Skocz do zawartości

Jak nawigujecie po niebie ? Atlas, smartfon, tablet ?


Rekomendowane odpowiedzi

Idealnie sprawdza się adapter do przypięcia smartfona do okularu (obok niego) i web apka AstroHopper - trafiamy w znany obiekt w okularze, wskazujemy w apce Align to Star / Planet / DC object, a potem siup... apka pokazuje na ekranie, w którym miejscu nieba jesteśmy. I mogę powiedzieć z doświadczenia, że rozbieżność nie jest jakaś wielka i pomagała mi np. trafić w 12P/Pons Brooks.

 

https://artyom-beilis.github.io/astrohopper.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi :)

Z tego co widzę zróżnicowanie jest duże. Wracam do pasji po bardzo długiej przerwie i nawet nie wiedziałem że teraz tak wiele rozwiązań.

Na początek skupie się na atlasie papierowym (mam IDSA). I raczej na pewno zakupie SkySafari na Androida. Ciekawi mnie też jak będzie działać Skeye (nie znałem tej apki). A docelowo jako prostota i ułatwienie StarSense Explorer od Celestrona. Podoba mi się to rozwiązanie bo łatwo można przenieść na każdy inny teleskop.

Gdyby jeszcze niebo i poziom zaświetlenia był taki jak 25 lat temu gdy to początkowe zamiłowanie w niebie było na najwyższym poziomie a i czasu więcej. Wówczas wystarczył Uniwersał 114mm i Wielki Atlas Nieba Brycha. Teraz Dobson 12" i nowe cele,  wyzwania :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Rafał K. napisał(a):

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi :)

Z tego co widzę zróżnicowanie jest duże. Wracam do pasji po bardzo długiej przerwie i nawet nie wiedziałem że teraz tak wiele rozwiązań.

Na początek skupie się na atlasie papierowym (mam IDSA). I raczej na pewno zakupie SkySafari na Androida. Ciekawi mnie też jak będzie działać Skeye (nie znałem tej apki). A docelowo jako prostota i ułatwienie StarSense Explorer od Celestrona. Podoba mi się to rozwiązanie bo łatwo można przenieść na każdy inny teleskop.

Gdyby jeszcze niebo i poziom zaświetlenia był taki jak 25 lat temu gdy to początkowe zamiłowanie w niebie było na najwyższym poziomie a i czasu więcej. Wówczas wystarczył Uniwersał 114mm i Wielki Atlas Nieba Brycha. Teraz Dobson 12" i nowe cele,  wyzwania :)

Nie ma co się stresować  25 lat w nicości daje dużo do myślenia jest co nadrabiać .:hiya:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.