Skocz do zawartości

jaką lornetkę kupić


Wietes

Rekomendowane odpowiedzi

kasa?, nie mam pojęcia, najlepiej dobra i tania

co radzicie?

Tego się obawiałem. <_<

 

Kolego Wietes na tym forum jest specjalny dział poświęcony lornetkom ( w nim umieściłeś swój post ) pytanie jaką lornetkę kupić padało dziesiątki razy, wystarczy poczytać archiwalne wątki. Jak będziesz miał dylemat np. czy warto wydać 100żł drożej na lornetę x która ma pole o 0,1 stopnia większe niż tańsza lornetka y, to wtedy zadaj pytanie a otrzymasz odpowiedź. Na tym etapie to nawet nie wiesz czego nie wiesz :rolleyes: .

Żebyś nie pozostał bez odpowiedzi - tania to Meade 10x50 z Lidl'a za 88zł (ale delikatna i trzeba umieć ją sprawdzić przed kupieniem (jak każdą lornetkę) a do tego i tak potrzebne jest minimum wiedzy na ten temat, życzę miłej lektury postów :rolleyes: ).

 

pozdro

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Cię tylko nie skusi lornekta Night Vision w cenie wahającej się od 20- do 30 zł  :D Pisze na niej 50x50 ale jak dla mnie tam jest powiększenie 10x. Już lepiej powiększa Tasco 25x20.

 

 

nie nie, aż tak źle ze mną nie jest :blink:

wiem że dobry sprzęt kosztuje, juz sobie tutaj poczytałem,

przymierzam się do zakupu takiej 20x60

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Cię tylko nie skusi lornekta Night Vision w cenie wahającej się od 20- do 30 zł  :D Pisze na niej 50x50 ale jak dla mnie tam jest powiększenie 10x. Już lepiej powiększa Tasco 25x20.

 

 

 

nikt mnie też nie namówi na zakup naktowizora, żeby w nocy było lepiej widać ... gwiazdy na niebie :ha:

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ręki to takie coś Hunter 8x56

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...arge.php?id=140

 

20x60 do ręki się nie nadaje. ona pokaże to co ma pokazwać tylko na statywie.

 

ps. chyba że planujesz tekże kupic statyw albo żurawia.

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, no to ja zasieję trochę zamieszania i powiem Ci, że ja z BPC 20x60 radzę sobie całkiem nieźle opierając ją np. na barierce, leżaku (cokolwiek mam ,,pod ręką"). Oczywiście nie jest to ten sam komfort co ze statywem a i zobaczyć można nieco mniej ale w każdym razie obserwacje bez statywu są możliwe.

PS: A niebo przez dobry noktowizor (tak od 10k zł w górę) widać podobno bardzo fajnie :)

Edytowane przez Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.