Skocz do zawartości

Suwałki i Suwalszczyzna


SEBOS

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bylem tam w tamtym roku.Co prawda nie miałem teleskopu ze sobą na szczycie ale i bez tego widok jest niesamowity i ta ciemnica.W zasadzie jedyne światła jakie widać to te z dobiegające z mieszkań ludzi i czasem daleko widać że samochód jedzie.Niesamowite wrażenia.Rozważaliśmy już ze szwagrem obserwacje ze szczytu.Trochę noszenia by było ale warunki są tam na prawdę bardzo dobre.Niebawem się tam wybieram z aparatem jak Księżyca nie będzie.

_MG_5973.JPG

_MG_5977.JPG

_MG_5979.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No lekko wy nie było i noszenia na pewno sporo.Dobson to tylko jeden z teleskopów do noszenia.Jest jeszcze mój refraktor na paralityku-też nie lekki.Jednak myślę żę warto by tam się wybrać i dokładnie oblukać,jak by tam było z ty wnoszeniem.A jak nie zawsze można się rozbić gdzieś na polu obok.Miejsca ciemnego tam nie brakuje.Pomyślcie o tym puki są w miarę znośne temperatury.Ja szwagra z biorę i śmigamy gdzie kol wiek jak tylko aura pozwoli.W sobotę planujemy w okolice Sobolewa sie udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie pracujesz i co za głowicę dałeś do serwisu?Ja odesłałem miesiąc temu heq5.Dobrze że kasa oddali,chociaż za przesyłkę policzyli sobie.Co do pogody-różowo to nie wygląda ale może w sobotę będzie dobrze.Też sprzęt stoi nie ma kiedy go dobrze przewietrzyć.Okular kupiłem nowy na giełdzie i jeszcze nie patrzyłem nawet przez niego-przez okno sie nie liczy hehehe

Edytowane przez Tomek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co na nim stawiasz?Jaką rurkę?W sam raz na mój refraktor :astronomer2: Mój heq miał fabrycznie uszkodzoną ślimacznicę,chyba tak to się nazywa,i blokował się w pewnym momencie.Nie sprawdzili tego w sklepie ale dobrze że kasa wróciła,tak się umawiałem ze sprzedawcą.

Edytowane przez Tomek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do wizualu hehe tyle to i ja wiem.Chodzi mi o to czy umiesz korzystać,drogi Danielu,z tych tarczy zegarowej i kalendarzowej na montażu?Ja lunetkę ustawiam za pomocą programu do położenia Kasopei.Jednak nie zawsze się uda i dlatego robię kilka klatek testowych i poprawiam.Ogólnie mam z tym problem.Raz się uda za pierwszym razem i jest idealnie a czasem sie gimnastykuję.

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie takie trudne i nie takie drogie.Nie musisz przecież kupować APO czy ED z kilka tysi ,drogiego CCD i montażu z 4 tyś.Ludzie cykają z sw150/750 lustrzankami z bardzo dobrym efektem.Można sam aparat posadzić na montażu z teleobiektywem i wypalać klatki.Prawdziwa astro fotografia i kilkadziesiąt tysięcy i nie powiedziane że koniec.Prosta fotografia lustrzanką jest w zasięgu każdego kto się odważy.Też kiedyś tak myślałem ale teraz wiem że można mieć namiastkę tego,bez tak ogromnych nakładów finansowych i cieszyć się z tego-przecież o to w tym hobby chodzi,by sprawiało przyjemność.Ja mówię tak-astronomia to obserwcje a foto-skutek uboczny tego hobby hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnej pogody jak nie było tak i nie ma :Cry: jak mam kilka dni wolnego i czas, żeby coś polukać to jak zwykle nie można :(

Tomek pisałeś, że kupiłeś nowy okular i nie miałeś możliwości przez niego popatrzeć, a co ja mam powiedzieć jak miesiąc temu na giełdzie kupiłem Maka 150 i jedyne co widziałem przez niego to jedna wyleniała wrona na antenie telewizyjnej :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:laughbounce2: :laughbounce2: :laughbounce2: Daniel,mój nowy Meesier był tylko raz na podwórku,więc doskonale cie rozumiem i wiem jaki to miód oglądanie anten,kominów i tv u kogoś w mieszkaniu.bo jak u siebie wsadzę teleskop w okno to na przeciwko jakieś 250m dalej mam kamienicę i widzę co gościu w tv ogląda.Też odczuwam ogromny niedosyt obserwacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.