Skocz do zawartości

Porównanie obrazów MTO, Rubinar100 i Meade ETX90


Perseusz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janusz_P.

Perseusz, załamujesz mnie, obserwujesz przez otwarte okno, to grzech podstawowy i najcięższy z wymienionych, jest to częsty niestety powód kiepskich obrazów z każdego teleskopu :'( :'( :'(

Na obserwacje trzeba ruszyć 4 litery z domu a na niedzielne oglądactwo wystarczy wytachać sprzęta przed dom na podwórko :-X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swieta prawda, ja majac lornetke nie ogladam gwiazd przez otwarte okno tylko chociazby z balkonu.

upffff wrocilem wlasnie z urodzin i z trudem przychodzi mi pisanie.

 

a teraz z innej beczki, za niedlugo skladam zamowienie na Arktura (niech no tylko przyjdzie mi ten przelew ;) ), jakie okulary w maire polecacie na poczatek, naturalnie wykluczam tu jakies naglery i lantany, chodzi mi o ogniskowa, tak zebym mogl sobie spokojnie lookac na mglawice i planety.

pozdrawiam wesoly dzisiaj Piotrek hihihi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety muszę często obserwować przez okno. Okno to także jedyna szansa na robienie fotek kamerką. Ale nie bulwersujcie się tak bardzo bo okno jest najczęściej otwarte całkowicie cały czas i nie ma jakichś wielkich turbulencji powietrza. Nie jest tak źle. Na najbliższą fajną polanę obserwacyjną mam ok. 2 km i nie chce Mi się tam iść w ciemną noc samemu.

 

No ale może będę jeździł do Jodłowa z klubem astro z Wrocławia (Syriusz) albo z tobą dRvECtoR ! Jeśli będziesz miał za niedługo Arktura, to będziemy może robić wypady gdzieś w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naturalnie wykluczam tu jakies naglery i lantany

 

No to mnie wychodzi tak:

Plossl Soligor 9mm - 95zł (166x)

Plossl Astrokrak 15mm -125zł (100x)

Plossl Astrokrak 25mm -125zł (60x)

 

2" Kellner Astrokrak 40 mm -195zł (37x)

2" Reversed Kellner (Soligor) 40 mm 295zł

 

No ale ja zdecydowanie polecam ZOOM lantan! zamiast pierwszych trzech bo niby 2x drożej ale ma sie bardzo dobry okular z wszystkimi powiększeniami od 60 do 190x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat od Perseusz:

nie chce Mi się tam iść w ciemną noc samemu

 

no mnie tez samemu nie chcialo by sie nigdzie chodzic, jednak samemu na srodku jakiegos zadupia to troszke strach.

 

 

Cytat od McArti:

No to mnie wychodzi tak:

Plossl Soligor 9mm - 95zł  (166x)

Plossl Astrokrak 15mm -125zł (100x)

Plossl Astrokrak 25mm -125zł (60x)

 

2" Kellner Astrokrak 40 mm -195zł (37x)

2" Reversed Kellner (Soligor) 40 mm 295zł

 

No ale ja zdecydowanie polecam ZOOM lantan! zamiast pierwszych trzech bo niby 2x drożej ale ma sie bardzo dobry okular z wszystkimi powiększeniami od 60 do 190x

 

Dzieki za odpowiedz.

To moze faktycznie zakupie sobie tego zoom'a lantanowego i bedzie pozadny okular. A zdaje sie ze i tak jakis okular jest juz w zestawie z Arkturem ale nie wiem za bardzo jaki, 25mm tak ??

A barlow ?? tez chyba by sie jakis przydal ??

 

 

Aha i jeszcze jedno mam pytanie, z jakim teleskopem "dobrej marki" Arktur ma porownywalne obrazy, chodzi mi o to jak dokladnie widac przerwy na pierscieniu Saturna i WCP i inne struktury na Jowiszu, no i oczywiscie Deep Sky.

Odpowiedz na to pytanie jest dla mnie kluczowe wiec prosze o jakies powazne odpowiedzi, mozna dolaczyc jakies fotki z innych telepow ale z porownywalnymi obrazami z tego co widac. Mozna, jesli nie chcecie umiescic ich tutaj, to podeslijcie mi je na maila.

Dziekuje z gory.

Pozdrawiam Piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.