Skocz do zawartości

M20 i M21


franz

Rekomendowane odpowiedzi

Newton 220/1000 z korektorem pola - z platformy L J - Canon 400D - 15 klatek ISO 1600/100sek.

pozdrawiam

Fajne ale trochę zbyt agresywna obróbka jak dla mnie. Z tła krzyczy szum i to gruboziarnisty. Odjąłeś flata?? Bardzo by się przydał. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tu już nie bardzo widać szum, chyba, że się ogląda obraz przez lupę a nie taki jaki jest. Fotka jest duża. Jak się ją zmniejszy jeszcze 2x do rozmiarów monitora to też jeszcze będzie widać szum ? W tej skali też widać szum ? Trudno canonem zrobić bez szumu. Trzeba by mieć sbiga z chłodzeniem za kupę kasy. Kolorów można odjąć, to jest kwestia gustu. Doradźcie, który program składa dobrze skręcone zdjęcia bo jak na razie registax i iris szatkują pole jak chcą.

pozdrawiam

M20___30.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iris szatkuje? Eee... Mi jeszcze nigdy nie poszatkował. Na derotację pola dobrze nadaje się IRISowa opcja:

Stellar registration>Global matching.

A potem oddzielnie stack spod konsoli.

smedian2 <nazwa sekwencji po odjęciu darków i po alginie> <ilośc klatek>

save <nazwa klatki wynikowej dla R, G lub B>

Na koniec już tylko merge i kosmetyka.

 

Tu masz efekty takiego podejścia:

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=14123

 

Możesz też bawić się ręcznie, ale to cholernie upierdliwe i po prawdzie to nigdy się nie zdobyłem na to. Opcja:

 

Geometry>rotate.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może coś źle robię. Moje zdjęcia z EQ1 są bardzo skręcone. Pomiędzy zdjęciem nr 1 a nr 50 jest szalona różnica. Wyłazi rotacja pola bo EQ1 trudno jest dobrze ustawić do GP, zdjęć trzeba robić dużo bo odrzut jest duży. To nie to samo co na EQ6 czy na montażach za bajońskie pieniądze. Nawet na EQ5 nikt nie pokazał tak naprawdę poprawnych klatek. Wszystkie jakieś pojechane. Na platformie też nie jest idealnie ponieważ moja platforma zrobiona na stole w kuchni ma jakieś zwichrowanie geometryczne.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tu już nie bardzo widać szum, chyba, że się ogląda obraz przez lupę a nie taki jaki jest. Fotka jest duża. Jak się ją zmniejszy jeszcze 2x do rozmiarów monitora to też jeszcze będzie widać szum ? W tej skali też widać szum ? Trudno canonem zrobić bez szumu. Trzeba by mieć sbiga z chłodzeniem za kupę kasy. Kolorów można odjąć, to jest kwestia gustu. Doradźcie, który program składa dobrze skręcone zdjęcia bo jak na razie registax i iris szatkują pole jak chcą.

pozdrawiam

 

Sorry ale nadal widzę koszmarny szum, tło jest bardzo niejednolite i wcale na siłę nie próbuje nic dostrzec. Podejrzewam że obrabiasz na monitorze CRT? Na LCD jest masakra. Canonen nie jest trudno zrobić bez szumu pod warunkiem że ma się dużo materiału, albo nie przesadza się z obróbką. Wcale nie trzeba mieć SBIG'a co już wielokrotnie udowodniono. Wydaje mi się że próbujesz na siłę coś wyciągać (tak jak w przypadku m16) a tak naprawdę wyciągasz tylko szum co psuje efekt. Ja jestem zwolennikiem nieprzeprocesowanych fotek.

 

IRIS dobrze składa zdjęcia ale też do pewnych granic. Jak jest olbrzymia rotacja pola to może nie dać rady. Proponuje dobrze ustawiać montaż na biegun, chociażby metodą dryftu za pomocą jakiejś kamerki albo okularu z krzyżem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj pana gbanosa on taki czasami jest :blink:

 

Słucham??? Jeżeli masz do mnie jakieś uwagi to zapraszam na priv'a. Pewnie, najlepiej napisać "ładna fotka oby tak dalej" i gra gitara nie?

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.