dwukolorowe gwiazdki się poprawiły :)

A co do samego zdjęcia, to bardzo mi się podoba mi się. Fajnie, że materiał udało się odratować.

Na duży plus kolory gwiazd, do tego podoba mi się dynamika ciemnych partii na tle wodoru. Te ciemne włókna na pierwszy rzut oka wydaja się przeostrzone, ale jedna wyglądają bardzo ładnie wg. mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, OnlyAfc napisał(a):

Nie było tak źle. Na pewno na plus, że dwukolorowe gwiazdki się poprawiły :)

A co do samego zdjęcia, to bardzo mi się podoba mi się. Fajnie, że materiał udało się odratować.

Na duży plus kolory gwiazd, do tego podoba mi się dynamika ciemnych partii na tle wodoru. Te ciemne włókna na pierwszy rzut oka wydaja się przeostrzone, ale jedna wyglądają bardzo ładnie wg. mnie.


Dzięki. 
Chodzi mi po głowę połączenie tej fotografii z typowym LRGB. NGC6914 na wodorze i na tlenie wypada bardzo słabo. Wodór to czarna plama. Na samym RGB widać na tej mgławicy dużo więcej, a mam w sumie koloru 6 godzin wiec całkiem ok. Jakbym dopalił drugie 6 luminacji to bym wyciągnął nieco z niej detalu i może przestałaby być takim czarnym plackiem. I zamiast RGB na same gwiazdy zrobiłbym LRGB + HO. Jest to jakiś pomysł.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pyzik napisał(a):

Dość mrocznie wyszło... cienie gwałtownie przechodzą w mrok przestrzeni. Nie to że źle, tylko tak troszku jak nie Ty. 🙂

Powiem szczerze że ta mgławica po prawej (LBN251) mocno hamowała rozjaśnienie zdjęcia. A chciałem zostawić naturalne proporcje, o ile o takich możemy mówić w kolorystyce NB. Pojęcia nie miałem że ona będzie taka jasna i nieco wpłynęło to na całe zdjęcie. Ale z tego co widzę chyba ludzie woleli by jednak wersję jaśniejsza. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2023 o 06:33, kruzd napisał(a):

Byłbyś w stanie opisać swój workflow i co robiłeś w poszczególnych etapach?

Tak mniej więcej. Będę robił to z głowy i mam nadzieje że większość pamiętam jeżeli chodzi o tą pracę. Mogę też nieznacznie przeinaczać nazwy procesów czy skryptów :)

1. staraligment na horgb
2. dynamic crop

3. (RGB) linearfit
4. łączenie kanałów RGB

5. BXT

6. Wyciągnięcie histogramem

7. DBE

8. imagesolver, annotateimage

9. SPPC

10. SXT 

11. przechodzimy do NB
12. BTX 

13. Wyciągnięcie

14. kopiuje ha i o3 na późniejszą L

15. Łączenie kanałów

16. StarXterminatior

17. NoiseXterminator

18. DBE saturation

19. BackgraudNeutralization

20. Równanie kanałów
21. HDR

22.. ColorMask_mod4 i nieco krzywych i przechodzę na L

23. Połączyłem kanały Ha i O dla Lum

24. SXT I NXT
25. Połączenie L z RGB (nie pamiętam jakie ustawienia jasności i koloru ale to nie ma znaczenia bo i tak nie ma informacji nt wyciągnięcia kanałów :) ) - na oko.
26. w PS dodanie gwiazd

27. LocalConrastEnhancoment 

27. ostateczne ruchy krzywymi i histo
28. warstwa z opisem po imagerender oraz warstwa z podpisem.

Raczej bez jakiś innowacji, tyle pamiętam.

Edytowane przez wismat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Pyzik napisał(a):

IMHO najważniejsze co wolisz Ty i czy tak naprawdę to "co wolisz" jest w pełni zgodne z tym, co byłeś w stanie technicznie przenieść na zdjęcie. Przynajmniej ja tak skromnie uważam.

Nieco rozjaśniłem zdjęcie i powiem szczerze zaczęło mi się bardziej podobać. Twoje uwagi (jak zwykle z resztą) były trafne. Za moment postaram się podmienić zdjęcie główne tylko jeszcze chwilę w nim pogrzebię.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wismat napisał(a):

Nieco rozjaśniłem zdjęcie i powiem szczerze zaczęło mi się bardziej podobać. Twoje uwagi (jak zwykle z resztą) były trafne. Za moment postaram się podmienić zdjęcie główne tylko jeszcze chwilę w nim pogrzebię.

 

Fajnie. IMHO mgławica wyszła bardziej do przodu i powstało wrażenie że "unosi się" nad gwiazdami. Mi się tak podoba.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.