Skocz do zawartości

SYNTA 10" na sprzedaż - Katowice


Cosmic Dreamer

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam teleskop astronomiczny SKY-WATCHER SYNTA 10"

Montaż Dobsona. Okulary: KE 25mm, KE 10mm, PL 6.5mm, PL 4mm.

 

Wyjątkowo udane lustro gł. dające świetne obrazy ze szkła PYREX. Stan

 

teleskopu bdb. Dodaję obręcz na statyw paralaktyczny! Wiek 2 lata. Cena okazyjna

 

1100 PLN ! Katowice, kom 513-672-011, email: K73@op.pl Zapraszam na

 

GG: 426 58 94 w celu dalszych informacji.

Edytowane przez Cosmic Dreamer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może nie powinienem się wtrącać, ale mam parę wątpliwości. :angry:

 

1) Cosmic Dreamer zarejestrował się tylko po to, żeby sprzedać ten teleskop i umieścił ogłoszenie nie mając wymaganych 10 postów, dzięki błędom w skrypcie forum.

2) Ogłoszenie zachwalające sprzęt tak jak na Allegro, np "wyjątkowo udane lustro" - masz porównanie ? Dlaczego fabrycznie wytwarzane lustro miałoby być lepsze od innych ?

3) "Statyw paralaktyczny" - nikt, kto się zna na astro tak by nie napisał.

4) "obręcz na statyw paralaktyczny" - gdyby powiesić Syntę Dobson na paralaktyku, to po krótkim czasie miałoby się dużego, białego banana a nie teleskop

5) Okulary : do większych Synt dają Plossle 25 i 10 mm a nie Kellnery. Te dwa dodatkowe Plossle są dodawane do teleskopów z Allegro.

 

Pozdrawiam,

Kuba

 

EDIT 2 lata temu być może dodawano jeszcze do Synt 10" Kellnery

Edytowane przez Lars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprzedam teleskop astronomiczny Sky-Watcher SYNTA 10"

Montaż Dobsona. 4 okulary: KE 25mm, KE 10mm, PL 4mm, PL 6.5mm.

Wyjątkowo udane lustro gł. dające świetne obrazy ze szkła PYREX. Dodaję

obejmy do statywu paralaktycznego. Stan teleskopu bdb. 1100 PLN.

Katowice, kom 513-672-011, e-mail: K73@op.pl GG: 426 58 94

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie obraz sie, ale nie spodziewalbym sie, ze ktos od ciebie ten teleskop kupi.

Sam widzisz, ze twoja oferta nie wzbudza zaufania, a wlasnie na zaufaniu w znacznej mierze market na AF sie opiera.

Np. twoje zapewnienie o wyjatkowo dobrej jakosci lustra wydaje sie z lekka kontrowersyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikajcie komentowania w czyiś ofertach, tym bardziej, jeżeli nie macie zamiaru kupić danego przedmiotu.

 

Fakt faktem, że sprzedawca sprzedaje teleskop, o którym nie wie wystarczająco dużo jak na dwa lata użytkowania. Może jednak właśnie ktoś takiego poszukuje, zna się już co nie co na teleskopach, pojedzie do ów Pana czy się spotkają i dokona oględzin.

Nikt nie zastrzega, że sprzedawany sprzęt musi ktoś znać od „śrubki”.

Niemniej takie postępowanie budzi wątpliwości i kontrowersje jeżeli chodzi o handel sprzętem w celach zarobkowych.

Nie powinno się wprowadzać potencjalnych klientów w błąd.

Ale jeżeli kupujemy pod wpływem w błędu to oferta jest nieważna. Inna sprawą jest mieć cierpliwość do dochodzenia swoich roszczeń później.

Ja sam zakupiłem cały mój sprzęt za pośrednictwem forum. I uważam, że idea „rotacji” sprzętu między użytkownikami tego forum jest czymś wspaniały.

A czy sprzedawca miał te 10 czy 20 postów postaci rzeczy by to nie zmieniło. Skoro ofertę sformułował by podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikajcie komentowania w czyiś ofertach, tym bardziej, jeżeli nie macie zamiaru kupić danego przedmiotu.

 

Fakt faktem, że sprzedawca sprzedaje teleskop, o którym nie wie wystarczająco dużo jak na dwa lata użytkowania. Może jednak właśnie ktoś takiego poszukuje, zna się już co nie co na teleskopach, pojedzie do ów Pana czy się spotkają i dokona oględzin.

Nikt nie zastrzega, że sprzedawany sprzęt musi ktoś znać od „śrubki”.

Niemniej takie postępowanie budzi wątpliwości i kontrowersje jeżeli chodzi o handel sprzętem w celach zarobkowych.

Nie powinno się wprowadzać potencjalnych klientów w błąd.

Ale jeżeli kupujemy pod wpływem w błędu to oferta jest nieważna. Inna sprawą jest mieć cierpliwość do dochodzenia swoich roszczeń później.

Ja sam zakupiłem cały mój sprzęt za pośrednictwem forum. I uważam, że idea „rotacji” sprzętu między użytkownikami tego forum jest czymś wspaniały.

A czy sprzedawca miał te 10 czy 20 postów postaci rzeczy by to nie zmieniło. Skoro ofertę sformułował by podobnie.

 

Witajcie Panowie

Jako że szukałem teleskopu to po powrocie z delegacji skontaktowałem się z kolegą Marzycielem, a że mieszka 5 min. samochodem z mojej pracy przejechałem się zobaczyć 10" cacko. Teleskop jak napisał jest w rewelacyjnym stanie, nie widać po nim praktycznie śladów używania, lustra są całe i nie zauważyłem żadnych rys. Z okularów dołączone są KE10mm, KE25mm, PL6.5mm i PL4mm, oraz przejście z 2"->1.25", zapomniałbym jeszcze o obręczach do montażu np. na paralaktyku. Co do lustra tj. czy to pyrex nie jestem wstanie stwierdzić, mimo wszystko jedno mogę powiedzieć, jestem zadowolony z dokonanego zakupu wczoraj nawet łysego dopadłem u mnie na wiosce :) bo niebo było o dziwo bezchmurne. Kolega Marzyciel podczas prezentacji teleskopu wystawił mi go na balkon bym mógł zobaczyć Księżyc, niestety chmury wylazły na niebo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.