Skocz do zawartości

Chętni na wyjazd do Hiszpanii poszukiwani


Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram się do Hiszpanii na obserwację obrączkowego zaćmienia Słońca 3 października. Miałem jechać ze znajomymi, ale zmienili plany, a samemu drogo i smutno :( W związku z tym gdyby ktoś był zainteresowany zobaczeniem zaćmienia i pięknej Hiszpanii (i podzieleniem się kosztami paliwa) to zapraszam.

A teraz parę szczegółów: planuję wyjechać 29-30 września, powrót - 6-8 października. Samochód to Ford Scorpio sedan, a więc miejsca ci u nas dostatek, przynajmniej problem cierpnących nóg odpada. Zużycie paliwa na trasie przy oszczędnej jeździe to 8-9 litrów benzyny, albo 11-12 litrów gazu. Odległość tam i z powrotem plus trochę szwendania się po Hiszpanii szacuję na 8,000km. Jadąc cały czas na polskim paliwie (co jest oczywiście niemożliwe) kosztowałoby to 1,700-2,000zł. Oczywiście na zachodzie benzyna jest nieco droższa. Nie wiem jak jest z dostępnością gazu we Francji i Hiszpanii. Podobno w Niemczech i Belgii można dostać jak się poszuka, mam nadzieję, że w innych krajach podobnie. Myślę, że można założyć, że koszt paliwa wyniesie maksymalnie 3,000zł, co w przypadku gdyby jechały 4 osoby dałoby 750zł na głowę.

 

Gwoździem programu będzie oczywiście zaćmienie, a oprócz tego co tam komu przyjdzie do głowy - akurat w Hiszpanii atrakcji nie brakuje :) Mnie osobiście od dawna pociągają góry Sierra Nevada w Andaluzji (Mulhacen - 3478m npm) i chciałbym w końcu zobaczyć je na własne oczy. imm029.jpg

 

To tyle słowem wstępu. Na razie chcę tylko się rozeznać, czy będzie jakiekolwiek zainteresowanie. Jeżeli ktoś chciałby dołączyć albo ma pytania - niech wali na priva.

 

Pozdr.

Edytowane przez Radek Grochowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zainteresowany, bo bilety LOTu które były jeszcze wczoraj

juz sie skonczyły :( - przynajmniej te z kraka na 1 października, zostaly tylko te z wawy wiec musialbym sie tluc jeszcze pociagiem a koszt wyniósłby w sumie 1500zł. Po drugie szwędanie bardziej mi odpowiada niz lot na samo zaćmienie :)

 

pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę za dużo tych kilometrów. Lepiej szukaj połaczenia lotniczego jeszcze jest odrobina czasu. Może spotkamy się w Toledo?

Eh, tym razem postanowiłem pojechać samochodem. Nie chce mi się znowu wysiadać z samolotu i zastanawiać co właściwie robić. To ma swoje uroki, ale gdy się jedzie albo a) na kilka tygodni i czas nie gra roli albo B) na jeden dzień, tylko po to żeby zobaczyć zaćmienie, co jest dla mnie nie do przyjęcia. Myślę, że w tym przypadku, gdy jedziemy na 7-10 dni samochód jest najlepszym kompromisem kosztu i wolności podróżowania.

 

W Toledo powiadasz? Fajnie by było. Myślę, jednak, że najlepszym miejscem powinny być okolice Valencji. W tamtych rejonach statystycznie na początku października jest najmniej chmur, a i woda w morzu jeszcze ciepła :) Ale zobaczymy, plany są po to, żeby je zmieniać.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, tym razem postanowiłem pojechać samochodem. Nie chce mi się znowu wysiadać z samolotu i zastanawiać co właściwie robić.

 

 

W Toledo powiadasz?

 

 

Chodziło mi o te 8000km :D Chyba się przeliczyłeś.

 

My jesteśmy w Toledy jak będziecie mieli ochotę to zapraszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście od dawna pociągają góry Sierra Nevada w Andaluzji (Mulhacen - 3478m npm) i chciałbym w końcu zobaczyć je na własne oczy.

 

Tak wygladaly jeszcze w maju z oddali :Beer:

Powodzenia!

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.