Skocz do zawartości

300D error


Tom-cio

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz po włączeniu aparatu na górnym wyświetlaczu pojawia się na błąd:

nawias otw., spacja, b, nawias zamkn. (inaczej się tego nie da wpisać bo wyświetla się uśmiechnięta gęba...)

Aparat w zasadzie działa ok., choć czasami ma problemy z zapisem na kartę lub jej nie widzi i wtedy pomaga tylko format.

 

Czy ktoś miał może podobne problemy z 300-tką ???

Edytowane przez Tom-cio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po włączeniu aparatu na górnym wyświetlaczu pojawia się na błąd:

( B)Aparat w zasadzie działa ok., choć czasami ma problemy z zapisem na kartę lub jej nie widzi i wtedy pomaga tylko format.

 

Czy ktoś miał może podobne problemy z 300-tką ???

 

Masz jedna karte czy kilka? Jezeli kilka to czy problem pojawia sie na kazdej z nich? Jezeli jedna to co to za karta?

 

Najwazniejsze, jaki jest komunikat bledu?

Edytowane przez Andee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co opisał, a zrobił to przecież dokładnie to wyświetla mu się chyba to:

( b)

a wracając, może zajrzyj w slot karty w aparacie, moze styki są brudne, albo jakiś paproch się tam dostał, małą latarką spokojnie sobie przyświecisz.

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co opisał, a zrobił to przecież dokładnie to wyświetla mu się chyba to:
( b)

a wracając, może zajrzyj w slot karty w aparacie, moze styki są brudne, albo jakiś paproch się tam dostał, małą latarką spokojnie sobie przyświecisz.

pozdrowienia

 

W analogowych EOSach to oznak slabej baterii.

Ewentualnie sytuacji kiedy bateria nie daje rady obsluzyc jakiejs funkcji ktora pobiera za duzo energii.

Moze faktycznie sprawdz styki.

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kolega mial podobny problem z karta Kingstona.

W serwisie Canona powiedzieli mu ze to znany blad z tymi kartami i kolega juz szuka nowej karty. Najgorsze ze niektóre sklepy wciskaja je na siłe klientom w ramach zestawów. :szczerbaty:

Podobno jakis "data traveler" nie dziala z kartami Kingstona.

Proponuje sie zapytac w serwisie Canona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za sugestie :notworthy:

Przeprowadziłem testa i błąd "C bC" to najprawdopodobniej słaba bakteria pastylkowa podtrzymująca ustawienia aparatu. Doszedłem do tego w ten sposób, że po wyciągnięciu głównej baterii na kilkanaście sek., załadowaniu jej spowrotem do aparatu, ten po starcie zaczyna od ustawiania daty.

Problemy z kartą po jej kilkakrotnym sformatowaniu na razie ustąpiły. Wcześniej z owym kingston'em nigdy nie było problemów.

Jest jedna rzecz: wetknąłem tą kartę na chwilę do EOSa 350D i może dlatego się jej pokałapućkało...

Ciekawe czy taką bakterię można kupić gdzie indziej niż w serwisie za 5mln.$ ???

 

Dzięki wszystkim raz jeszcze !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz już jestem pewny:

C bC

to błąd słabej baterii pastylkowej, podtrzymującej ustawienia aparatu. Namówiłem kumpla na test z wyciągnięciem pastylki i potwierdziło się!!!

 

Tak więc info dla wszystkich zainteresowanych powyższym komunikatem EOSa - bez stresu... to nie awaria :helo:

 

Zadzwoniłem do serwusa Canon'a i oczywiście kazali przysłać aparat, wtedy zobaczą co się da zrobić - wurzucony impuls telefoniczny...

Obiecałem sobie, że więcej tam nie zadzwonię :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.