Skocz do zawartości
  • 0

Pierwszy teleskop i pomoc


Krzysiek1111

Pytanie

Hej chciałbym kupić swój pierwszy teleskop budżet to ok. 700 zł może być trochę więcej patrzyłem na jakieś teleskopy ale nigdzie nie mogę znaleźć. Informacji który jest lepszy i na co zwracać uwagę przy wyborze jeden który wpadł mi w oko to Teleskop Sky-Watcher BK 1145 EQ1 114/1000 itp co o nim sądzicie czy warto ? Chciałbym obserwować gwiazdy jak i również planety 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

https://www.olx.pl/d/oferta/sky-watcher-dobson-6-CID767-ID105g7l.html

Tu masz wspomnianego przez kolegę wyżej przykładowego dobsa 150 mm, przyzwoity, stabilny i intuicyjny w obsłudze, w bonusie, na co mało kto na początku przygody zwraca uwagę, a co ma cholernie duże znaczenie dla satysfakcji z użytkowania, w miarę przyzwoity wyciąg okularowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
39 minut temu, Lootzek napisał(a):

https://www.olx.pl/d/oferta/sky-watcher-dobson-6-CID767-ID105g7l.html

Tu masz wspomnianego przez kolegę wyżej przykładowego dobsa 150 mm, przyzwoity, stabilny i intuicyjny w obsłudze, w bonusie, na co mało kto na początku przygody zwraca uwagę, a co ma cholernie duże znaczenie dla satysfakcji z użytkowania, w miarę przyzwoity wyciąg okularowy.

 

2 godziny temu, mkowalik napisał(a):

Szukaj używanego refraktora SW 70/900 + montaż Eq3-2 lub AZ-4 lub lebszy ale minimalnie droższy Newton 150/1200 na montażu dobsona. Nie napisałeś skąd chcesz obserwować, więc trudno coś sensownego doradzić.

Dobos wydaje się fajna propozycja w fajnej cenie jak patrzyłem na tą ofertę olx to sprzedawca akurat jest z mojego miasta na co miałbym najbardziej zwrócić uwagę przy zakupie gdybym się spotkał z sprzedawca aby nie kupić czegoś uszkodzonego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Część wygląda na to że znalazłem ciekawy i w miarę dobry teleskop "sky watcher dobson 6" chciałbym go kupić przez olx używanego sprzedawca akurat znajduje się w moim mieście i tu przychodzę z pytaniem co sądzicie o tym teleskopie na 1 raz cena jest spoko bo 900zl i drugie pytanie na co mam zwrócić uwagę gdybym pojechał spotkać się z sprzedawca aby nie kupić czegoś uszkodzonego 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli to Twój pierwszy teleskop to obejrzyj sobie na YT jakiś unboxing, test podobnejnlub tej samej konstrukcji. Na miejscu przede wszystkim sprawdz stan luster. Kurz to normalna sprawa ale wypatruj uszkodzeń, wżerów itp. Sprawdź czy wyciąg chodzi lekko i sam montaż. 

Możesz poprosić sprzedawcę o dokładne zdjecia luster i wrzucić tutaj. 

 

Podaj link do olx

Edytowane przez micropoint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, micropoint napisał(a):

Jeśli to Twój pierwszy teleskop to obejrzyj sobie na YT jakiś unboxing, test podobnejnlub tej samej konstrukcji. Na miejscu przede wszystkim sprawdz stan luster. Kurz to normalna sprawa ale wypatruj uszkodzeń, wżerów itp. Sprawdź czy wyciąg chodzi lekko i sam montaż. 

Możesz poprosić sprzedawcę o dokładne zdjecia luster i wrzucić tutaj. 

 

Podaj link do olx

https://www.olx.pl/d/oferta/sky-watcher-dobson-6-CID767-ID105g7l.html

 

Co sądzisz. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak optyka nie była grzebana i nic nie jest pogięte to wszystko powinno być ok. Można jeszcze sprawdzić czy jakiś śrubek nie brakuje. Teleskop być może trzeba skolimować -> patrz prośba o pomoc kogoś z forum, kto mieszka w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Miesilmannimea napisał(a):

Targuj się ;) Jeśli w komplecie są tylko okulary "kitowe" to za wiele nie są warte...

 

29 minut temu, Lootzek napisał(a):

Tym bardziej, że to żadne gratisy, tylko było z nim w zestawie ;)

 

Jak myślicie do ilu mogę starać się z negocjować aby też nie było to przesadnie 

Screenshot_2024-06-01-15-12-51-938_pl.tablica-edit.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do zera.

 

Weź pod uwagę, że taki teleskop praktycznie nie nadaje się do wysyłki - oferujesz sprzedawcy pomoc w pozbyciu się grata - przyjedziesz, zabierzesz i po sprawie. To ma wartość :) Jak na razie cena jest powiedzmy normalna, żadna okazja. Zapytaj czy opuści 200zł ;) Nadal nie będzie to okazja ale można kupić - pewnie za jakiś czas sprzedasz go nie tracąc, lub niewiele.

 

Nie napalaj się - tego sprzętu jest od groma na olx. Sprawdzaj nowe ogłoszenia - prawdziwe okazje też się trafiają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.