Skocz do zawartości
  • 0

Komputer do obróbki zdjęć


Franek M

Pytanie

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ostatnio spędziłem kilka dni na czesaniu ofert sprzętu używanego na allegro - wpadłem na pomysł żeby mojego lapka sprzedać i kupić jakiś stacjonarny klocek trochę szybszy. Laptopa z jego przenośnością już nie potrzebuję, więc... Wyczesałem coś takiego: https://allegro.pl/oferta/komputer-lenovo-m910t-tower-i7-6700-16gb-256gb-m2-nvme-2tb-windows-10-pro-15138697680

Do odróbki kilkuset plików jednocześnie z EOSa 1100D czy kamery 16Mpx sprawdza się dobrze. Oczywiście przygotowanie takiego materiału w Sirilu nie trwa sekundy tylko minuty ale nie jest to problem - puszczam i idę na kawę, albo oglądam jednocześnie coś na YT czy czytam forum ;)

Sprzęt dotarł wyglądający jak nówka ze sklepu... Mam zamiar tylko dołożyć mu dysk M.2 256GB i zrobić z niego cache do dysku HDD żeby przyspieszyć operacje dyskowe. To tyle.

 

W tej chwili wybór sprzętu używanego jest taki, że trzeba mieć poważny powód, żeby kupować sprzęt nowy... Oczywiście znacznie szybsze niż mój też są, ale mi nie zależało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Laptop LENOVO IdeaPad Gaming 315IHU6 15.6" IPS 15-11320H 16GB RAM512GB SSD GeForce RTX3050 Windows 11 Home

 

 

 

 

 

czy 

 

 

 

 

 

 

 

Laptop ACER Nitro 5 AN515-57 15,6" IPS

144 Hz i5-11400H 16 GB RAM 512 GB SSD GeForce RTX3050Ti Windows 11 Home

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Miesilmannimea napisał(a):

Ostatnio spędziłem kilka dni na czesaniu ofert sprzętu używanego na allegro - wpadłem na pomysł żeby mojego lapka sprzedać i kupić jakiś stacjonarny klocek trochę szybszy. Laptopa z jego przenośnością już nie potrzebuję, więc... Wyczesałem coś takiego: https://allegro.pl/oferta/komputer-lenovo-m910t-tower-i7-6700-16gb-256gb-m2-nvme-2tb-windows-10-pro-15138697680

Do odróbki kilkuset plików jednocześnie z EOSa 1100D czy kamery 16Mpx sprawdza się dobrze. Oczywiście przygotowanie takiego materiału w Sirilu nie trwa sekundy tylko minuty ale nie jest to problem - puszczam i idę na kawę, albo oglądam jednocześnie coś na YT czy czytam forum ;)

Sprzęt dotarł wyglądający jak nówka ze sklepu... Mam zamiar tylko dołożyć mu dysk M.2 256GB i zrobić z niego cache do dysku HDD żeby przyspieszyć operacje dyskowe. To tyle.

 

W tej chwili wybór sprzętu używanego jest taki, że trzeba mieć poważny powód, żeby kupować sprzęt nowy... Oczywiście znacznie szybsze niż mój też są, ale mi nie zależało...

Jeśli chodzi o dysk m2 to zakupiłem z aliexpress za około 130zl 4t ,jak na razie śmiga. Nie wiem jak z żywotnością tego ale zawsze jest jakaś alternatywa.Jesli chcesz dam linka jakiego kupiłem, za wolny on nie jest ale mam w swoim stacjonarnym wejście PCI 3.0 więc nie będzie przesyłu 7000/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 godzin temu, Franek M napisał(a):

Szukamkomputera do obróbki zdjęć

DSS,Siril,Photoshop do 3600zl

A nie myślałeś o jakimś Mac-u?

Używki są w niezłych cenach. Zobacz na Ebay.de, sporo tego jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja miałem komputer stacjonarny na bazie ryzena 5 z wbudowaną grafiką, ale mój syn ostatnio kupił sobie jakąś lepszą kartę graficzną a starą dał mi w prezencie, bo w sumie dofinansowałem mu ten zakup, więc stwierdziłem, że czas na upgrade i mojego kompa. Podmieniłem tego ryzena 5 na ryzenem 9 bez grafiki i obróbka w pix'e przyspieszyła 3 razy. Puściłem z ciekawości ten sam materiał czas WBPP zszedł z 30min do 10min. Dodatkowo na tej NVIDA 1060 odpaliłem CUDA i terminatory teraz śmigają też dużo szybciej. Tak więc jak na moje potrzeby ten zestaw jest bardzo w porządku i mogę polecić coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.