Skocz do zawartości

laser


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego lasera nic nie bedzie, raz jest słaby a dwa niebezpieczny dla oczu. Ja za to wymieniając je klientom w servisie zabierałem soczewki, mają ok 4mm ogniskowej, szkoda tylko że ich jakość jest taka sobie.

 

I co dalo sie z tego zlozyc jakiegos koelnera albo huygensa?;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu diody świecą bardzo słabo więc nie przyda się do niczego.

2V wystarczy by ja zaświecić ale świeci bardzo cienkim promieniem, prawie nic nie widać a jak widać to odkleja sie śatkówka w oku :angry:

Odkleja się?

O ile wiem - laserowe PRZYKLEJANIE siatkówki ma miejsce, w przypalonym miejscu powstaje blizna która właśnie siatkówkę PRZYKLEJA do podłoża. Ale oczywiście do tego żeby PRZYKLEIĆ a nie spalić był potrzebny prof. Krwawicz.

 

W odtwarzaczu jest dioda laserowa słabiutka (w nagrywarkach moc diody jest znacznie większa) i precyzyjny układ ogniskowania i śledzenia ścieżki. Sama dioda laserowa to bardzo niewielki ułamek wartości całej głowicy, co nie przeszkadza po barbarzyńsku wyrywać ją ze sprzętu, podobnie jak kradzież przewodów miedzianych by je.... sprzedać na złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile laser musi mieć mw zeby mógł cos przypalić?? bo takiego nie chcem (no może tylko troszke, takie swędzenie :D:D:D:D )

czyli zielony to wystarczy tylko 5 mw zeby widać promień??

a czerwony? ile trzeba mw zeby pokazął sie promien?

 

Najlepiej zastosuj... PODCZERWONY!

I oczywiście NOKTOWIZOR do oglądania promienia!

 

Do przypalania użyj bylejakiej lupy i światła słonecznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ten 100mW przecina deske to musze sobie taki sprawic, ale to chyba jest jakas pomylka... <_<

Wirtualnie przecina wirtualną deskę.

 

Proponuję zmontować coś w rodzaju układu kwantowych kaskadowych wzmacniaczy neodymowych, jakie w The Lawrence Livermoor National Laboratory stosowano do laserowej kompresji w celu zainicjowania syntezy termojądrowej. Tylko że rachunek za prąd będzie spory!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a takie cuś jest fajne?? I czy jest aż tak bardzo niebezpieczne?

 

http://my.aukcje24.pl/accdb/viewItem.asp?I...um=1&Catg=14442

 

Na oko wygląda, że ten słabszy laser z tego linku (5mW), i ten z allegro kilka postów wyżej to ten sam model jaki miał Rysiek na Kudłaczach. Nawet pudełko jest takie samo.

 

Pozdrawiam,

Mirek D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś na zajęciach ze "środowiska elektromagnetycznego" wykładowca opowiadał nam jak się ma sprawa z laserami:

 

lasery używane w odtwarzaczach CD są klasy 1 - czyli na tyle małej mocy, że nieszkodliwe dla wzroku. kiedyś też pytałem na forum o możliwość wykorzystania takiego lasera lecz uzyskałem odpowiedź, że lasery te świecą w podczerwieni i kupa ;)

 

lasery zaś breloczkowe to lasery klasy 3A które mogą niszczyć wzrok poprzez bezpośrednie oddziaływanie na siatkówkę oka. światło odbite i rozproszone od różnych przedmiotów jest nieszkodliwe

 

niszczenie wzroku odbywa sie poprzez wypalanie czopków na siatkówce bezpośrednią wiązką w kształ tej drobnej siateczki dyfrakcyjnej (czy jakoś tak) którą możemy oglądać na przedmiotach oświetlanych takim laserem. oślepienie takie przejawia się tym, że tracimy możliwość dostrzegania drobnych detali czy szczegółów patrząc na jakiś przedmiot

 

wydaje mi się, że dla astronoma może to mieć taki rezultat, że ciężej będzie mu rozróżniać poszczególne gwiazdy patrząc na przykład na jakąś gromadę kulistą

 

pozdr

Raf

Edytowane przez ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tracimy możliwość dostrzegania drobnych detali czy szczegółów patrząc na jakiś przedmiot

