Skocz do zawartości

USB Power Delivery - zasilanie EQ6-R PRO i nie tylko


mkubaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Przyszła pora na lepszy montaż o większych możliwościach i stanąłem przed problemem zasilania. Muszę wyjeżdżać w plener, bo z centrum Krakowa, to tylko w wąskim paśmie byłoby coś widać. Kabel na złącze samochodowe też mi nie leżał, więc zmontowałem kabel z wykorzystaniem Power Delivery na złaczu USB-C. Na sucho w domowych pieleszach działa:

PXL_20240130_192424702_MP.thumb.jpg.06486f9b7b49aa2353e680aa253c96dc.jpgPXL_20240130_173801032_MP.thumb.jpg.53f19b71c4e746c9a852b7cd5c6c3c17.jpgPXL_20240130_175106048.thumb.jpg.05ea37ffad49497ad88d661b1b394c69.jpg

 

Wyzwalacz Power Delivery 15V (link allegro), do tego kabel z otuliną silikonową firmy Amass (bardzo giętki) oraz złącze GX12. Wydolność prądowa wg standardu USB PD na 15V wynosi 3A, więc mieści się w specyfikacji EQ6-R PRO. Średni pobór prądy przy jednoczesnej pracy obu silników RA i DEC jest w okolicy 2,1A zatem wychodzi nawet z zapasem. Model power banka - Baseus Amblight Power Bank 65W 30000mAh (114Wh).

 

Na razie nie testowałem ile ten Power Bank jest w stanie dać energii. Rzeczywista pojemność może być dużo niższa, do tego dochodzi sprawność konwersji oraz spadek pojemności i wzrost rezystancji wewnętrznej akumulatorów w niskich temperaturach. Docelowo chciałbym wyeliminować stare Power Banki do zasilania opaski grzejnej, Astroberry i Canona 2000D na rzecz tego jednego. Cel - do 6h pracy.

 

Ten power bank ma niestety tę wadę, że z dniazda USB power delivery nie można korzystać w czasie ładowania. Myślałem o tym pod kątem awaryjnego doładowywania z innego power banka w czasie aktywnej sesji, ale chyba nic z tego....

 

Zalety rozwiązania - małe, lekkie, wygodne. Muszę jeszcze tylko załatwić jakieś etui z karabinkiem na tego power banka.

 

Czy ma ktoś doświadczenie z Power Bankami Power Delivery? Pytam pod kątem tego, czy ktoś ma już jakiś sprawdzony model power banka działający sprawnie w ujemnych temperaturach i przy innych niedogodnościach, np. wilgoć.

Edytowane przez mkubaszek
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twoje oczekiwanie jest ze na wyjściu możesz dostac powiedzmy 2.5A to power bank musiałby dawac 5/6A. Trochę obawiam się, że tego typu urzadzenia nie są w stanie dać takiego prądu wyjściowego ( przeliczone na 5V).

 

Update: w specyfikacji jest w sumie napisane o wyjsciach: "Type-C: 5V/3A, 9V/3A, 12V/3A , 15V/3A, 20V/3.25A 65W.  ". Wygląda że 3A pociągnie

Edytowane przez MaPa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.