Skocz do zawartości

Astrozlot Kudłacze 2005


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, w piątek wieczorkiem prawdopodobnie jade z Kraka na Kudłacze będa dwa miejsca może trzy wolne, jak ktoś ma ochote zaryzykować :D to zapraszam, acha wracam niestety w sobote rano, tylko jedna nocka :Cry: . Acha i potwierdze wyjazd dopiero w piątek rano. Chętnych zapraszam na pw lub mail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wróciłem z Kudłaczy w poniedziałek w nocy. Pogoda niestety nie dopisała – w czasie mojego 9-dniowego pobytu trafiły się 3 noce obserwacyjne, w tym dwie zakończone przedwcześnie z powodu chmur i jedna kiedy strasznie wiało. Zdaje się, że to było wtedy, kiedy nawiedzili nas Darek z Hansem ( dla ścisłości Darku, ja też wtedy nie spałem :D ). Ale w końcu, wbrew pozorom, nie pogoda jest na takich spotkaniach najważniejsza. Jak stwierdził Mateusz najważniejsi są ludzie a gwiazdy wystarczy, że będą na kartkach atlasu. Odnośnie ludzi, bardzo miło było zobaczyć i poznać tych, znanych do tej pory tylko z avatarów. I mimo, że stali bywalcy mówili, że atmosfera w tym roku całkiem przeciętna osobiście mogę powiedzieć, że warto było się tam wybrać. Szkoda tylko, że tak mało było obserwacji i że nie zdążyłem się ze wszystkimi pożegnać bo wyjechałem dość wcześnie. No ale z tą pogodą to było w sumie do przewidzenia bo zakupiłem sobie na Kudłaczach Taurusa 270 :banan: ( o właśnie, muszę zmienić avatarek ). Pod koniec tygodnia Paweł już mnie wyganiał do domu. I chyba miał rację, bo wygląda na to, że zabrałem te chmury ze sobą a na południu się trochę poprawiło. Byłem przekonany, że prawa Murphy’ego w moim przypadku się nie sprawdzą, niestety nie miałem racji. Teleskop najpierw się kurzył na Kudłaczach a teraz się kurzy u mnie w domu. A tak btw to jestem chyba pierwszym, kto wiózł 27-centymetrowego Newtona na Dobronie pociągiem przez całą Polskę. :lol:

 

Kotek dzielnie znosił wszelkie tortury, którym poddawał go Karolek :D

Obraz_029.jpg

 

prawdziwy Zając z marchewką :)

Obraz_059.jpg

 

półmetrówka, której w końcu nie sprawdziłem w praktyce

Obraz_065.jpg

 

taka pogoda toważyszyła nam niestety przez kilka dni

Obraz_081.jpg

 

...

Edytowane przez Kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Teresa z książką o obiektach Messiera. Męczyliśmy się z Antyqjonem przez lornetki, dopóki ktoś nam nie pokazał jak to sie robi :lol:

Obraz_114.jpg

 

wspólne grillowanie, jakich wiele było

Obraz_127.jpg

 

szampan, wiadomo z jakiej okazji

Obraz_130.jpg

 

przepiękny widok z drewnianej wieży usytuowanej na szlaku prowadzącym do ruin stacji astronomicznej na Lubomirze

Obraz_145.jpg

 

...

Edytowane przez Kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

i jeszcze kilka

Obraz_053.jpgObraz_066.jpgObraz_068.jpgObraz_110.jpg

 

Wrażenia jak najbardziej pozytywne, szkoda, że nie mogłem zostać do końca. Na północy prognozy na czas max Perseidów nie wyglądają optymistycznie a na Kudłaczach może będze lepiej. Gdyby ktoś teraz jechał z moich okolic to chyba bym się zabrał zeby choć te Perseidy zobaczyć :D

 

Pozdrawiam i do zobaczenia na kolejnych zlotach. :Salut:

Edytowane przez Kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorkiem przybylismy znowu na Kudłacze bo znowu miała być "dziura pogodowa".Ale nie była :angry:

Gdy po wieczornych rozmowach przy świecach , poznaniu wielu ciekawych forumowiczów :Beer: i obejrzeniu startu promu kosmicznego w wykonaniu Pawełka Maksymka szykowaliśmy się do powrotu stał się cud - pogoda. :D

Co prawda trwało to około pół godziny ale to wystarczyło na złapanie kilkunastu perseidów i zobaczenie kilku emek.

CRW_1562.jpg

Wracając przez burzę zaraz za Rabką trochę się rozjaśniło więc z Benedyktem zatrzymaliśmy się obok kościółka na Rdzawce ( przy dwupasmówce) by podziwiać piękne niebo a obok przechodzącą burzę.

CRW_1584.jpg

Na koniec złapałem przypadkowo w kadr kościółka przelatujące Iridium obok Marsa.

CRW_1586.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byli jacyś Ormianie na zlocie ;)

 

Mateusz bedziesz w ten weekend ??

 

Ps.Skylux nie jedzie bo sie nie zmieścił  :burza:  :burza:  :burza:  :burza:

 

Pozdr

DaVe

 

Dave, weź jednak tego skyluxa na zlot koniecznie, to sieknę Cię nim w pałę za tego ormianina <_<

Edytowane przez MateuszZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś na gorąco z wczoraj.

Niebo super! Nie będę się rozpisywał, bo na pewno znajdzie się tutaj mnóstwo relacji z wczorajszych obserwacji. Powiem tylko, że 380-tka Mirka D. jest rewelacyjna :notworthy:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś na gorąco z wczoraj.

Niebo super!  Nie będę się rozpisywał, bo na pewno znajdzie się tutaj mnóstwo relacji z wczorajszych obserwacji. Powiem tylko, że 380-tka Mirka D. jest rewelacyjna  :notworthy:

Potwierdzam, rewelacyjna. Zwłaszcza z Naglerem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek B. Co te zdjecia u Ciebie takie powywijane?Brzegi zakrecone do gory albo na dol,chmury na skraju kadru,zasieg taki sobie,a ten kosciolek wyglada jakby zbudowano go z desek rozbiurkowych i jeszcze sztuczne oswietlenie drzew.

Kiedys widzialem ladniejsze zdjecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek B. Co te zdjecia u Ciebie takie powywijane?Brzegi zakrecone do gory albo na dol,chmury na skraju kadru,zasieg taki sobie,a ten kosciolek wyglada jakby zbudowano go z desek rozbiurkowych i jeszcze sztuczne oswietlenie drzew.

Kiedys widzialem ladniejsze zdjecie.

Obiektyw mi się wywinął. :D

Zasięg taki sobie koło kościółka bo to z ręki. :ha:

ps.

A ostatnie zdjęcie z Kudłaczy było przy kiepskim seeingu,za to zasięg gołooczny był jak na to miejsce niezły (na oko około 6-6.5 m)

Parametry ISO1600 czas 390 sek. bez darków :Boink: ,8 mm ,f 5.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.