Skocz do zawartości

Reduktor ogniskowej u Astrokraka


tutifruti

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, o to chodzi, że to chyba nie taki nowy produkt. Z tego co się orientuję to AK nie od dziś ma w ofercie cały asortyment Meade w tym reduktory. Po za tym tak samo DO ma w swojej ofercie reduktory Celestrona i Vixena więc żadnej nowości w tym nie ma. Same reduktory istnieja na runku już od dawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post miał charakter informacyjny.

 

I niech tak pozostanie, @tomekL widzisz kolega @tutifruti znalazł coś czego wczesniej nie widział lub go to nie interesowało uznał że to ciekawe i dał nam znać na forum.

Ja wcześniej też nie interesowałem się takim reduktorem a teraz wiem że takie coś można u nas kupić. Przecież nie wszyscy są specjalistami w astro.

 

Ciekawe czy można go zastosować do refraktora??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej nie da rady. FR do SCT prawie zawsze są jednocześnie "spłaszczaczem pola".

Jednak ja polecam, zamiast odrazu bawić się w reduktory za 1000 złotych (raczej nie jest warty tej ceny), zrobic sobie samemu reduktor z obiektywu lornetki 30mm Oczywiście, może powstać problem krzywizny pola, komy, etc. jesli używamy sporej matrycy lub kliszy. Wtedy można próbować czegoś z lepszej półki.

Trochę teori http://pk3.org/Astro/scopes_barlow_focal_reducer.htm

Polecam także poszukac w googlach o focal reducerze Mogga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz kolega @tutifruti znalazł coś czego wczesniej nie widział lub go to nie interesowało uznał że to ciekawe i dał nam znać na forum.

Chiałem zwrócić tylko uwagę na fakt, że to żadna nowość, a to że ktoś zobaczył to po raz pierwszy to już inna historia.

Ciekawe czy można go zastosować do refraktora??

To jest reduktor dedykowany do SCT i nie można go zastosowac do innych typów teleskopów. Oczywiście jednak na rynku są dostępne reduktory do refraktorów np. WO, TeleVue.

Jednak ja polecam, zamiast odrazu bawić się w reduktory za 1000 złotych (raczej nie jest warty tej ceny), zrobic sobie samemu reduktor z obiektywu lornetki 30mm 

Stara prawda mówi, że dobre rzeczy są drogie :( Taki reduktor z obiektywu to nie będzie już to samo, konstrukcje tych dedykowanych reduktorów zawiera więcej soczewek (conajmniej 2) i jest dedykowana do danego typu teleskopu.

Edytowane przez tomekL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.