 

Ja tak mam w prawym oku... normalnie wszystko spoko widzę, ale w środku pola widzenia jest taka przestrzeń gdzieś z pół stopnia albo mniej gdzie jednym okiem mam problemy z detalami i widzę delikatne zakrzywienie prostych lini. Mam tą wadę odkąd pamiętam (2 klasa podstawówki) okularów nie noszę bo nie potrzebuje... ale ostatnio trochę jak by się zaczęła pogłebiać... trzeba się będzie wybrać do okulisty. :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli oszukane jest te 21mw na Kudłaczach :Boink:

 

ale powiedzcie czy tym laserkiem na skórze nic sie nie czuje??

co do lupy i słoneczka to mam to już za sobą, teraz czas na miecz świetlny :D  :D  :D

 

czyli niemożliwe zeby ten 100mw przeciął deskę??

 

Świecę sobie teraz tym laserkiem na dłoń z odległości 1 cm i ledwo czuję ciepło. Oczywiście z jedną baterią w środku. Gdy dołożę drugą, "łapa" odpada :szczerbaty:

http://www.apm-telescopes.de/hersteller_ue...ter&action=show - tutaj jest oferta zielonych laserów. Ja mam najmocniejszy - 21mW. Wszystkie, począwszy od 12mW wyglądają identycznie, więc mocy nie określaj po wyglądzie zewnętrznym Lasepointera. Podczas korespondencji z Ludesem dowiedziałem się, że zielone lasery William Optics mocy 5mW to "China shrot" - tak to określił. Sam wycofał się z ich sprzedaży, a w ofercie znalazły się Howie Glatter, chwalone zresztą na www.cloudynights.com.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie przypadkowo znalazłem fajną stronkę omawianymi laserami i cennikiem. Szkoda tylko że to amerykańska strona....Polecam!!!

 

 

 

Oto Link>>

 

http://starphaser.com/products.htm?OVRAW=A...&OVMTC=standard

 

 

Dodam, iż nie przeglądałem całego przebiegu rozmowy więc nie jestem pewien czy ta strona już została wspomniana!!

Edytowane przez Don Camillo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa nawet z laserami-breloczkami może być niebezpieczna. Przypadkowe odbicie promienia od czegokolwiek i trafienie przez niego siatkówki może skończyć się ślepotą. W Sam's Laser FAQ jest jednak napisane, że występujące w tej sytuacji mrugnięcie okiem, zabezpiecza siatkówkę przed zniszczeniem. Nie polecam "zabawy" (bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia) z laserami wyjętymi z różnorakich urządzeń i nieprzeznaczonymi do użytku jako wskaźniki.

Dla osób zbyt pewnych siebie podaję informację zaczerpniętą ze wspomnianego faq ( http://repairfaq.ece.drexel.edu/sam/lasersam.htm ):

 

Laser o mocy 1mW ma możliwość wytworzenia światła oddziaływującego na siatkówkę 167 razy mocniej niż bezpośrednie światło słoneczne!!!

 

To ja chyba sobie też dam spokój z moim laserem z CDroma

:huh::Salut:

 

PS: SORY ZA DWA POSTY POD RZĄD :Salut:

Edytowane przez piotrusb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dałem sobei spokój z tym od wiezy laserem :szczerbaty:

wyczytałem w necie, że lasery z CD w większości emitują światło podczerwone B)

więć dlatego sie dziwiłem czemu sie nie świeci jak go do baterii podłączam :szczerbaty:

i nawet jak nie widac światła to oczy sie psują, więc zaprezstaje zzabawy z tym. :o:o

 

Ale i tak kupię sobie zielony 5 albo 10mw za około 300 zł i zrobię skaner dyskotekowy, z silniczków i lusterek :helo::helo::helo::helo::banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczytałem w necie, że lasery z CD w większości emitują światło podczerwone B)

Czytaj więcej, więcej i więcej B)

 

Ale i tak kupię sobie zielony 5 albo 10mw za około 300 zł i zrobię skaner dyskotekowy, z silniczków i lusterek :helo:  :helo:  :helo:  :helo:  :banan:

A może do tego okulary ochronne? Hmm? :whistling:

Edytowane przez radradish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.