Skocz do zawartości

laser


Rekomendowane odpowiedzi

A z jakiej wieży? Szachowej? Oblężniczej?

 

Lasery półprzewodnikowe stosowane w rozmaitych domowych sprzętach optoelektronicznych to są diody laserowe, podłącza się podobnie jak diodę LED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moc bazarowego laserka to chyba ok. 1mW

moc lasera CD to od 1 do 5mW

w nagrywarkach CD-RW to już od 6,5-11mW

 

a moc miecza świetlnego Mistrza Ryśka to 21mW :banan:

 

poczekaj więc może jak będą złomować dwuwarstwowe nagrywarki DVD, bo tam moc lasera to już 30mW :D

pozdrowienia

jeszcze mały problem tylko, żeby wydłubać układ ogniskujący i wyboru po której stronie mocy staniesz :ha:

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa nawet z laserami-breloczkami może być niebezpieczna. Przypadkowe odbicie promienia od czegokolwiek i trafienie przez niego siatkówki może skończyć się ślepotą. W Sam's Laser FAQ jest jednak napisane, że występujące w tej sytuacji mrugnięcie okiem, zabezpiecza siatkówkę przed zniszczeniem. Nie polecam "zabawy" (bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia) z laserami wyjętymi z różnorakich urządzeń i nieprzeznaczonymi do użytku jako wskaźniki.

Dla osób zbyt pewnych siebie podaję informację zaczerpniętą ze wspomnianego faq ( http://repairfaq.ece.drexel.edu/sam/lasersam.htm ):

 

Laser o mocy 1mW ma możliwość wytworzenia światła oddziaływującego na siatkówkę 167 razy mocniej niż bezpośrednie światło słoneczne!!!

Edytowane przez radradish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeście mnie przestraszyli :blink:

 

a ten laser co była na kudłaczach też jest nibezpieczny??

 

"co do zielonych laserów mogą być o wiele słabsze a i tak będą bardziej widoczne."

 

i właśnie dlatego chcem zielony (zresztą ładniej wygląda)

 

Grzesiek22 daj te namiary na priva, będę wdzięcznt :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli mial faktycznie 21mW to jasne, ale czy faktycznie miał tak jak producent pisze...

 

chyba miał skoro tak pieknie było widac promień. A nie wiecie gdzie można dostać zielony laser?? Może być słabszy od tego z Kudłaczy aby tylko widać było promień (w końcu musi być miecz :D:D:D:D ).

Grzesiek22 ale w tym adresie co dałes to nie widać promienia a na fotce co dałeś tutaj jest bardzo mocny!!

 

to pomożecie cos poszukac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym wypalaniem to przesadziłeś takie lasery muszą mieć moc w watach jak nie w kilowatach, są raczej nie osiągalne dla zwykłych ludzi zresztą żeby zrobić taki laser potrzebna jest ogromna energia, smugę osiągniesz laserem czerwonym min 50mW, zielonym już kilku mW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam często doczynienie z laserami. W małym klubie gdzie gram jest 5 laserów. Jeden laser zielony, 3 lasery czerwone małej mocy (5-20 mW) i jeden wypasiony laser z diodą zieloną i czerwoną. Nie wiem jaką moc ma ten ostatni (w okolicach wata) ale się dopytam... kosztował 16 tys. PLN i jest wypasiony :D . Sterowany komputerowo... miliony wzorów kombinacji. Ale nic nie przebije Sky Rosa który jest na dachu klubu :szczerbaty: wyświetla na niebie 18 promieni widocznych z odległości ponad 20 kilometrów (a napędza tą machinę piekielna żarówa o mocy 5000 WAT :blink:) troche mi to przeszkadza bo zaświetla pół nieba w piątki i w soboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a takie cuś jest fajne?? I czy jest aż tak bardzo niebezpieczne?

 

http://my.aukcje24.pl/accdb/viewItem.asp?I...um=1&Catg=14442

 

na tej stronie jest do ściągniecia film, a raczej dwa. jeden do lasera 5mw a drugi 100mw. Super te filmy, a ten 100mw przecina jakąś deskę albo rurke.

 

czy to jest warte zachodu??

 

aha i tylko jeszce jedno, czy zielony 5mw jak nakieruje sie na rękę nic sie nie będzie czuło??

 

dzisiaj juz nie będzie mnie tu, idę ogladać "za wszelką cenę" :banan:

miłej nocy

Edytowane przez nostradamusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.